Skocz do zawartości

Urwane lusterko, czyja wina?


HARPAGAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oświetlenie ma ułatwić widoczność, ale jego brak nie zwalnia kierowcy, który wjeżdża na stojący pojazd od odpowiedzialności.

 

Z tego co pisze Harpagan, klapa nie miała żadnego oświetlenia na wyposażeniu. Tym bardziej nie wiem z jakiego powodu ma odpowiadać kierowca autobusu?

Może producent powinien o to zadbać żeby ograniczyć takie sytuacje na drodze.

Edytowane przez Tommo

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to co napisał KS. Głupi przykład. Dlaczego zostaje zabrany dowód od pojazdu, kiedy ktoś założy szersze koła, które wystają poza obrys pojazdu?



Oświetlenie ma ułatwić widoczność, ale jego brak nie zwalnia kierowcy, który wjeżdża na stojący pojazd od odpowiedzialności.

 

Z tego co pisze Harpagan, klapa nie miała żadnego oświetlenia na wyposażeniu. Tym bardziej nie wiem z jakiego powodu ma odpowiadać kierowca autobusu?

Może producent powinien o to zadbać żeby ograniczyć takie sytuacje na drodze.

 

Ja nie piszę, że nie miała oświetlenia. Nie miała odblasku, a czy miała jakąś lampkę i nie była ona włączona to nie wiem. Zanim zaparkowałem i się wróciłem, to gościa już nie było. Zajęło mi to 2-3min. Odjechał.

Czy jak jedziesz ulicą to parzysz się w niebo czy na drogę? Klapa była na wysokości ok 2.5-2.8m nad ziemią. Nie miałem szans jej zobaczyć. Było ciemno.

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem autobusem, a ten który miał ten luk tak wysoko, to podwyższana wersja autobusu i uwierz mi, że ja nie dosięgnąłbym tej klapy stojąc pod nią. Może otwierać się automatycznie, a próg załadunkowy jest dużo niżej niż klapa po otwarciu, więc nic dziwnego. Norma w niektórych autobusach

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo,

 

moze zrob experyment,

 

Wrzuc na jezd´nie jakas klode lub belke, mozesz nawet ustawic jakas mala przyczepe, a temu kto w nia wjedzie osobiscie powiesz, ze nie dodtosowal predkosci do warunkow :icon_mrgreen: , jestem pewny, ze sad bedzie mial takie same zdanie jak Ty i Cie uniewinni.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się.

Takiego bordu otwartego w dzień prawie nie widać.

Wysunięcie tego nad pas ruchu jest niczym innym jak świadomym spowodowaniem zagrożenia w ruchu.

Uważam, ze żadnej winy ze strony poruszajacego się użytkownika drogi nie ma. Kierowca busa powinien w widoczny sposób oznakować przeszkodę na pasie ruchu.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz model tego autobusu?

 

Nie pamiętam, ale wpisz sobie w google autobus piętrowy i zobacz na jakiej wysokości ma on luki od strony ulicy.

 

 

Wtrącę się.

Takiego bordu otwartego w dzień prawie nie widać.

Wysunięcie tego nad pas ruchu jest niczym innym jak świadomym spowodowaniem zagrożenia w ruchu.

Uważam, ze żadnej winy ze strony poruszajacego się użytkownika drogi nie ma. Kierowca busa powinien w widoczny sposób oznakować przeszkodę na pasie ruchu.

 

 

:lalag:

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo,

 

moze zrob experyment,

 

Wrzuc na jezd´nie jakas klode lub belke, mozesz nawet ustawic jakas mala przyczepe, a temu kto w nia wjedzie osobiscie powiesz, ze nie dodtosowal predkosci do warunkow :icon_mrgreen: , jestem pewny, ze sad bedzie mial takie same zdanie jak Ty i Cie uniewinni.

 

:crossy:

 

I mam w ten sposób narażać na niebezpieczeństwo inne, postronne osoby? Sąd uznając, że zrobiłem to celowo i z premedytacją bez wątpienia wsadziłby mnie do pudła.

 

Przeczytaj sobie:

http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/wjechales-w-zle-zaparkowane-auto-dostaniesz-mandat.html

 

Harpagan, pytanie do Ciebie.

Twierdzisz że nie widziałeś tych otwartych drzwiczek. Skąd wiesz więc, że o nie zaczepiłeś? Pisałeś że gość od razu się zwinął. Wrócić na miejsce zdarzenia jadąc autobusem chyba trwa dość długo.

 

Znalazłem w necie taką fotkę znanego i często kupowanego dwu pokładowca Vanholl Astomega.

 

800px-Van_Hool_TD927_Astromega_-_rear_2.

 

Drzwiczki nie są oświetlone, nie mają odblasków ale widać na oko że nie mają 1 metra. Tymczasem przepisy ruchu drogowego mówią, że manewr wymijania stojącego/zaparkowanego samochodu, należy wykonywać w odstępie min. 1 metra.

Nie wiem też co miałby zrobić kierowca autobusu, kiedy stojąc w zatoczce autobusowej, musi wyjąć bagaż i otworzyć właz bagażnika. Wyjąć trójkąt ostrzegawczy? Troche absurdalne.

Sprawa jest złożona ale nadal twierdzę, że Harpagan prawnie ponosi odpowiedzialność za to zdarzenie.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam w ten sposób narażać na niebezpieczeństwo inne, postronne osoby? Sąd uznając, że zrobiłem to celowo i z premedytacją bez wątpienia wsadziłby mnie do pudła.

Drzwiczki nie są oświetlone, nie mają odblasków ale widać na oko że nie mają 1 metra. Tymczasem przepisy ruchu drogowego mówią, że manewr wymijania stojącego/zaparkowanego samochodu, należy wykonywać w odstępie min. 1 metra.

Nie wiem też co miałby zrobić kierowca autobusu, kiedy stojąc w zatoczce autobusowej, musi wyjąć bagaż i otworzyć właz bagażnika. Wyjąć trójkąt ostrzegawczy? Troche absurdalne.

Sprawa jest złożona ale nadal twierdzę, że Harpagan prawnie ponosi odpowiedzialność za to zdarzenie.

 

Tommo

 

a nieumyslne otworzenie takiej klapy ktora doprowadzi do nieszczescia to nie premedytacja ? To jest kierowca z kat. D czyli najwyzsza jaka jest i to takiego oczekuje czegos wiecej niz od Kat. A1 !

 

To Ci powiem, polscy kierowcy jezdzacy na liniach miedzynarodowych znaja miejsca gdzie sie zatrzymuja i pobierajac bagarz od klietow pakuja go w zaleznosci od przystanku po lewej lub prawej stronie bagaznika, w ten sposob nie Maja takich jak tu przedstawiona sytuacja.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo

 

a nieumyslne otworzenie takiej klapy ktora doprowadzi do nieszczescia to nie premedytacja ?

 

 

Nie. Kierowca musi otworzyć te cholerne drzwiczki i oddać bagaż właścicielowi. Tak to wymyślił producent autobusu. Kierowca czyni swoją powinność zgodnie z zasadami.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommo, wabacz

 

ale to jest tylko Twoja osobista interpretacja ktor a w/g mnie nijak ma sie do prawa i rzeczywistosci. Tyle, ze ja bym sie zatrzymal, zadzwonil po policje.

 

Czyli wydanie bagazu jest ponad spowodowaniem zagrozenia w ruchu drogowym

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...