Skocz do zawartości

[ROZ]Impulsator - nie działa obrotomierz [Hornet 600, 2000r]


lukaszn1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem że na jałowych słabsze ale że 12,4 ? to tylko 0,2 więcej niż same napięcie akumulator gdy moto jest zgaszone :P no ale może tak w moto jest. Nie chciało by się nikomu zmierzyć napięcia pod obudową zegarów ? Obrotomierz to tak naprawdę woltomierz. Im więcej V tym większe obroty pokazuje. Zielony i żółto-zielony kabel pod obudową zegarów, do zielonego minus, do żółto zielonego plus. Na jałowych mam 0,5V jak teraz patrzyłem a wstaje wskazówka chyba przy 0,8 albo i więcej. Hmmm. Wbiję się przy module w przewód który daje te napięcie na zegary i zewrę do masy a potem porównam z tym co jest na zegarach tzn sprawdzę czy nie ma spadku dużego po drodze.



EDIT:

Zmierzyłem napięcie na wyjściu z modułu. Na jałowych obrotach jest 0,65-0,7V. Tyle samo dochodzi do zegarów a więc żadnego spadku po drodze nie ma.

2 opcje:

 

1. Mam takiego pecha że oba zegary powinny przy 0,7V już pokazywać obroty jałowe a są skopane.

2. Z modułu wychodzi za małe napięcie bo jest on skopany.

 

Jako że nikt obcemu typowi nie pójdzie do garażu zdejmować obudowy zegarów i mierzyć napięcia to muszę kupić moduł i liczyć że wtedy napięcie będzie wyższe i obrotomierz będzie działał

Edytowane przez lukaszn1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Pozostaje moduł albo znowu zegary (mało prawdopodobne).

Dodatkowo zakup modułu wiąże się z zakupem pasującego kluczyka i może nawet wiązki (jak kupisz kompa z usa bez hissa). Droga impreza.

Poszukaj kogoś z podobną Hondą i poproś o podmiane modułów w celu sprawdzenia twojego albo o pomiar tego napięcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę zmienić sam moduł bez zmiany stacyjki kluczyka itd chyba ? Zastanawiam się czy nie jest tak że impulsator skoro ma dwa przewody to jeden daje sygnał zapłonu a drugi sygnał na obroty a masę by miał z dekla. Wtedy mogło by być tak że impulsator jest połowicznie zepsuty czyli chrzani obrotomierz ale zapłon działa dobrze. Niestety nie wiem co w środku w module się dzieje. Ktoś coś ?

Edytowane przez lukaszn1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa tak impulsator jak to sobie wymyśliłeś. Impulsator to nic innego jak cewka, która indukuje niewielkie napięcie poprzez metal zbliżony do niej. I do tego potrzebne są dwa przewody a masa swoją drogą.

Nic innego jak czujnik Halla.

Jedyne co możesz sprawdzić to impedancję cewki czy mieści się w limicie serwisowym i czy nie ma zwarcia do masy.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli skoro się wkręca itd to impulsatora nie ma co podejrzewać ? Bo we wtorek mam spotkać się z gościem w wawie co mi sprzeda moduł za 80 zł ale ma też impulsator za 40 i nie wiem czy brać razem z impulsatorem czy sam moduł. Jak radzicie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak motór gada to impulsator musi być dobry...jednak życie nie raz splatało figla.

Ja bym wziął i impulsator tak dla spokoju ale to ja.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci abyś najpierw sprawdził przewody...trochę od dupy Marynie najpierw kupować cześci zanim sprawdzi się to co się ma. :biggrin:

Zegary podmieniałeś?

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniałem bo mam swoje i drugie kupiłem. Części zawsze można sprzedać :P zegary nowe zawsze można sprzedać. Może za 400 zł ktoś weźmie. Za używane ludzie krzyczą 500. Jak dojdę co jest to dam znać.

Edytowane przez lukaszn1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniałem bo mam swoje i drugie kupiłem. Części zawsze można sprzedać zegary nowe zawsze można sprzedać. Może za 400 zł ktoś weźmie. Za używane ludzie krzyczą 500. Jak dojdę co jest to dam znać.

Edit:

Tak wyglądają zegary u kolegi mimo że od frontu prawie takie same. Różnią się jednym kabelkiem. Kolega też zmierzył napięcie i tez ma 0.7V ...Różnią się jednym kabelkiem. Dam znać jak będę widział więcej2eeec466baed8d07315c465a20f20620.jpgf9d1737501da8317cbd664988f728291.jpg

 

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLA POTOMNYCH

Napięcie 0.7V między masą a kablem zielono-żółtym jest prawidłowe. Do zasilenia obrotomierza wystarczą 2 kabelki - żółto-zielony i zielony(masa).

Wygląda na to że były 2 wersje albo poprostu zamienniki są inne. W poście powyżej - na samej górze oryginały, niżej zamienniki.

 

Moje zamienniki już działają. Okazało się, że po zdjęciu chromowanej obudowy, w tym białym plastiku jest mała dziurka a tam malutki niebieski potencjometr.

Odpalamy moto na podłączonym obrotomierzu i na jałowych obrotach kręcimy w jedną i drugą. U mnie wskazówka wstała po przekręceniu bodajże w lewą. Zaczęła pokazywać obroty jałowe. Pytanie pewnie jest jak sprawdzić czy dobrze pokazuje ? Ja robiłem odcinke i patrzyłem ile pokaże. Jak pokazał 12,5k to podciągałem bardziej o te 0,5k. Teraz wszystko jest git. Wymiana modułu i impulsatora nic nie dała bo były sprawne.

 

Kolega dla sprawdzenia podesłał mi swoje zegary. Połamane, te ze zdjęcia nr 1. W obrotomierzu tego typu da się wyciągnąć wskazówkę. Kolega składał go na pałę przez co już po przekręceniu stacyjki pokazywał 3k obrotów. wystarczyło wyjąć wskazówkę gdy pokazywał 3k i wsadzić ustawiając 0. Jednak próba wyjęcia wskazówki w zegarach typu jak na drugim zdjęciu(zamiennik) skończyło się pęknięciem ośki czyli trwałym uszkodzeniem obrotomierza (tego co miałem od zakupu).

 

P.S mam na sprzedaż dobry modu i impulsator.

 

Może komuś się te info przydadzą.

Pozdrawiam

Edytowane przez lukaszn1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 8.12.2017 o 13:37, lukaszn1 napisał:

DLA POTOMNYCH

Napięcie 0.7V między masą a kablem zielono-żółtym jest prawidłowe. Do zasilenia obrotomierza wystarczą 2 kabelki - żółto-zielony i zielony(masa).

Wygląda na to że były 2 wersje albo poprostu zamienniki są inne. W poście powyżej - na samej górze oryginały, niżej zamienniki.

 

Moje zamienniki już działają. Okazało się, że po zdjęciu chromowanej obudowy, w tym białym plastiku jest mała dziurka a tam malutki niebieski potencjometr.

Odpalamy moto na podłączonym obrotomierzu i na jałowych obrotach kręcimy w jedną i drugą. U mnie wskazówka wstała po przekręceniu bodajże w lewą. Zaczęła pokazywać obroty jałowe. Pytanie pewnie jest jak sprawdzić czy dobrze pokazuje ? Ja robiłem odcinke i patrzyłem ile pokaże. Jak pokazał 12,5k to podciągałem bardziej o te 0,5k. Teraz wszystko jest git. Wymiana modułu i impulsatora nic nie dała bo były sprawne.

 

Kolega dla sprawdzenia podesłał mi swoje zegary. Połamane, te ze zdjęcia nr 1. W obrotomierzu tego typu da się wyciągnąć wskazówkę. Kolega składał go na pałę przez co już po przekręceniu stacyjki pokazywał 3k obrotów. wystarczyło wyjąć wskazówkę gdy pokazywał 3k i wsadzić ustawiając 0. Jednak próba wyjęcia wskazówki w zegarach typu jak na drugim zdjęciu(zamiennik) skończyło się pęknięciem ośki czyli trwałym uszkodzeniem obrotomierza (tego co miałem od zakupu).

 

P.S mam na sprzedaż dobry modu i impulsator.

 

Może komuś się te info przydadzą.

Pozdrawiam

Proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...