Skocz do zawartości

Felgi hd fat boy '03


Rekomendowane odpowiedzi

Chce zrobic swoje felgi od fat boya na lustro.

Ma ktos jakies doswiadcsenia w tej kwesti? Chromowanie polerka czy jedno i drogie. A jak tak to namiar na kogos kto to profesjonalnie ogarnie prosze 😀

post-77574-0-03040900-1507268171_thumb.jpg

post-77574-0-59334800-1507268567.png

Edytowane przez Melon_Gdynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...

Jak dla mnie temat do załatwienia tylko droga kupna jakiegoś dobrego wyrobu.

Jak wypolerujesz te co masz to po miesiącu białe Ci bedzie wychodzić - inna sprawa, takiego połysku nie uzyskasz jaki przedstawiłeś na zdjęciu.

Jak to pochromujesz to.... wg mnie możesz pocieszyc sie najwyzej pare lat.

Pojawią sie problemy eksploatacyjne typu - uszkodzenia przy zmianie opon, łuszczenie sie chromu w zakamarkach.

To tego dochodza problemy wykonowcze. powierzchnia chromu może być nierówna lub miejscami powłoka nierówno nałożona.

Tanie to tez nie bedzie...

Ja bym odpuścił... albo jak juz koniecznie tego pragniesz to kupił chromowane i sprzedał te co masz... :)

No chyba, ze znajdzie sie ktoś kto ma na to jakis cudowny sposób.... ;)

Edytowane przez FIS

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zrobic swoje felgi od fat boya na lustro.

Ma ktos jakies doswiadcsenia w tej kwesti? Chromowanie polerka czy jedno i drogie. A jak tak to namiar na kogos kto to profesjonalnie ogarnie prosze

Hej

Temat przerabialem lat temu kilka, pewnie i Fis pamieta bo pytalem z jakiego stopu aluminium sa zrobine fegi w FLSTF. Wiec lat temu kilka nikt w woj. Mazowieckim i chyba w calej PL dokladnie nie pamietam nie chcial sie podjac chromowania tego dziadostwa. Mysle ze jak poszukasz w archiwum fm to znajdziesz ten temat i ja tam w szczegolach opisalem co i jak z tymi felgami da sie zrobic.

Mozesz wypolerowac ale pamietaj ze wtedy takie felgi wymagaja trche wiecej pracy co jakis czas, musisz je co jakies 2-3 msc liznac jakas pasta polerska recznie, inaczej bedzie kicha wiem co mowie bo ja w swoim mialem polerowane aluminium.

Z chromowanymi to ci napisze jak wyglada sprawa, oryginalne akcesoryjne chromowane chrom trzyma sie 5-6 lat i sa juz pierwsze ubytki, a zaznaczam ze jest to chrom dobrej jakosci tylko stop chu*owy tych felg. Chromowane tutaj w US jak byle gdzie to szkoda pisac, jak w porzadnym zakladzie gdzie dasz za chrom nawet do 1000$ za sztuke, chrom po 20 latach wyglada jak nowy, no ale trzeba zapalacic lub miec kogos znajomego kto ma zaklad.

Wiec moral tej bajki taki jak Fis pisal, odpusc sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są nakładki prawdopodobnie ze stali nierdzewnej, ale spasowanie jest IDEALNE ! Jeszcze tak spasowanego dodatku w HD nie widziałem :-) Jakby ktoś wiedział gdzie takie coś można kupić to niech się podzieli bo warto

Polerka wibracyjna jest super, kolega to miał + kilka wiader stożków ściernych + piec + chemia, chciał kilkanaście tyś zł, sprzedał i chyba żałuję. Ale polerka wibracyjna nie zrobi lustra, zrobi idealny satyn z połyskiem, a reszta to filc, pasta i ręce ( jak się mylę niech mnie ktoś poprawi)



Przeglądam allegro i trafiłem nas taką aukcję http://allegro.pl/polerowanie-felg-hochglanzverdichte-harley-i5740383434.html#thumb/7 Może warto

 

Jest tylko jedno ale, materiał z którego są lane koła.

 

Pamiętam lata temu polerowałem blok Indiana 741 z wojny, to tyło chu*owe aluminium, (dobre szło na B17 ;-) ile bym nie polerował - było szare, pamiętam też lata później mój blok Delkron ( Dural PA6) w Szowlu, wypolerowałem i świecił się z 5 lat, dopóki nie umyłem Haraska płynem Karhera zrobiły się szare zacieki, no Karcherem to się kostkę bruk myje , a nie motocykle

 

Jeżeli HD stosuje dobry stop AL na koła, to po każdym myciu szmata+ 3M i wosk - będzie na lata, jeżeli gorsze Al to częściej szmata + 3m + wosk. Niestety, ale w obu przypadkach, trzeba będzie poświęcać im duużo więcej uwagi.

 

pzdr Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...