Skocz do zawartości

Mam dylemat,ktory wybrac VStrom 650 czy Versus 650?


Rekomendowane odpowiedzi

sorry jerzyk, ale po co zjeździłeś pół ameryki na małym dl-u jak na miejscu miałeś możliwość kupienia nowego dużego. w stanach był dostępny chyba cały czas lub prawie cały czas. z pewnością dłużej jak w europie.

Probowalem bardzo rozne maszyny,ale VStrom byl moja ulubiona.To byla wersja turystyczna,z aluminiowymi kuframi itd.

Ja jezdze sam,wiec on mi w zupelnosci wystarczal.Potem zamienilem go na Kawe.Mam ja trzeci rok i chyba juz jest pora

na cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA jeździłem tydzień temu NC750X DCT a dzisiaj jeżdżę Yamahą tracer 700 - wybiorę tą która będzie lepsza dla niziołka - mam 175 wzrostu i na tym Versysie nie sięgam do ziemi a nie mają obniżanej kanapy - myślałem tyeż o Africa Twin 1000 (NAT) ale sięgam do ziemi tylko w takiej mini kanapie która jest bardzo twarda a nie lubię twardego siedzenia. Ja gdybym był wyższy to bym brał Africa Twin 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tylko 3 cm mniej niz ja,wiec odczucia takie same.Ciekawy jestem Tracera,co o nim powiesz.Duzo dobrych opini o nim slyszalem,zobaczymy czy potwierdzisz.

 

Jeździłem wczoraj tracerem 700 po "autostradzie" warszawy tj. po S7. Yamaha dała d#$%^upy z tym modelem i z tracer 900 też. Motor przy prędkości 120 zaczyna wężykować, a przy 150 tak dupa lata że strach więcej jechać... Manetki i plastiki od przełączników chamskie, dawkowanie gazu na 1 bardzo rwiste, słabe na miasto - lepiej ruszać z 2... Wajcha od biegów niewygodnie umiejscowiona - ledwo but wchodzi - pewnie po to żeby kupić kit z możliwością regulacji podnóżek za 500 zł... Przyspieszenie dobre, hamulce bardzo spoko... Powodem wężykowania zapewne podobnie jak w tracer 900 -o którym czytałem gdzieś w necie wypowiedź na forum jest nieodpowiedni amortyzator centralny - wymiana na akcesoryjny pomaga. Yamaha w salonie nie ma w ofercie akcesoryjnego amortyzatora... Babka w salonie mówiła że wszyscy tym jeździli mają podobne odczucia z tym wężykowaniem i strach tym jeździć ;) Szyba przednia wyższa akcerosryjna lata jak gówno - jakby była z zacienkiej plexy :D Więc Panowie z mojej strony odradzam. Honda jest dużo lepiej wykonana i lepiej trzyma się drogi - wygodniej też skacze na progach ;) Tracer 700 ma bardzo niski prześwit - idzie zawalić silnikiem zjeżdżając z niewielkiego krawężnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jerzyk chyba w pierwszym motocyklowym temacie na forum z twojej strony :).

Pisze z ogolna uwaga, nie dziw sie typowemu dla Polski podejsciu ze wiekszy motocykl / silnik musi byc lepszy od mniejszego.

Nic bardziej mylnego jesli chodzi np o VStrom.

Ja jezdzac z kolei na "angielskich klasykach" z lat 70 tych wiem ze przedzial 50 - 60 KM jest zupelnie wystarczajacy do dynamicznej jazdy

gdy waga motocykla jest ponizej 200 kg. W rzeczywistosci w mojej BSA 40 - 45 KM robilo zupelnie dobra robote przy wadze moto 170 kg.

Oczywiscie sposob oddawania mocy troche pomagal jako ze byl to british twin oddajacy moc jak podwojny singiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adas,bardzo sie mylisz,jesli chodzi o mnie.Te polityczne przepychanki to wyszly tak mimochodem.Przedtem bylem tylko na "motocyklowych"tematach.Najpierw Yamaha,potem Suzuki no i Harley D.

Mialem ponad rok VStroma 650 z 2012 r.wersja turystyczna i byl to wspanialy motorek.Tez uwazam,ze taka pojemnosc wystarcza calkowicie i do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za szybko go sprzedałeś i teraz tęsknisz za powrotem do niego. Trochę elektroniki mało w nim, jak na dzisiejsze czasy.

 

 

Przejedź się nową Afryką jeszcze. Naprawdę zacny motorek.

Moze masz racje,choc ta elektronika?Abs byl.Ok,zobacze Afrike,choc wydaje mi sie za wysoka.Teraz sie zbieram

na wyjazd do Nietoperka.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze masz racje,choc ta elektronika?Abs byl.Ok,zobacze Afrike,choc wydaje mi sie za wysoka.Teraz sie zbieram

na wyjazd do Nietoperka.Pozdrawiam.

 

Jeżyk, na nowej Afryce (NAT) dostaję do ziemi jak jest zamontowana ultra niska kanapa... Tylko że twarda jest, jakby mieli żelówkę to już bym umowę podpisywał, ale podobno ktoś robi żelówki u nas na allegro więc nie wykluczam takiego rozwiązania tylko afryka jest trochę przy duża na miasto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...