Skocz do zawartości

Dorabianie modulu zaplonowego...?


pol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm raczej bym próbował coś dopasować(średnie szanse powodzenia), naprawić(nic do stracenia, widziałem kiedyś w jakimś ŚM artykuł o takim naprawiaczu, nawet skutecznym), znaleźć używany( trzeba uważać na naciągaczy)/// chłopie za 1000zł to możesz dostać nieraz cały motorek, a na zagranicznych stronach widziałem kompletne Motoplaty taniej. Dorobić można, ale : moduł dorobiony nie bedzie miał(o ile w ogóle będzie miał) dynamicznego wyprzedzenia zapłonu takiego jak oryginał, z własnego doświadczenia (samochodowego) wiem, że dorobiony"uniwersalny moduł nie wytrzyma za długo", a na dopasowanym z czegoś innego auto może sobie jeszcze polatać. Jesteś pewien, że to moduł, sprawdzałeś cewkę impulsatora? ewentualnie możesz wstawić zapłon z przerywaczem od starszych DTtek nie jestem pewien tylko, czy takie były w 125, bo w 80 to na pewno. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna dorobic wszystko mozanawet zrobic moduł ktory bedzie sie wzorował 3D mapą zapłonu jesli ktos bedzie wiedzał o co chodzi to mozna nawet podniesc takim zapłonem moc a widzałem juz takie konstrukcje gdzie goscie mieli 4 mapy zmieniane przełocznikiem koło kierownicy, są rowniez i takie ktore moza programowac samemu za pomoca komputera i programu MATlab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tylko za ile, ja mam jeszcze jedną radę na ebay'u są moduły i to nawet odblokowane, za nie tak duże pieniądze, a co dotego dorabiania to raczej wątpię, żeby koleś dawał moduły z mapami, programowalne, podejrzewam raczej dobrego elektronika, który metodą prób, błędów i własnego doświadczenia dobierze taki tranzystor jaki jest potrzebny, aby moto paliło i jeździło, ale nic poza tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bardzo zadka DT, to jest 89 rocznik ale wersja ta nowsza, numer silnika u mnie to 3MB00 i nigdzie takiego nie spotkalem- nie ma do niego zamiennikow, nawet w katalogach o nim nic nie spotkalem, w necie tez nic, na www.dt125.de tez nic ogolnie pusto. Ona byla podobno robiona na ?Szwajcarie?. Ma lektryczny rozrusznik.

 

W jaki sposob mial bym do niej dopasowac modul zaplonowy? Mam ksiazke serwisowa ale nie mam do mojej schematu, nawet modele o innych nr silnika maja nieco zmienione schematy (u mnie z modulu wychodzi 9 kabli a na tamtych schematach od 6 do 13 ale na zadnym nie ma 9) i czy moge wziac modul z innego egzemplarza i czesc kabli np nie podlaczac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to nie wiem, ale na przykład w moim moto na szwajcarię z modułu jest dodatkowe wyjście, ale jest nie podłączone, bo to wersja niemiecka więc może i u Ciebie tak jest, zależy do czego ten moduł był podłączony przejrzyj dokładnie te schematy, może są rzeczy bez których można się obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...