Skocz do zawartości

Kto bylby winny ?


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja choć się nie znam, to sieee wypowiem, Pierwszy ZJEDZIE ze skrzyżowania ten któremu ZIELONE ŚWIATŁO umożliwiło wjazd na skrzyżowanie, ale znajduje się nadal na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Nawet nie bardzo rozumiem nad czym się zastanawiać.

 

PS, Czyli Autokurnabus zjedzie pierwszy, a jeśli mu ktoś przywali w lewy bok to będzie winien i uj ze światłami :)

 

Światła znoszą pierwszeństwo łamane, czyli załapałem się na punkty.

Edytowane przez tomajk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja choć się nie znam, to sieee wypowiem, Pierwszy ZJEDZIE ze skrzyżowania ten któremu ZIELONE ŚWIATŁO umożliwiło wjazd na skrzyżowanie, ale znajduje się nadal na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Nawet nie bardzo rozumiem nad czym się zastanawiać.

 

PS, Czyli Autokurnabus zjedzie pierwszy, a jeśli mu ktoś przywali w lewy bok to będzie winien i uj ze światłami :)

 

facepalm21.jpg

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja choć się nie znam, to sieee wypowiem, Pierwszy ZJEDZIE ze skrzyżowania ten któremu ZIELONE ŚWIATŁO umożliwiło wjazd na skrzyżowanie, ale znajduje się nadal na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Nawet nie bardzo rozumiem nad czym się zastanawiać.

 

PS, Czyli Autokurnabus zjedzie pierwszy, a jeśli mu ktoś przywali w lewy bok to będzie winien i uj ze światłami :)

wez i zniszcz swoje PJ, he, he o ile wogole je posiadasz, he, he

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Linia przerywana - zakaz wyprzedzania.

 

gdzie tu sprzeczność? trzeci raz pytam!

wytłumacz mi to proszę

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie tu sprzeczność? trzeci raz pytam!

wytłumacz mi to proszę

Konrad.... Wiem do czego zmierzasz i uwierz mi że znam różnice pomiędzy podwójną ciągłą a zakazem wyprzedzania. Powiedz mi tylko proszę, w jakim celu innym niż wyprzedzanie, ktoś może chcieć wyjeżdżać poza linię oddzielającą pasy ruchu? Pomińmy przypadek linii P-1 na drodze z co najmniej dwoma pasami w tym samym kierunku. Droga dwukierunkowa, jednojezdniowa, po jednym pasie w każdą stronę. Mamy na przemian linie P-1 i P-4 (P-3 również). Jak jest potocznie odczytywana różnica pomiędzy tymi liniami? Wolno wyprzedzać albo nie wolno. Nikt jadący taką drogą nie skupia się na funkcji oddzielania pasów ruchu, bo to jest aż nazbyt oczywiste.

Przyznam że przykład niezbyt trafiony, dlatego podałem drugi ze skrzyżowaniem.

 

Wroc moze do mojego posta w ktorym w 4 pozycjach podalem Hierarchie pierWszenstwa wyjasni Ci to przy okazji kolejnosc przejazdu na obrazku jakie zamiesciles.

Ja wiem kto ma pierwszeństwo w tej sytuacji i nie muszę dochodzić, dlaczego? Miałem wrażenie że Ty eminencjo nie wiesz dlaczego, stąd podałem ten przykład.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi tylko proszę, w jakim celu innym niż wyprzedzanie, ktoś może chcieć wyjeżdżać poza linię oddzielającą pasy ruchu? ...

...Mamy na przemian linie P-1 i P-4 (P-3 również). Jak jest potocznie odczytywana różnica pomiędzy tymi liniami? Wolno wyprzedzać albo nie wolno. Nikt jadący taką drogą nie skupia się na funkcji oddzielania pasów ruchu, bo to jest aż nazbyt oczywiste.

 

 

np. może chcieć skręcić w lewo na posesję/drogę leśną itp.?

jakie potoczne odczytywanie? takie jak m.in. na tym forum?

odnośnie wyprzedzania to nie ma różnicy - linie: przerywana, ciągła, jednostronnie ciągła, podwójna ciągła nie mają nic wspólnego z wyprzedzaniem! żadna z nich nie zabrania wyprzedzania!

 

kiedy ludzie wreszcie przestaną dopisywać sobie sami znaczenie konkretnych, prostych przepisów?!

tak samo jak ze znakiem c-12 i kierunkowskazami :D

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- linie: przerywana, ciągła, jednostronnie ciągła, podwójna ciągła nie mają nic wspólnego z wyprzedzaniem! żadna z nich nie zabrania wyprzedzania!

Tutaj się nie zgodzę. Nie ma o tym żadnego zapisu w ich definicjach - fakt. W praktyce wyprzedzanie wymagające wyjechania poza linię P-4 jest przez nią automatycznie zabronione. Nie bez powodu znajduje się ona na zakrętach i przed wzniesieniami.

Konrad, ja jestem cienki w przepisach wg mojej własnej oceny, ale uwierz mi że lepiej ogarniam temat od zdecydowanej większości posiadaczy PJ. Różowo nie jest, większość kierowców respektuje przepisy bezmyślnie i często nieświadomie. Inni ich w ogóle nie respektują.... Powiedz mi, dlaczego ograniczenia prędkości uwzględniają wszystkich ślepych, głupich, osoby w podeszłym wieku, kobiety :biggrin: itd, a fundamentalne definicje znaków drogowych wszelkiej maści są tak zawiłe, że wylatują z głowy prawie każdemu niedługo po zdaniu egzaminu?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się nie zgodzę. Nie ma o tym żadnego zapisu w ich definicjach - fakt.

hehhhee - nie ma w przepisach to trzeba sobie wymyślić :D

i tak potem wygląda dyskusja na proste tematy :D

ludzieeeee! ogarnijcie się!

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... ku*wa, czy Wy wszyscy jeździcie rozklekotaną Hondą Civic?

O przepraszam, ja jezdze Honda Civc ale moja nie jest zozklekotana, he, he

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

 

ku*wa, czy Wy wszyscy jeździcie rozklekotaną Hondą Civic?

A to wtedy też można nie stosować się do przepisów ruchu drogowego? Ja myślałem że ten przywilej jest zarezerwowany tylko dla właścicieli ałdików w tdi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehhhee - nie ma w przepisach to trzeba sobie wymyślić :D

i tak potem wygląda dyskusja na proste tematy :D

ludzieeeee! ogarnijcie się!

Konrad, sam się ogarnij i zorientuj się gdzie żyjesz :) Przepisy to jedno a praktyka to drugie. Wyobraź sobie że badasz temat linii P-1, P-3 i P-4 wśród kierowców stojących w gigantycznym korku. Ile dni byś musiał prowadzić badanie, żeby znaleźć pierwszego, znającego kompletne definicje prawne wszystkich trzech linii? :) Jeśli nie trafiłbyś na kogoś świeżo po egzaminie, to obstawiam że lekko tydzień.

 

O przepraszam, ja jezdze Honda Civc ale moja nie jest zozklekotana, he, he

 

:crossy:

A jakiego Civica masz eminencjo? Mój ma 10 lat ale też igła. Raptem 85 koła przejechane.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego Civica masz eminencjo? Mój ma 10 lat ale też igła. Raptem 85 koła przejechane.

2017 Kombi w jedynym slusznym silniku, 1,6 D i 120 KM

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, sam się ogarnij i zorientuj się gdzie żyjesz :) Przepisy to jedno a praktyka to drugie. Wyobraź sobie że badasz temat linii P-1, P-3 i P-4 wśród kierowców stojących w gigantycznym korku. Ile dni byś musiał prowadzić badanie, żeby znaleźć pierwszego, znającego kompletne definicje prawne wszystkich trzech linii? :) Jeśli nie trafiłbyś na kogoś świeżo po egzaminie, to obstawiam że lekko tydzień.

 

właśnie się zorientowałem - m.in. czytając Twoje posty ;)

wystarczy wiedzieć co znaczą - to nie jest trudny temat :D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się zorientowałem - m.in. czytając Twoje posty ;)

wystarczy wiedzieć co znaczą - to nie jest trudny temat :D

Bardzo śmieszne. Ja akurat kumam tak trochę coś więcej niż "robić swoje i uniknąć kolizji". Alfą i Romeą w prawdzie nie jestem, to i szyderę przyjmę na klatę z pokorą. :)

Powiedz mi tylko tak uczciwie, czy przeciętny posiadacz PJ, czyli użytkownik pojazdu mechanicznego na mocy nadanego mu prawa, rzeźbi temat na bieżąco, czy tylko cieszy się z nadanych uprawnień i własnego widzi mi się?

 

2017 Kombi w jedynym slusznym silniku, 1,6 D i 120 KM

 

:crossy:

Jedyny słuszny silnik to jest 1.8 benzyna z rozrządem na łańcuchu. Reszta to sranie w banię.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...