Skocz do zawartości

[ROZ] Vfr 800 fi 2001, rozrusznik kreci, silnik stoi


rybson13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moto jw. rozrusznik kreci bez oporu, silnik stoi, rozebrałem rozrusznik ok, sprzegło rozrusznika tzw. wolne koło ok. widział kto takie rzeczy? Dodam ze sprzegło jednokierunkowe rozebrałem na cześci i wałki są ok., wszystkie zębatki okej, da się to źle jakoś złożyć ze może wystepować taki nieregularny objaw? Po sciągnięciu dekla zanim obadałem sprawę wszystko mi wypadło na ziemie, wiec nie przyuważylem. Żadnych czesci wg. serwisówki nie brakuje. Ktoś grzebał wcześniej bo dekiel na silikonie. Przeca rozrusznik w druga strone kręcić nie może;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może....

Załóż magnes odwrotnie to się zdziwisz.

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Nie wiem, ale możliwości źle złożyć rozrusznik raczej nie ma, natomiast to kręcenie bez napędzania silnika jak pisalem jest nieregularne. Jakieś pomysły ? Sprzęgło rozrusznika można typowac z zamkniętymi oczmi, ale po ogladnieciu śmiało można stwierdzić ze jest dobre.

Edytowane przez rybson13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie rozrusznika od strony zębatki. Obejrxzałeś bierznię o którą zapierają się elementy sprzęgła czy nie jest pęknięta?

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, patrząc na to wszystko i nic nie widząc zakupiłem sprzegło rozrusznika z modelu 2007 (pasuje) za 80zl na znanym portalu i jest okej, porównujac nowe ze starym stwierdzam, że ktoś już tam był - podkładka w łożysku była źle założona. Widocznie to że ręcznie działa nie oznacza, że pociągnie v 800, a jakieś ślady wytarcia w starym widać. Temat można zamknąć.

Edytowane przez rybson13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz nalot ? ja mam 155 tys i nie ma problemow ze sprzeglem rozrusznika , jedynie musze nieco wyczyscic styki startera, bo czasami mi nie lapie jak wcisne guzik

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz nalot ? ja mam 155 tys i nie ma problemow ze sprzeglem rozrusznika , jedynie musze nieco wyczyscic styki startera, bo czasami mi nie lapie jak wcisne guzik

Masz typowe objawy kończących się szczotek w rozruszniku, radze rozebrać i oblukać (5 minut roboty) bo zastanie Cie w najmniej oczekiwanym momencie tak jak mnie :) nalot 46 tys moto z wloch, ale kto patrzy na przebieg... zwłaszcza jak dekiel był na silikonie:) dodam ze moto kumpla ja tylko zrobiłem mały serwis po zakupie. Jak by się okazało ze konczą Ci się szczotki napisz, powiem Ci jak naprawić za 9zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hondach czasem w przekaźniku odkłada się pył z zaoksydowanego alu. Ostukaj przekaźnik rozrusznika. Jak pomoże to znaczy że to to. Jak nie to szczotki.

Niektóre przekaźniki można rozebrać. Wtedy wystarczy wyspać pył ze środka i oczyścić styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...