Skocz do zawartości

Aprilia rs50 problem z elektryka


SidneySid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno stałem się posiadaczem aprilli rs50. Tak jak w temacie mam problem z elektryka a generalnie chodzi o to zenie ma kierunkowskazów oraz odpala tylko na popych "z metra".

Sprawdzalem akumulator daje normalnie 12v

Bespiecznik nowy,nie mam pojecia o co chodzi ale wiem ze rozrusznik kreci bo po podlaczeniu na "krótko" normalnie krecil. Jedyne co dziala to swiatla przod tyl po odpaleniu na popych, stop, kierunki i rozrusznik bez reakcji

 

https://zapodaj.net/e5d6d78209e8b.jpg.html

 

Link moze ułatwić sprawe, pewne jest to ze do tego uzadzenia dochodzi prąd lecz z zadnego innego przewodu nie jest przekazywany dalej. Co to jest i ile moze kosztowac i czy wgl to moze byc przyczyną?

 

Jesli kiedykolwiek miales z czym podobnym do czynienia za pomoc bardzo bym był wdzieczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeśli masz silnik Minarelli to ładowanie akumulatora jest dopiero,kiedy żarówka świeci na maxa. Więc na luzie nie ma ładowania.
Od regulatora wychodzą 3 przewody - jeden od prądnicy,drugi to masa,a trzecim prąd zmieniony na stały do świateł i aku. Odpal silnik i sprawdź,czy cokolwiek wychodzi z silnika za pomocą zwykłego miernika elektrycznego za 20 zł. Podpinasz się pod kabel idący od silnika do regulatora. Przy 10 tyś. obr. powinien mieć około 70 voltów prądu zmiennego. Jeśli wszystko jest ok to sprawdź,czy z regulatora idzie dalej. Na owym kablu(ten,na którym idzie prąd z regulatora na światła) na obrotach powinno być od 13,8 volta do 14,6V max .

Wszystko to jest do Aprilek z silnikami Minarelli. a z regulatorem to masz wujka Google,wystarczy wpisać model,rok i częśc jaka cie interesuje,aha tylko nie kupuj używki,lepiej dołożyć parę złotych więcej i kupić nowy. Na tym się nie oszczędza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli te 12,1 jest na odpalonym silniku przy obrotach w granicach 4-5 tyś to nie masz ładowania.

 

crm 125 np zaczynała ładować dopiero od 5 tys obr więc ja bym sprawdził wyżej

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...