Skocz do zawartości

Zwrot towaru zakupionego przez telefon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprawa wygląda następująco. Kupiłem dpf do samochodu, nowy zamiennik. Po zamontowaniu okazało się, że nie jest on dobrze wykonany i nie siedzi swobodnie na mocowaniach,a jest spięty i hałasuje (dotyka gdzieś karoserii i brzęczy). Po drugie przy łączeniu z turbiną ma przedmuch i świszcze,a po trzecie chyba nie jest to dpf bo auto kopci i nie spełnia wyznaczonej normy.

Czy mimo iż był założony to mogę go zwrócić? Jak wygląda to formalnie i jakie mam szanse na odzyskanie pieniędzy za te gówno?

Kupiłem go w sklepie internetowym. k4katrading e-tłumiki

Edytowane przez HARPAGAN

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze pytanie kiedy kupiłeś, bo o ile nie minął termin dla transakcji poza siedzibą przedsiębiorstwa, to możesz zwrócić na podstawie ustawy. jeśli nie, to na podstawie niezgodności towaru z umową, przy tym jednak postarałbym się o pisemną opinię warsztatu. łatwo pewnie nie będzie, to nie jest kraj przyjazny konsumentom

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w piątek 14.07, a kurier przywiózł w poniedziałek 17.07. Czy pomimo iż był założony mogę go oddać na podstawie ustawy czy musi to być reklamacja?

Edytowane przez HARPAGAN

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej reklamacja. Na podstawie ustawy można oddać bez podania przyczyn ale towar nie noszący śladów użytkowania. Dobrze było by również dołączyć kopię paragonu warsztatu montującego lub inny dokument potwierdzający fachowy montaż bo bez tego może być trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zakładałeś? Jeśli tak, to chyba marne szanse.

Ja bym się oparł na tym kopceniu i niespełnianiu norm spalin. Weź kwit ze stacji diagnostycznej i powiedz sprzedawcy że to bubel. O brzęczeniu i przedmuchu nic nie wspominaj bo dasz na tacy argument przeciwko sobie.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik zakładał. Musiałem wspomnieć, o tym, że nie da się spasować na łączeniu z turbiną. Przecież to dyskwalifikuje produkt z użytku. Nie może kopcić mi pod maską. Napisałem reklamację i opisałem wady.

1. Nieprecyzyjne wykonanie skutkujące naprężeniem w układzie wydechowym co powoduje jego brzęczenie.

2. Przedmuch na flaszy przy łączeniu z turbiną

3. Dymienie, co dyskwalifikuje produkt pod względem prawnym, bo nie może kopcić.

 

Dodam iż po założeniu oryginalnego dpf-a, żadne z wymienionych wyżej usterek nie występują.

Edytowane przez HARPAGAN

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik zakładał. Musiałem wspomnieć, o tym, że nie da się spasować na łączeniu z turbiną. Przecież to dyskwalifikuje produkt z użytku. Nie może kopcić mi pod maską. Napisałem reklamację i opisałem wady.

1. Nieprecyzyjne wykonanie skutkujące naprężeniem w układzie wydechowym co powoduje jego brzęczenie.

2. Przedmuch na flaszy przy łączeniu z turbiną

3. Dymienie, co dyskwalifikuje produkt pod względem prawnym, bo nie może kopcić.

 

Dodam iż po założeniu oryginalnego dpf-a, żadne z wymienionych wyżej usterek nie występują.

No i jak się do tego ustosunkował sprzedawca?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz że OK, tylko że z racji na niemożliwość używania samochodu prosisz o ścisłe zachowanie terminów reklamacji dyktowanych przez polskie prawo handlowe.

Tłumaczenia że producent zwleka itd są gówno warte bo zawarłeś umowę sprzedaży ze sprzedawcą, a nie z producentem. Niestety gościu ma prawo wymienić bubla na nowy egzemplarz i dopiero jeśli trzeci z kolei otrzymany przez Ciebie okaże się bublem, to będziesz mógł kategorycznie żądać zwrotu towaru i pieniędzy.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tłumaczenia że producent zwleka itd są gówno warte bo zawarłeś umowę sprzedaży ze sprzedawcą, a nie z producentem. Niestety gościu ma prawo wymienić bubla na nowy egzemplarz i dopiero jeśli trzeci z kolei otrzymany przez Ciebie okaże się bublem, to będziesz mógł kategorycznie żądać zwrotu towaru i pieniędzy.

 

ad. 1. owszem, prawo do reklamacji przysługuje wobec sprzedawcy, ale jednocześnie wobec producenta (np. gdyby sklep się zwinął w międzyczasie). uwaga na przyszłość

ad. 2. proszę o podstawę prawną rzekomej wymiany "do 3x sztuka", bo ja o niczym takim nie wiem. bujda podobna do tej, jakoby dłużnikowi trzeba było 3x wezwanie do zapłaty wysyłać

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co prawda zajęło mu to trochę, ale oddał całą kwotę. Zadzwoniłem po ponad 2 miesiącach i spytałem jak wygląda sprawa, zaczął przepraszać, że zgubił dane do przelewu, co jest bzdurą, gdyż były one w email-u ode mnie jak i na druku reklamacji.

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znajomy mechanik myje FAPa wodą pod dużym ciśnieniem i to w zupełności wystarczy.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Sprawa wygląda następująco. Kupiłem dpf do samochodu, nowy zamiennik. Po zamontowaniu okazało się, że nie jest on dobrze wykonany i nie siedzi swobodnie na mocowaniach,a jest spięty i hałasuje (dotyka gdzieś karoserii i brzęczy). Po drugie przy łączeniu z turbiną ma przedmuch i świszcze,a po trzecie chyba nie jest to dpf bo auto kopci i nie spełnia wyznaczonej normy.

Czy mimo iż był założony to mogę go zwrócić? Jak wygląda to formalnie i jakie mam szanse na odzyskanie pieniędzy za te gówno?

Kupiłem go w sklepie internetowym. k4katrading e-

Zawsze można zadzwonić do sklepu i spytać, zazwyczaj nie robią problemu. Tylko trzeba przestrzegać terminów - ich też trzeba przypilnować :)

Edytowane przez grandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...