Skocz do zawartości

"Mientka" klamka/podmiana pompki


Wiesuaf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Niedawno stałem się posiadaczem mocarnej maszyny zwanej LIFAN MIRAGE 125 aka chińskie ścierwo. Dostałem go od znajomego za całe nic, ze względu na to że "NIE DZIAŁA, NIE WIEM CO JEST". Wystarczyło spędzić nad nim godzinkę i działa jak należy, ale nie o tym temat, mianowicie:

 

Dziś zabrałem się za przeczyszczenie przedniego zacisku, czyli generalnie odłączyłem go całkiem od przewodu, powyjmowałem gumki itp, złożyłem i podłączyłem spowrotem do przewodu. Odpowietrzanie zacząłem od śruby przy pompie i powoli zmierzałem w dół, aż do odpowietrznika. No i niestety, po godzinie spędzonej przy tym "hovnie" nadal klamka jest "mientka". Trochę oporu stawia, hamować hamuje ale jeździć bym na tym nie chciał. Oczywiście rozumiem że nie można wymagać od chińczyka "dwupalcowej" klamki, jednak przed ruszeniem samego zacisku klamka była twardsza. Polecicie jakieś inne sposoby odpowietrzania, zanim przedję do następnego kroku?

 

A następny krok to:

Jeśli nie uda mi się tego porządnie odpowietrzyć, albo jeśli siła hamowania nie będzie satysfakcjonująca, czy mogę podmienić, od tak, pompkę od innego motocykla? Np od XJ600 lub podobne? Na chlopski rozum, jeśli śruby mają taką samą średnicę i skok gwintu to powinno się bez problemu dać, ale profesjonalnym mechanikiem nie jestem, stąd też wolę zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o zastosowanie się do ustalonych zasad porządkowych

czas do jutra

jsz

 

A przepraszam, ale w sumie to nie wiedziałem co wpisać. Czy "chińskie 125" wystarczy w temacie, czy koniecznie muszę wpisać LIFAN MIRAGE 125? Zresztą chyba w tym przypadku nie ma tu większego znaczenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa, pojemność, rok.

Metoda ze strzykawką. Masz nadal zapowietrzony układ. Nowe gumki wstawiłeś? Nie łapie powietrza zacisk?

Możesz większą pompkę wstawić.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...