Skocz do zawartości

Yamaha Dt80 LC II Kozacki sprzecik ;)


Gość fik554
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jako ze na forum jestem nowy prosze o wyrozumialosc ;)

Jakis czas temu kupilem dla siebie maszynke, swietna yamahe konkretnie model Dt80 LC II z 1995

Teraz borykam sie z problemem jej odblokowania.

Dowiedzialem sie juz ze ten model byl blokowany przez dlawiki w wydechu, w kolanku i w puszce tlumika.

Moj motocykl juz nie posiada dlawika w puszcze koncowej, tzn z tylu mam przelotowke ;) Pusta puszke ;)

Motor jedzie dokladnie 80km/h predkosc jest stabilna nie ciagnie go jakos nie rowno czy cos takiego. Wkreca sie bardzo ladnie na obroty i zamyka obrotomierz na do biegu 4 ;) czyli do 80km/h licznikowych. Na ostatnim 6 biegu motor juz nie idzie wiecej, dokladnie 80km/h.

Prosze bardzo o Pomoc jak odblokowac ten modul zaplonowy CDI, wiem ze taki post juz byl lecz sprawa nie zostala w nim do konca wyjasniona, zalaczam zdjecie tego modulu, zlokalizowalem go ;) Jest on pod bakiem paliwa, Od swiecy->Cewka zaplonowa->CDI

Zalaczam jego zdjecie. Z modulu wychodza 4ry kable. Nie mam pojecia jak go rozblokowac, jezeli ktos bedzie mial jego schemat prosze bardzo o zamieszczenie ;)

Pozdrawiam ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Moj motocykl juz nie posiada dlawika w puszcze koncowej, tzn z tylu mam przelotowke  Pusta puszke

 

To, ze masz pusty tłumik to źle, tam powinna byc taka rurka z siatki i na około niej wata. Pusty tłumik tzn taki orginalny co sie z niego bebechy wywaliło czasem może nawet troszeczke pogorszyć osiągi. Co do kolanka to tam też są blokady . Tyle ze zdjecie tych daje moc na wysokich obrotach. pamietaj że po wyjeciu ich trzeba wyregulować gaznik pod nowy wydech. Co do CDI to chyba byłoi dokładnie wyjasnione ze któres z w kabli trzeba zmostkować ( tyle ze nie pamietam które0 bo tych tematów o CDI było kilka. Jeżeli nie czujesz sie na siłach zrobienia takiego czegoś to na ebay są już rozblokowane CDi za 30- 40 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thors niewiesz czy to prawde ze w dt80 oprocz wuzucenia flakow z dyfuzora, trzeba tez wywalic tez ten zawijas na kolanku przy cylindrze? bo slyszalem cos takiego i niewiem czy to prawda...

No przydaloby sie. Bo ten zawijas jak kazde kolanko czy zmina przekroju w przepływach powoduje strate przepływu tak zwane "ksi".Wyobraź sobie ze masz 2 wężyki.jeden prosty drugi poskrecany. Jak myslisz w ktory trzeba mocniej dmuchnąć zeby wyzucic z niego kulke papieru (przypomialo mi sie jak w podstawowce strzelalo sie z długopisów ;) )

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zawijas jest po to żeby silniczek miał mocniejszy dół. A te bez zawijasa dają moc tylko na wysokich obrotach za to silniczek traci na wolnych obrotach.

Jeżeli masz mozliwosc kupna coś z ebay to tam tego pełno jest. A czesm kompletne wydechy można za 50-60 uero kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do kostki CDI to tuning polega na przyspieszeniu zapłonu przez co moto sie szybciej wkręca. A co do wydechu to przy giannelli moto chwyta od samego dołu do końca. Przy giannelli proponuję przełożenie na zębatkach 14/51 - sprawdzone, śmigałem takim, v max 110, z tym że silnik był tip top. Zanim zabierzecie sie do tuningu swoich dt sprawdźcie najpierw czy silnik jest do niego przygotowany i w 100% zdrowy (korba, tłok, cylinder, sprzęgło) w przeciwnym razie tuning da odwrotny skutek i silnik sie wycycka do końca, spotkałem się już z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja chyba będę miał ten problem, kupiłem uszkodzoną dt80lc no i żaden z cylindrów lub tłoków a mam ich po 3, nie jest do końca w idealnym stanie, mogą tracić kompresję, zerknijcie sobie na moją galerię, nie jestem pewny ale ktoś mi już mówił, że mam wydech gianelli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...