Skocz do zawartości

pytanie


zooq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam następujące pytanie, a właściwie dwa.

1. ostatnio zdażyło mi się coś takiego: miałem benzynę w baku, akumulator nierozładowany, wszystko ok ale sprzęt nie chciał odpalić na normalnym położeniu kraniku paliwa. przekręciłem na RES i zapalił. pojechałem na stację i wlałem coś niecoś a dokładnie jakieś 7,5 litra. okazało się, że leję pod sam korek 8O czyli paliwka było pod dostatkiem. coś jest przytkane? coś się zblokowało? to miało miejsce jakieś 3-4 dni temu i już się nie powtórzyło jak narazie.

2. dzisiaj jadę sobie i wszystko jest tip top. przejechałem jakieś 8 kilosów, zgasiłem sprzęta i po jakichś 5 minutach znów odpaliłem. odezwało się dziwne cykanie z okolic zaworów. czy to wina niedostatecznego rozgrzania silnika? czy zaworów? wcześniej nic takiego nie miało miejsca.

może dodam że maszyneria to xj diversion

pozdrawiam ;))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to wygląda tak : zatkała się rurka dostarczania paliwa w pozycji normalnie otwartej ( dłuższa) . W związku z tym przełączenie na rezerwę pomogło. Paproch jednak dalej siedzi w rurce i ogranicza dopływ paliwa do gaźnika. Z tego powodu poziom paliwa w gażniku jest niższy, co z kolei powoduje powstawanie zbyt ubogiej mieszanki i przegrzewanie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ale dziwna sprawa bo pojechałem na stację, przytankowało się conieco, przestawiłem kranik na normal pozyszyn i już pali elegancko ;) cuś się tam pewnie przytkało. więcej się nie powtórzyło coś takiego. bardziej mnie zaniepokoiło to cykanie. mam nadzieje, ze to chwilowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej mnie zaniepokoiło to cykanie. mam nadzieje, ze to chwilowe

 

Cykanie może wskazywać na zawory, tylko dziwne jest to , ze pojawiło się to nagle. Zawory w Twoim (wtedy jeszcze nie Twoim :-)) moto były ustawiane w zimę. Fakt, mamy sezon za sobą, mogło się coś pozmieniać, ale dziwi mnie tylko że stało się to nagle. Zobaczę na żywo to powiem coś więcej :-). Nawet jak któryś złapał trochę luzu, to nie jest to sprawa warta nerwów. Zdenerwować się tylko można przy próbach zdobyciapłytek, bo serwis Yamahy działa bardzo ospale :twisted: .

 

POzdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...