Skocz do zawartości

Dziewica z Niemiec


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam pytanko jak wygląda sprowadzenie "dziewicy" z zagranicy, chciałem nabyć jakiegoś używanego 954 ale jak pooglądałem ogłoszenia to widze że nowe 1000rr są o wiele tańsze niż u nas i zastanawiam się jaki jest koszt sprowadzenia takiego sprzętu,

 

Mam też pytanie czy to jest cena do odebrania czy są jakieś ukryte podatki albo kruczki w tym ogłoszeniu, bo cena jest b kusząca, ale z niemieckiego jestem totalna noga i nie wime nic co tam napisali.

 

http://www.motoscout24.autoscout24.de/ger/...=1&id=zn1vo1iku

 

u nas taki kosztuje śmieszne motopolowe 65 kzł, ale 11 kE z reichu to już inna rozmowa

 

 

dzęki pozd

 

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale obiło mi się o uszy, że nowe motocykle sprowadzane zza granicy (...gdy jesteś pierwszym właścicielem) nie podlegają akcyzie. Przypuszczam, że coś trzeba by było zapłacić, jednak tego "sprowadzawczego" podatku chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akcyzie nie poldlegają żadne' date=' przywozisz i jeździisz. A z tego co się dowiedziałem przy nowych czyli do 6miesięcy i do 1500 km przebiegu trzeba zapłącić Vat czyli w reichu zwracają 16% a u nas bezahlen 22% :/[/quote']

Dlatego może lepiej kupić coś takiego jak VORFĂHRMOTORRAD - motocykle demonstracyjne (czy jakoś tak). Zarejestrowane jeszcze w 2004 roku z małym przebiegiem i co najważniejsze, tańsze niż nówki u nas. Przykłady poniżej. Wszystkie tańsze o ~7000PLN niż u polskich dealerów.

 

data pierwszej rejestracji: 09/04, stan licznika 1km, cena 5999€ (~26413PLN u nas 33900PLN)

 

data pierwszej rejestracji: 06/04, stan licznika 1km, cena 6090€ (~26813PLN u nas 33900PLN)

 

data pierwszej rejestracji: 05/04, stan licznika 189km, cena 6090€ (~26813PLN u nas 33900PLN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - nie jest tak dokonca ze płaci sie tylko 6 % Vatu - w polsce na nowy motocykl (taki ktory ma niej niz 6 mc lub 6000 km przebiegu ) trzeba zapłacic Vat 22 % jednak kupujac w Niemczech mozna liczyc na to ze kupi sie z 0 % Vatu - jednak trzeba miec numer NIP UE wtedy sprzedawca w Niemczech wystawia fakture z 0 % Vat-u - z pozostałych opłat to razem uzbiera sie okolo 900 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...