Skocz do zawartości

Sierpien 2017 Zachodnie wybrzeze EU Zachodniej lub Balkany-Turcja-Grecja


zygaXX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, pojechalbym Jak najszybciej ale finansowo musze jeszcze dorobic, w maju jade do PL z żona na komunie, musze moto jeszcze przepatrzec nowa oponka, kufry dopiero Co kupilem... same wydatki. A i z praca tez sie musze ustawic.... jednym slowem masakra...

 

W 2018 polecimy na Nordkapp bo to rowniez jeszcze ciekawsze chyba Niz zachodnie wybrzeze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak ta karte EKUZ zalatwic? Dodam ze jestem praktycznie na stale w niemczech i w PL mam tylko meldunek wiec jak bedzie z ta karta EKUZ w moim przypadku?

I czy nie bedzie jakichs tam problemikow ze dowod Polski a prawko niemieckie? Wiem ze EU ale wole spytac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa, gdzie jesteś zameldowany i ubezpieczony.

W Polsce idziesz do oddziału NFZ , wypełnisz druk i po kilku minutach cieszysz się nową kartą ubezpieczenia europejskuego EKUZ. Ważną pół roku.

Jak jesteś zameldowany w Niemczech i tam ubezpieczony to musisz tam pytać o takie rzeczy.

Napisałem ci to ku przestrodze. Wracamy se w sobotę z Chorwacji. W Mukulovie najeżdżamy na dzwon. Młoda czeszka wyje..ała polskiemu motocykliście. Pomijając szczegóły - ratownik z karetki zaczął od pytania o ubezpieczenie. "Nie ma pan? To zabierzemy ale płaci pan gotówką"...

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę możesz załatwić przez neta.

Ściągasz wniosek ze strony poniżej, wypełniasz, wysyłasz go mailem na podany adres.

We wniosku zaznacz żeby karta była wysłana pocztą na podany adres.

Ja czekałem jakiś tydzień.

 

http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-wyrobic-karte-ekuz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, bez urazy, ale te Wasze rady są do doopy! Poza tym nie spotkałem się z ubezpieczeniem kosztów leczenia połączonym z Assistance... Może chodziło o NNW? Ale to akurat nie pomaga w razie W, lecz pozwala później uzyskać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.

 

zygaXX:: wykup sobie ubezpieczenie kosztów leczenia, np. PZU Wojażer. To kosztuje kilka złotych za dzień na całą Europę i masz święty spokój. W Niemczech pewnie też jest coś takiego. A co do Assistance na moto, to skoro mieszkasz w DE, to po prostu wykup takie ubezpieczenie w ADAC...

 

Transfogarska i Transalpina w sierpniu w jeden dzień? Wg mnie bez szansy... Ale jeśli byłaby piękna pogoda i wyjechałbyś o 6 rano i nawet by Ci się udało przejechać obie te trasy, to byłaby to totalna głupota... To są piękne miejsca i warto co jakiś czas stanąć, zrobić przerwę. A jak chcesz tylko zapier...ać, to wykup sobie kilka godzin jazdy na torze ;)

Edytowane przez biblo
Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rady.

 

ADAC mam juz. Ale wykupie jeszcze Assistance w PZU i tego Wojazera

 

W Niemczech mi Sie juz niechce uzerac z Ubezpieczelniami

 

A co do przejazdu w jeden dzien przez te dwie trasy to tak spytalem tylko z ciekawosci.... :-)

 

I tak sobie patrze czytam kiedy najlepiej jechac i pojade koncowka Sierpnia poczatek Wrzesnia ale i tak bedzie pelno i ciasno i DROGO :-)

 

I tak sobie licze przeliczam tak 5-6 tys. Km to te 17dni okolo powinno mi starczyc raczej.

Edytowane przez zygaXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, bez urazy, ale te Wasze rady są do doopy! Poza tym nie spotkałem się z ubezpieczeniem kosztów leczenia połączonym z Assistance... Może chodziło o NNW? Ale to akurat nie pomaga w razie W, lecz pozwala później uzyskać odszkodowanie za uszcze coś takiego.

kolego sprawdz sobie chociazby oferte allianz pakiet adventure

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...