Skocz do zawartości

[ROZ]Problem z nowym motocyklem romet


Rekomendowane odpowiedzi

Kiler, a powiedz mi od kiedy moocykla nie mozna przekrecic do wyższych obrotow tj 10/11/12/13 tys?

I od kiedy niby wszystkie sprzety leca tyle ile producent podaje?

Moim zdaniem producent podaje wartosc przypuszczalna ktorą mozna osiagna a ktora jeszcze krytycznie nie katuje silnika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiler, a powiedz mi od kiedy moocykla nie mozna przekrecic do wyższych obrotow tj 10/11/12/13 tys?

od zawsze . Bo ten silnik nie ma siły kręcić się wyżej na ostatnim biegu

 

I od kiedy niby wszystkie sprzety leca tyle ile producent podaje?

liczyłeś na to że akurat ty będziesz tym szczęściarzem który kupi sprzęt jadący szybciej ??

generalnie rzadko kiedy spotykam sprzęty które jadą szybciej niż podaje producent

dużo częściej takie których liczniki pokazują zdecydowanie więcej

 

Moim zdaniem producent podaje wartosc przypuszczalna ktorą mozna osiagna a ktora jeszcze krytycznie nie katuje silnika!

po co chcesz katować silnik w nowiutkim motocyklu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, znam pare osob posiadajacych 125cc romety u ktorych zadnych problemow nie bylo z osiagnieciem predkosci od 100 do 120km/h.

Dlatego tez sie zdziwilem czemu moj nowy wiecej jak 95 nie pojdzie.

Tak jak pisałem wyzej jestem ciekwski a skoro u innych da rade to czemu tu tak nie bardzo?

Nie zamierzam w ogóle go katowac czy to teraz czy to pozniej jak juz bedzie mial swoje na karku. Najwyzej przesiade sie na wieksza pojemnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolejne pytanie mam.

Od razu uprzedzę iż zrezygnowałem z gwarancji.

Jak wiecie mam nowego rometa tj. wyzej i wszystko było dobrze az do czasu.

Jak pare dni nim nie jezdzilem czyli stał troche bez odpalania i w koncu znalazłem czas zeby pojezdzic to mala bestia nie chciala na wstepie odpali. Kilka razy go kreciłem po czym w koncu zatrybił ale od razu gasł. I z kazdym kolejnym razem po odpaleniu chodził coraz dłuzej az gdy sie nagrzał to juz wszystko ok.

Wiec pytanie o co mu chodzi? Moze byc ze paliwo z gaznika wyparowało przez co sie zanieczyscił? Stad tez nie chciał zapalic?

Teraz jak go odpalam to na zimnym gasnie gdy nie bede trzymał gazu... a gdy trzymam gaz to faluje na obrotach... jescze z miesiac temu nawet na zimnym z pierwszego palil i rowno chodzil i nie gasł.

I co jeszcze jak juz jest cieply i po rozpedzeniu go i jezdzie na piatym biegu po puszczeniu gazu cos strzeli dosyc glosno raz i po chwili drugi raz i na tym sie konczy.

Nie wiem z czego te wstrzały... tłumnik? Gaznik?

Co mu trzeba zrobi?

Regulacja gaznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekroczyłem limit km do przegladu o 500 wiec juz po.

Ale co Ci powiem to to ze za przeglad licza sobie 200zl a u mnie takowy przeglad by wychodził co 2/3 tygodnie. Czyli piec przegladow i moge za ta kwote nowy silnik kupic.

Bo co 1500 km ma byc przeglad robiony az do konca gwarancji.

A to w moim przypadku mija sie z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup rower...

Jeszcze taniej Cię wyniesie...

 

I nie zawracaj swą głupotą głowy.

Przepraszam, ale ostatnio margines na takie osoby wynosi -15 w skali od 0 do 9....

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Quasimodoo, czyżby ambicja przerosła możliwości?

Po pierwsze nie patrze na kasę bo gdyby tak było to bym uzywany kupil!

Po drugie jak sie cos troche ma w tej glowie to niestety trzeba kalkulować.

Kupując motocykl za 4k nie ma co sie cudów spodziewać ale ja go kupiłem dlatego ze jest moim pierwszym motocyklem.

A po co inwestować w przeglady tyle kasy skoro naprawa we własnym zakresie wynosi mniej?

A to ze sie nie znam na mechanice (a Ty chyba tak) nie oznacza iz mozesz sie wywyzszac czy tez mnie obrazac.

Kazdy sie kiedys uczył od podstaw i prosze o tym nie zapominac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie piszesz...

Uczył się... w szkole... w warsztacie... nie w internecie..

 

Rozumiem, że sprzęt RTV też sam naprawiasz? Herbatę/kawę sam hodujesz?

No przecież taniej...

 

Jak za drogo to trzeba sobie kupić rower... Łatwiej się nauczyć serwisowania, a też ma dwa koła... no i taniej kosztuje takie byle co...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...