Skocz do zawartości

Halogeny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dwa pytanka.

Mianowicie planuję założyć do moto poniższy halogen, gdyż zakładam plastron:

 

http://allegro.pl/halogeny-dalekosiezne-soczewkowe-homologacja-i6158916392.html

 

1. Czy w kwestii prawa nie będzie żadnego problemu z nim ?

2. Czy taka moc żarówki nie będzie oślepiała innych kierowców ?

 

Z góry dzięki,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściśle określono w co powinien być wyposażony motocykl, ale to nie znaczy, że nie można niczego dokładać. Takie oświetlenie dodatkowe może być instalowane, ale już z jego użyciem to nie taka prosta sprawa. Faktycznie, nie jest to oświetlenie do jazdy dziennej. Zresztą to oświetlenie też musi działać wedle ustalonych zasad.Co do oślepiania to jest taka możliwość gdy ustawisz te reflektory "na wprost" co jest bez sensu bo nie do tego są. Mają one oświetlać drogę przed pojazdem. I to dość blisko tego pojazdu. Masz przecie w moto światło "długie", drogowe. I to światło moze być "wspomagane" tymi reflektorami. Można też użyć tego sprzętu poza drogą . Ale o jednym pamiętaj. To oświetlenie dodatkowe nie musi buć używane, ale zawsze musi być sprawne, bo zabiorą Ci dowód rejestracyjny.

Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni po śmierci idą tam gdzie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dwa pytanka.

Mianowicie planuję założyć do moto poniższy halogen, gdyż zakładam plastron:

 

http://allegro.pl/halogeny-dalekosiezne-soczewkowe-homologacja-i6158916392.html

 

1. Czy w kwestii prawa nie będzie żadnego problemu z nim ?

2. Czy taka moc żarówki nie będzie oślepiała innych kierowców ?

 

Z góry dzięki,

Pozdrawiam.

Chcesz tak jeżdzić po drogach publicznych? Skończy się to tak (z zeznań znajomego z drogówki), że w przypadku kontroli dostaniesz mandat, odbiorą Ci dowód rejestracyjny, a dalszą drogę odbędziesz na lawecie. Obojętnie, w dzień, czy w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to chciał bym zobaczyć tak przerobiony motocykl. Temat jazdy po drogach publicznych takim sprzętem już opisałem w poście nr:3 i 5. Ale nikt nie może Ci zabronić takich przeróbek i jazdy nimi. Pozdrawiam.

Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni po śmierci idą tam gdzie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Pozwolę sobie ekshumować te zwłoki...

Poszukuję do CRFy Rally dodatkowego oświetlenia. Ori szału nie robi, niestety. Jeżdżę dużo, często w nocy i mam dookoła domu dużo lasów więc zwierzaki...

Ideałem, jeśli chodzi o montaż, byłaby lampa w tym stylu:

https://allegro.pl/oferta/mini-halogen-lampa-dalekosiezna-nxn-led-30w-cree-7738408786

Kwestie prawne znam, rozumiem i nie trzeba tego tu wałkować ale potrzebuję rzetelnej opinii użytkowników takich lamp, co jest naprawdę dobre, co warto kupić?

P.S. Wiem, że YT jest pełen filmów, niestety z racji nagrywania ich sprzętem od profi do czegoś, co nazywam popiersiem Stalina, jest to wszystko niemiarodajne.

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...