Skocz do zawartości

Rower stacjonarny


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebny dla mamy 60+ po zawale przebytym ok. 3 lat temu. Pani kardiolog zaleciła zakup lub wypożyczenie. Sam jeździłem na paru, najbardziej podobał mi się taki na obozie w latach 90. z tradycyjnym prędkościomierzem ze wskazówką, ale pewnie już takich nie robią, bo zgodnie z najnowszymi trendami wszystko musi być naszpikowane elektroniką.

 

Jeśli macie jakieś doświadczenie w temacie, to z góry dziękuję za porady, na co zwracać uwagę. Na pewno nie ma sensu przepłacanie za jakieś bajery, których i tak się nie będzie potrafiło wykorzystać. Z drugiej strony nie ma co zbyt oszczędzać, bo nie o to chodzi, żeby kupić badziewie. Sam bym może od czasu do czasu popedałował przed telewizorem, tylko wtedy dopuszczalne obciążenie musi być gdzieś tak do 105-110 kg. Obecnie ważę koło setki, ale zakładam, że mogę jeszcze przytyć, tak więc potrzebna jest rezerwa, może nawet do 120 kg. Na razie monitoruję temat zdalnie, za jakiś czas będę mógł fizycznie pojeździć po sklepach/wypożyczalniach. Generalnie nie chcemy odkładać zakupu, ale też nie ma co napalać się na pierwszy spotkany model.

Wiem, że większość osób zniechęca się po kilku miesiącach, ale miejmy nadzieję, że w tym przypadku tak nie będzie.

 

Pozdrawiam

Olsen

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo miałem zaproponować orbitreka (bieżnia moim zdaniem nie, zbędne obciążenie kolan tej samej wadzie co rowerek, czyli pracy samych nóg), ale o ile byłby pewnie lepszy dla Olsena, to raczej nie dla osoby po 60-ce. ale może się mylę, pogadałbym z jakimś sensownym fizjoterapeutą

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...