Skocz do zawartości

Rękawiczki neoprenowe


Rekomendowane odpowiedzi

Używa ktos takich rękawiczek podczas jazdy zimą? Jeśli tak to jaką grubość polecacie?

Nie używam neoprenu, miałem kiedyś scotta, ale jakość wykonania słabiutka - niedopasowane, jeździło się źle. Jeżeli chodzi o rękawiczki zimowe, to te są najlepsze jakie miałem:

 

fox-antifreeze-top-closure.jpg

 

 

Bardzo ciepłe, nieprzewiewne i jeszcze nie udało mi się ich przemoczyć, a do tego dość dobre czucie klamek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę o takich do surfingu więc z dopasowaniem nie powinno być problemu. I na nie jeszcze zwykłe motocyklowe.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/One-Pair-2mm-Neoprene-Scuba-Diving-Surfing-Snorkeling-Spear-Fishing-Water-Gloves-/152257838744?var=&hash=item2373463e98:m:ml5Ki-hbC8KTaUHcUa9LAOg

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem swego czasu neoprenowe rękawiczki (akurat były to wędkarskie). Dłoń szybko się pociła i robiło się chłodno, słabe czucie manetek i niska trwałość, ale za to cena śmiesznie mała. Jako niskobudżetowe wyjście awaryjne może być, ale docelowo i tak lepiej jakieś dedykowane rękawiczki zimowe, endurowe. W dwóch kompletach rękawiczek w ogóle nie będzie czucia kiery.

Edytowane przez Fat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Fox Antifreeze faktycznie są bardzo ciepłe, ale dość grube. Nie ma tragedii, ale jednak grubsze od standardowych. Za to uratowały mi niedawno dupsko jak mnie przepiździło w Thorach :)

 

Ja mam Thor Insulator - nie są tak ciepłe jak powyższe, ale za to wygodniejsze i bardziej przypominają zwykłą rękawiczkę. W lesie i przy męczeniu techniki jest elegancko, na przelotówkach zaczyna być chłodno w okolicach 0 stopni.

 

Ludzie polecają jeszcze 100% Brisker (częściowo neoprenowe), ale nie miałem z nimi styczności. Zdecydowanie nie polecam zimowych FLY, wytrzymały dwa wyjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...