Skocz do zawartości

Jakiej firmy łożyska do silnika?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Coraz częściej można się spotkać ze złymi opiniami na temat łożysk do silnika "firmowych",często są podrabiane i zakupione z dziwnego źródła nie wytrzymują zbyt długo.Jakie polecacie łożyska z tych tańszych i jakie z tych droższych?Często się narzeka na SKF,trochę mniej na FAG.A co wy myślicie i gdzie kupujecie?Chodzi o sprawdzone sklepy?Motorek to S51.Dawno temu kupowałem to co było na miejscu czyli FŁT i nikt nie myślał wtedy o lepszych,montowało się co było.Znam mechaników motocyklowych co łożyska SKF wymieniali raz po razie a zakupione były z różnych miejsc.Polećcie jakieś tańsze jak i te droższe,najlepiej gdyby ich żywotność była potwierdzona.Na forum Simsona opinie są tak podzielone że szkoda gadać, a mało tego piszą że nie stosują z luzami C3 bo im silniki mocno drgają itd. itd.Oryginalnie Simson miał na wale C4/POLIAMIDOWE a na reszcie zwykłe C3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci mądrzejsi/czyli ci co mieli do czynienia z FAG,SKF itp. też mi te polecili.Na razie nie było wpadki tych łożysk.Pewnie jeszcze nie ma podrób.A warto brać na wał z koszykiem poliamidowym/teflonowym czy szkoda kasy?



Ktoś coś.Czy coś z tańszych jest godne uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat zakładam NTN a jak są w tym rozmiarze to polskie FŁT i problemów brak. Znajomy ze sklepu metalowego mówił, że w pudełkach znanych, czołowych producentów łożysk często można znaleźć polskie FŁT.

Kiedyś jeszcze uważałem markę SKF ale jakieś 10 lat temu w XT600 w ciągu miesiąca wymieniłem 3 komplety łożysk w tylnym kole. Jak mi trzeci komplet się rozsypał po paru dniach to się wku**wiłem i wleciały najtańsze FŁT za 1/5 ceny SKF. Parę miesięcy na nich przejeździłem i XT-eka sprzedałem, pewnie jeszcze długo jeździły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat zakładam NTN a jak są w tym rozmiarze to polskie FŁT i problemów brak. Znajomy ze sklepu metalowego mówił, że w pudełkach znanych, czołowych producentów łożysk często można znaleźć polskie FŁT.

 

Kiedyś jeszcze uważałem markę SKF ale jakieś 10 lat temu w XT600 w ciągu miesiąca wymieniłem 3 komplety łożysk w tylnym kole. Jak mi trzeci komplet się rozsypał po paru dniach to się wku**wiłem i wleciały najtańsze FŁT za 1/5 ceny SKF. Parę miesięcy na nich przejeździłem i XT-eka sprzedałem, pewnie jeszcze długo jeździły.

Na temat SKF dużo złych opinii czytałem.logiczne jest że podrabiają to co się sprzedaje.Ale jak to jest z tym FŁT?Bo widziałem dwa rodzaje i na jednych oprócz napisu FŁT widniał jeszcze PPL czy coś takiego.Z jakich źródeł je kupować?Polatają na wale w Simsonie?jakieś 8000-10000 obrotów na maksa.Pakować z koszykiem poliamidowym itp. na wał czy szkoda kasy?

Czy polskie cyle są coś warte?Chodzi o CX ,dużo ludzie je chwali,zresztą opinie są podzielone.Na pewno Almot jest dobry a niby CX podobny.Czasami różnica w za zestaw nawet 100 zł.Biorąc pod uwagę że ten droższy to koszt 240zł.Dla przykładu tańszy zestaw,ponoć tłoki są do dupy tylko.

https://gmoto.pl/cylinder-s70--glowica-kpl-simson,61972.html

Edytowane przez Jari76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś-coś?

 

CX czy Almot to nie producenci, tylko konfekcjonerzy, kupują różne łożyska w różnych chińskich fabrykach i wkładają do swoich pudełek. CX'a kupiłem kilka sztuk, do mniej istotnych elementów kiedy cenaFAGa czy SKFa zabijała, a nie było innego zamiennika, jakoś chodzą, ale to nie znaczy że kupisz inny typ łożyska to nie rozleci się po kilku godzinach. Do silnika bym raczej tego nie wkładał.\

 

Najczęściej stosuje FAGi, czasem SKF i nigdy nie miałem problemu z żadnym łożyskiem, ale kupuje tylko w pewnych miejscach, a nie przez allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy łożyska z koszykiem poliamidowym nadają się na wał czy nie? Ponoć przy standardowym zestawie tak ,ale przy mocniejszych setach/większych obrotach typu 12000 i więcej koszyk ulega zniszczeniu od temperatury. Mają w parametrach napisane że mogą pracować bez przerwy w 100 stopni-praca ciągła.Jak to jest z nimi. Czy się nadadzą do Simsona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...