Skocz do zawartości

Jaki kombinezon motocyklowy, kilka pytań.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu kombinezonu a mianowicie chodzi mi o ten model ;

http://www.moto-tour.com.pl/product-pol-76065-Kombinezon-dwuczesciowy-Alpinestars-GP-PRO-1873.html?gclid=Cj0KEQiA9ZXBBRC29cPdu7yuvrQBEiQAhyQZ9CWKMlTXqKGyotSDuSNe56dk-6HFB0oIOLZUySjGBaAaAqBa8P8HAQ#close_popup

Dodam że nigdy nie jeździłem w kombinezonie więc nie mam doświadczenia w tym temacie.

A więc mam kilka wątpliwości czy w takim kombinezonie jest ciepło jak jest np tak jak teraz 8 stopni na plusie i czy nie za gorąco jak jest te 30 stopni?

Jak jest 8 stopni to trzeba ubierać coś pod kombinezon oprócz odzieży termicznej żeby nie było za zimno?

I jak szybko przemakaja takie kombinezony?

Chyba że znacie jakieś inne kombinezony do 3-4k?,chodzi mi głównie o dwuczęściowe.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie RST Tractech Evo II, w kurtce ma podpinkę na chłodniejsze dni. Ogólnie przy 30 stopniach jest gorąco we wszystkim, jak jedziesz jest całkiem ok, jak się zatrzymasz masz piekarnik. Przy temperaturach rzędu 8-10 stopni, wszystko zależy od wentylacji kombiaka, ale ewentualnie jakaś bluza na kurtkę i w koło komina można jeszcze wytrzymać. Jeżeli chodzi o deszcz, też zależy jaki to deszcz, jak zaimpregnowany jest kombinezon etc. ale ogólnie planując jeździć w deszcz w skórze, warto mieć pod ręką przeciwdeszczówkę, nie ze względu na to, że skóra szybko puści, ale ze względu na to, że później będzie tydzień wysychać, a nie możesz jej suszyć w pobliżu źródeł ciepła, czy na dworze na słoneczku, bo ją trafi szlag, no i później trzeba ją ponownie zaimpregnować rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie wolę skórę ale na zimę polecam texy

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc mam kilka wątpliwości czy w takim kombinezonie jest ciepło jak jest np tak jak teraz 8 stopni na plusie i czy nie za gorąco jak jest te 30 stopni?

Z tego co pamiętam to ten model ma zamykane/otwierane wloty powietrza (dwa na barakach i jeden na plecach) co powinno rozszerzyć komfortowy zakres temperatur. Jeżdżąc w podobnym kombinezonie (Alpinestars Celer) poniżej 10 stopni zaczyna być mi zimno przy większych prędkościach, zaś przy 30 stopniach jak się jedzie to jest jeszcze OK. Na pewno kombinezon Ateam będzie się spisywał lepiej w wyższych temperaturach, bo ma lepszą wentylacja ale za to w chłodniejsze dni będzie ciężko w nim jeździć.

Na pewno dobrze było by się wyposażyć w dwa komplety odzieży termoaktywnej albo przynajmniej jeden "uniwersalny".

 

 

I jak szybko przemakaja takie kombinezony?

 

 

Jeśli będziesz kombinezon na bieżąco konserwował to nie powinno być z tym problemu ale dobrze było by się wyposażyć w przeciwdeszczówkę, bo po dłuższej jeździe w deszcz kombinezon może schnąć kilka dni oraz rzadziej konserwujesz kombinezon - zamiast co jazdę w deszczu (mając szczęście można to robić co tydzień) robisz to co miesiąc lub co kilka miesięcy.

 

Chyba że znacie jakieś inne kombinezony do 3-4k?,chodzi mi głównie o dwuczęściowe.

Zastanawiałbym się nad kombinezonami Dainese ale nie wiem czy 4k starczą na jakiś sensowny kombinezon tej firmy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, widzę, że jesteś z Dębicy więc do Krakowa daleko nie masz. Zapraszam Cie do mnie do sklepu, gdzie będziemy mogli odpowiedzieć na wszystkie pytania i będziesz mógł przymierzyć wszystkie kombinezony w jednym miejscu. Mamy na miejscu kombinezony 4SR, RST, Alpinestars, Dainese, Revit, Spidi i wiele innych :)

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...