Skocz do zawartości

Fotki z lasu


Nitomen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. 4jku - napiszę jeszcze raz:ktoś wjechał tam gdzie nie wolno - niezależnie od tego czy to rezerwat, teren budowy, czy też inny teren objęty zakazem. Robiąc to powinien się liczyć, że w razie wpadki poniesie konsekwencje - to jest moim zdaniem zdrowe, męskie podejście. Miał pecha że został namierzony więc niech zapłaci mandat i nie udaje pokrzywdzonego tym, że ktoś egzekwuje przestrzeganie prawa - nawet jeśli konsekwencje jego nieprzestrzegania nie są zbyt uciążliwe dla innych - prawo jest prawo. Można walczyć o zmianę złego prawa a nie z tymi którzy pilnują jego przestrzegania. Tymczasem autor tematu zakłada, że dalej będzie prawo łamał i chce porady jak uniknąć odpowiedzialności. Jeśli dalej nie pojmujesz o co mi chodzi, to chyba jednak nie ja mam kłopoty ze zrozumieniem tekstu.

Edytowane przez Klas500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko.... A gdyby pytał w jakich okolicznościach pomiar prędkości jest niezgodny z prawem, to też byś takie wywody pisał, że trzeba jeździć wolno albo mandaty płacić? I że pyta, bo zamierza dalej łamać prawo? :)

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale moim zdaniem zupełnie czym innym jest pytanie o niezgodny z prawem pomiar, a czym innym pytanie co zrobić żeby mnie nie złapali jak złamię prawo. Widać jednak wciąż u nas wiele osób wyznaje zasadę Kalego : Jak jak ja ukraść to dobry uczynek , jak mnie ukraść to zły.Zadam Ci więc proste pytanie: co byś mówił gdyby to na twoją łąkę np. ktoś wjechał crossem i ją zrył? Też byś mówił że udzielanie tej osobie porad co ma zrobić by uniknąć odpowiedzialności było by ok.?

Edytowane przez Klas500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym innym pytanie co zrobić żeby mnie nie złapali jak złamię prawo.

A gdzie takie pytanie padło? Nitomen pytał, czy na podstawie starych zdjęć mogą go zidentyfikować w przypadku nowych zdjęć. Nie zauważyłem żeby pytał, jak jeździć po lesie żeby nie zrobili mu zdjęcia :)

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co teraz piszesz to zwykłe uniki. Z wypowiedzi Nitomena dość wyrażnie wynika że żałuje iż się zatrzymał bo teraz będzie bardziej rozpoznawalny i ma nadzieję że fotki bez rejestracji i twarzy nie spowodują jego namierzenia i pociągnięcia do odpowiedzialności w razie ponownych harców po lesie. Oczywiście można zaprzeczać, mówić że takie słowa wprost nie padły itd. ale większość i tak wie jaki był cel pytania. Problem polega na tym, że dopóki jest przyzwolenie społeczne na wybiórcze stosowanie prawa, dopóty wciąż będą z jednej strony cwaniaki z tego korzystające, a z drugiej bardziej lub mniej pokrzywdzeni z tego powodu. Dlatego właśnie zadałem pytanie o łąkę na które nie uzyskałem odpowiedzi. Piszesz że jechał po nieodebranej drodze. Znasz technologię wykonania tej drogi? Wiesz że np. jazda motocyklem krosowym po takiej remontowanej drodze nie spowodowała naruszenia podbudowy choćby z geowłókniny i nie naraziła wykonawcy lub inwestora na stratę? Dla Ciebie to tylko przejażdżka motocyklem po tej drodze, a dla kogoś być może wymierne straty finansowe. I nie mów mi że ludzie jadący do lasu motocyklem crossowym są grzecznymi barankami które nigdy nic nie zniszczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w prownaniu do 40 tonowych aut ktore beda tam jezdzily, to faktycznie 140 kilowy motocykl sial spustoszenie ( doga jest ukonczona , tylko nie oficialnie przekazana ) , widziales jak wyglada lesna droga po zwózce drewna ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nitek daj spokój jemu nie przetłumaczysz :D

mnie też rozwala fakt że n drogi do zrywek jest zakaz wjazdu i szlabany a jak kumpel powiedział -znaki niepotrzebne tam się normalnym pojazdem nie da wjechać , koleiny po pół metra pełne wody , ja ostatnio buggim na takiej utknąłem po prostu się zawiesiłem :D no i oni nie niszczą środowiska , 3 hektry lasu wyjebali w pień teraz wpadli z tą frezarką i korzenie masakrują i ziemie orzą i to jest spoko no ale jakby buggy tam obok drogą przejechał to kryminał :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michoa - piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia i jeszcze udajesz znawcę. Teksty takie jak twoje i tobie podobne to coś w stylu " nie włączam kierunkowskazu przy skręcie bo przecież widać gdzie jadę" - niemal połowa "mistrzów kierownicy" na polskich drogach już tak robi uważając że zasady ruchu drogowego są nie dla nich. Szkoda na dyskusje z wami. To jeden z głównych problemów Polaków - stosują się tylko do tych zasad które im w danym momencie pasują.

Edytowane przez Klas500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odgrzewam kotleta..weszly nowe przepisy. .od teraz ucieczka gejowemu, jest uznawana za przestępstwo

http://mototour.pl/technika/88-live-style/841-za-ucieczk-motocyklem-i-koniem-do-paki

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem, to dalej tak jest ale załóżmy taką sytuację:

Wieśniaki zatrzymują choć im nie wolno, a ja uciekam choć mi nie wolno. Co na to sąd? :)

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem, to dalej tak jest ale załóżmy taką sytuację:

Wieśniaki zatrzymują choć im nie wolno, a ja uciekam choć mi nie wolno. Co na to sąd? :)

Znając podejście naszych sądów - oni otrzymują ustną naganę sądu , a Ty idziesz siedzieć. Tak dla celów wyższych i dobra ogółu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...