Skocz do zawartości

Jazda i dysponowanie samochodem osoby zmarłej


ZIGGI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ziggi rob pod klapka. Zakladalem teraz LPG i mam pod klapka. Jak sobie przypomne odkrecanie usyfionego zima korka na zderzaku w poprzednim aucie to z usmiechem wkrecam koncowke :)

No.... to jest argument :) Dzięki.

Syf syfem, ale jak przymarza to faktycznie lipa. Czemu ja sam na to nie wpadłem? Przecież nieraz to prawie palce sobie połamałem na zamarzniętym korku...

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój? 1.8 140 KM. Civic VIII sedan. Nie powinien palić więcej niż 10l, czyli tyle co moja staruszka 1.4



Ciekawostka: U notariusza nie można dostać żadnego kwitu, który wskazuje konkretną, jedną osobę, jako dziedziczącą pojazd. Notariusz wydaje zaświadczenie, że przykładowo: ja, siostry i mama jesteśmy jedynymi spadkobiercami pojazdu, po czym wszyscy czworo musimy udać się do wydziału komunikacji, a tam cała czwórka dokonuje przerejestrowania na jedną osobę wskazaną przez resztę..... Nie poj**ane to trochę?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to notariusz nie mógłby podpisać, że pozostała trójka zrzeka się swoich części auta?

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie.... A żeby było śmiesznie, to siostra dziedziczy Poloneza, a podlega pod inny urząd z racji meldunku. Czyli będziemy się wozić we czwórkę cały dzień po urzędach...

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

POPRAWKA.

Notariusz wskazuje spadkobierców i ich ułamkowy udział w spadku, w tym przypadku pojeździe.

Sprzedaż samochodu nie wymaga transakcji notarialnej, więc udziały w spadku można przekazać lub sprzedać sporządzając zwykłą umowę cywilno prawną.

Bierzemy zaświadczenie od notariusza, umowę cywilno prawną z nabyciem lub darowizną udziałów pozostałych spadkobierców i można zarejestrować pojazd samemu na siebie.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam jeszcze jedna poprawkę, bo namieszane tu jest już sporo. Notariusz NIE wskazuje a tylko potwierdza to, co ustalicie miedzy sobą. Możecie się też od razu przed notariuszem zrzec swoich praw i on to potwierdzi. Nie trzeba wtedy całym tabunem po urzędzie komunikacji się ciągać.

No nie do końca.

- Za pierwszym razem notariusz stwierdza tylko "spadkobierców z urzędu" i ich procentowy udział w całości spadku. Nie jestem pewien czy można się zrzec spadku już na tym etapie, ale jeśli tak to tylko całości.

- Potem trzeba rozliczyć skarbówkę, czyli dostać zaświadczenie, że nie ma zaległości podatkowych z tytułu spadku. (Jeśli dotrzyma się terminu 6 mies, to dziedzicząc w prostej linii, podatku nie płacimy. Jeśli przyjmiemy spadek po pół roku, to należy się on jak najbardziej, ale zapłacimy podatek.)

- Dopiero z zaświadczeniem ze skarbówki notariusz może przenieść prawo własności konkretnych części spadku na konkretne osoby. Rzeczy niewymagające nabycia z udziałem notariusza można sobie przekazać samemu na mocy umowy cywilno prawnej, a nieruchomości oczywiście notarialnie.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...