Skocz do zawartości

Opel Astra H (lll) czy to jeszcze ...


kumpel kalamitki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Na razie nic.

 

Córka zdała prawko w ubiegłym tygodniu, po rodzinnych naradach stwierdzilismy wspólnie z żoną ze chyba dołożymy trochę i w przyszłym roku odkupię z firmy kolejny samochód którym jeżdżę obecnie czyli Octavię.

Mam jeszcze swój pierwszy pojazd służbowy (Astrę G 1,7 Dti), własnie dziś zaczynamy z nową kierowniczką pierwsze jazdy. Szukałem astry z silnikiem benzynowym bo taki silnik bardziej do ogarnięcia przez nowicjusza, który jeździł pierdopędem I20 na kursie. Myśle że ogarnie (ma dryg po tatusiu) tyle że musi sie przestawić na większy gabaryt bo to kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak upiłem, upolowałem sobie bardzo zadbanego diesla :) Zamierzam sporo jeździć , więc może się będzie opłacało. Ta Asterka 1.7 DTi to ile Ci w mieście pali a ile na trasie tak lecąc do 120km/h .

Octawia spore autko na pierwszy samochód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, Civic w drodze powrotnej w na dystansie 350 km uzyskał średnie spalanie 6,5 litra, przeważała jazda autostradą.

A co w tym takiego ciekawego? :) Jeśli masz silnik o pojemności stosownej do masy auta i normalnej mocy, to ten silnik pracuje najczęściej w optymalnym zakresie swojej sprawności, a nie maksymalnym. Zobacz że nawet w tym samym aucie silnik 1,4 ma gorsze osiągi, a spalanie wcale nie jest niższe. Kolega ma ostatnią wersję Accorda z motorkiem 2.0 150 kuni i chwalił mi się, że w trasie po mazurskich drogach, przy prędkościach 150-170 wciągnął 7,4l. Za to kocham silniki Hondy, że przy jeździe emeryckiej można spalić tyle co Tico, a jak trzeba to kręcisz wyższe obroty i zwijasz asfalt bez wysiłku dla silnika, tylko kosztem spalania i to też nie jakimś ogromnym.

A z jaką prędkością Panowie śmigali? I jak to stwierdziliście? Bo to co pokazuje komputer, to tak delikatnie, ale mija się z prawdą. Z tego co pamiętam o jakieś 0,2 do 0,4 l/100km.

Jak latałem swoją po autostradzie, przy prędkościach powyżej 160 to już jednak lubiła sobie łyknąć. Muszę wybadać od jakiej prędkości jest ten punkt krytyczny.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Asterka 1.7 DTi to ile Ci w mieście pali a ile na trasie tak lecąc do 120km/h .

Po Warszawie w granicach 5-5,5 L/100 km. Tyle wychodzi bratu a jeździ w miarę spokojnie i lekko naginając przepisy.

W trasy nie jeździłem, octavia wygodniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...