Skocz do zawartości

Auta do ciągnięcia przyczepy


ZIGGI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ziggi

 

wierz lub nie, sa przypadki, ze ktos decyduje sie wlasnie na przerobke z jakichs tam wzgledow i przerabia uklad hamulcowy zarowno przyczepy jak i pojazdu ciagnacego. Np. Tak aby mogl ciagnac swoj yacht zy to zagiel, czy motor.

 

nie wiem wiec jak jest u Was z PJ ale jedno jest pewne, jezeli moglem ciagac 4250 kg to nie dam sobie obrzezac prawa do tej wagi bo jakas nowa reforma weszla ktora ogra icza mnie do 3500 kg.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dorobienie hamulców wiąże się z prawie takimi samymi procedurami, jak zarejestrowanie SAM-a. Przy przyczepie o DMC 750 kg bez hamulca, jest to koszt minimum 1800zł, czyli tyle co nowa przyczepa z homologacją. Bez sensu.

 

Zabrać uprawnień raczej nie mogą, ale bez sensu jest, że dwie osoby mające taką samą kategorię mają różne uprawnienia.

W górę to jak najbardziej, tak jak było w przypadku patentów sternika motorowodnego, gdzie pierwszy stopień dostał uprawnienia drugiego.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PL na prawko B możesz targać zestaw złożonym z:

-pojazdu samochodowego (z wyjątkiem autobusu i motocykla) do 3,5t DMC + przyczepa lekka

-pojazdu samochodowego (z wyjątkiem autobusu i motocykla) do 3,5t DMC + przyczepa inna niż lekka ale DMC zestawu nie może przekroczyć 4,25t

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lekka i nielekka / inna niz lekka, to troche namieszane :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie namieszane. Przyczepa lekka to taka gdzie DMC maks. 750 kg.



w PL na prawko B możesz targać zestaw złożonym z:

-pojazdu samochodowego (z wyjątkiem autobusu i motocykla) do 3,5t DMC + przyczepa lekka

-pojazdu samochodowego (z wyjątkiem autobusu i motocykla) do 3,5t DMC + przyczepa inna niż lekka ale DMC zestawu nie może przekroczyć 4,25t

Przecież pierwszy i drugi punkt oznacza w praktyce to samo.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pierwszy i drugi punkt oznacza w praktyce to samo.

No nie to samo. To oznacza, że przykładowo autem o DMC 3250 możesz ciągnąć przyczepę o DMC 1000.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No nie to samo. To oznacza, że przykładowo autem o DMC 3250 możesz ciągnąć przyczepę o DMC 1000.

Aktualizacja:

Gówno można niestety. Do prowadzenia zestawu 4,25t potrzebne są uprawnienia B96 i dotyczy to tylko przyczepy o DMC do 750 kg. Jeśli przyczepa ma powyżej 750 DMC i zestaw przekracza 3,5t, to potrzebujemy B i E.

Motają w tych przepisach, że można się zdziwić nie śledząc na bieżąco...

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś źródło?

co to jest B96?

 

edit

okazuje się, że jestem totalnie niedoinformowany - już nadrabiam zaległości :D

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś źródło?

co to jest B96?

 

edit

okazuje się, że jestem totalnie niedoinformowany - już nadrabiam zaległości :D

A weź tu bądź doinformowany w tym burdelu...

Źródło to mój kolega od łódek (i ich ciągania). On jest bezbłędny, bo jak coś sprawdza to na prawdę dogłębnie. Jak sam nie znajdzie to dzwoni do ITD, Policji czy gdzie tam potrzeba.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy kompetentnych ludzi na Forum zapytac :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy kompetentnych ludzi na Forum zapytac :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Śmiej się, ale co ma robić kierowca żeby być na bieżąco? Jak dorabiałem A, to instruktor policzył mi ile było zmian w PORD odkąd zrobiłem B, czyli w ciągu niecałych 13-tu lat. Nie pamiętam dokładnie, ale ponad 200 zmian. A wiesz o ilu można było dowiedzieć się z mediów? Może o pięciu... Jazda na światłach, zakaz zjazdu z ronda na czerwonym, zielona strzałka, zabudowany do 50km/h, kamizelka odblaskowa i pewnie coś jeszcze... A gdzie reszta? Chyba nie wyobrażasz sobie że każdy kierowca będzie regularnie śledził dziennik ustaw i zastanawiał się jak interpretować niejednoznaczne przepisy?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wkurza sam fakt takiej ilości zmian. To sugeruje że są robione na odpierdol i dlatego trzeba ciągle poprawiać.

Zobacz jak jest z jazdą na rowerach obok siebie: Wolno jeśli nie utrudnia to ruchu innym pojazdom i nie powoduje zagrożenia. Jesteś w stanie określić granicę?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziggi,

 

spoko, caly czas sie cos mienia, ja mam to szczescie, ze jestem na bierzaco, bo prowadzac teorie mam od razu w programie nowosci, inaczej tez byl bym do tylu jak kazdy.

 

Robione moze nie na odpier dol ale po unijnamu przez osoby ktore nie kumaja materi, stad takie siupy.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...