Skocz do zawartości

FZ1sa niszczy świece


Tuzmen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jak w temacie, kolejny komplet świec, sytuacja się powtarza, po 500km, zaczyna przerywać przy ruszaniu na 1, tak powyżej 3000 silnik działa bez zarzutu. Wymiana świec, problem znika, do czasu.

 

Wymienione 2 x świece (raz denso raz ngk)

Dokupiłem dwie cewkofajki, bez zmian.

Regulowałem CO1 z -15 na 20 i tu o dziwo na jakiś czas, 1000km polepszyło się na tyle że nie wymieniałem świec, ale miałem czasem wypadający zapłon przy ruszaniu lub po wyjeździe z wolnego skrzyżowania.

Na początku sezonu regulowane zawory.

 

Ogólnie zawsze na niskich obrotach po niżej 3000, nawet przy bardzo delikatnym rozpędzaniu nie ma reguy kiedy zdarza się czkawka a po przekroczeniu magicznych 3000 tys ślinik pracuje równiutko.

 

Zdiagnozowane uszkodzenie świecy to tylko skutek. Ale jakie są przyczyny? Jak wymienię kolejne świece to podejżewam że problem i tak wróci.

Edytowane przez Tuzmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają te świece co wymieniasz? Albo powinny być zalane (świeca przerywa bo jest przebicie) albo powinny być piaskowe i może nawet pokruszony izolator - bo za wysoka temperatura. Wtedy mieszanka do przeglądu (albo komputer do serwisu, bo to wtrysk).

Spróbuj irydowych - są o wiele wytrzymalsze....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie świece wyglądają idealnie, lekko brązowe, suche.. pozatym po 500 to one wyglądają jak nowe.

Wymiana eliminuje problem natychmiast.

Dzwoniłem do ASO zapytać o TPSa, w tym roczniki nie było akcji wymiany tego elementu, teoretycznie więc ok.

Dodatkowo dodam że zauważyłem że uszczelka pokrywy zaworów przy jednej świecy delikatnie popuszcza i fajka jest deklikatnie w oleju, po wyczyszczeniu fajki nie poprawia to działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak świece wyglądają dobrze to... dziwne.

Ja bym wrzucił irydki. Prywatnie jestem fanem - nigdy mnie nie zawiodły... :D

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię, może wytrzymają do końca sezonu, na zimę rozbiorę dziada (a właściwie to kobita) na części pierwsze...



Uzupelnie dane. Moto z 2007, na wiosnę zrobione zawory, zmieniony filtr powietrza. Moto wbserii. Wszystkie katalizatory na swoim miejscu, exup dziala. Brak bledow.
Zastanawiam sie gdzie jest zrodlo tych problemow. Sonda lambda?
Regulacja co1 odpowiada za pdzedzial obrotow 0-3tys i w standardzie ma wartos -5. Ja dalem teraz 24 i jest troche lepiej, ale przy ruszaniu dlaej szarpie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece padają z powodu bogatej mieszanki lub ubogiej. Jeśli nie masz zaworu na listwie to sprawdziłbym ciśnienie z pompy paliwa jeśli jest taka opcja.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pompa reguluje cisnienie. Do pomiaru cisnienia paliwa potrzebny jest trojnik

 

Za male cisnienie odpada. Bo na wysokich obrotach jest dosyc paliwa. Ale trop na zabogata moeszanke dobry. Tu jedt jeszvze taki cudak o nazwie termowax automat ssania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irydy zamowione. Ta yamaha zyskuje nowy przydomek, "fz1 bedziesz mial wydatki"

Musze jeszcze zlokalizowac ktora to konkretnie swieca.

Takie pytanko jeszcze czy popiredywanie w tlumiku przy schodzeniu z wysokich obrotow ma tu jakies znaczenie? W tdm900 tez tak bylo, a byl to moj najmniej awaryjny motocykl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie po myciu fz1 myjką ciśnieniową. Naparzałem po silniku, woda dostała się tam gdzie nie trzeba i na drugi dzień zaczął tak przerywać dziwnie i nie palił na wszystkie gary. Zdjąłem chłodnicę, wyciągnąłem wszystkie cewkofajki (były wilgotne), osuszyłem, popsikałem kontakt sprayem, wydmuchałem powietrzem, poskładałem i wróciło do normy. Spróbuj może pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mis sie ze czytalem Twoj watek. Robilem juz testy, lalem specjalnie po cewkach na zapalonym silniku i bylo ok, problem pojawia sie nieregularnie, najczesxiej jak juz zrobie kilka kilometrow i silnik sie zagrzeje.

Pozatym zmienialem juz fajki mam 2 nasmiarowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem na Irydy i dupa... jak mawiają prości ludzie.

"Fz1 będziesz miał wydatki" dostanie kolejny nowy/używany komplet cewkofajek, na nowe nie zasłużyła.

 

Nie wiem czy ktoś ma doświadczenie z tym silnikiem, jest on od R1 (rn12), i miewa problemy z głowicą. A to prowadnice, a to wycierające się wałki..

Jak robiłem serwis po zakupie na wiosnę, przy regulacji zaworów zmierzyłem wałki i okazuje się że to nie mit. Ssące krzywki są poza limitem, tj. górne krzywki mają spłaszczone. Zastanawiam się czy nie tu szukać przyczyny tych problemów. Slinik od 3tys chodzi jak mażenie, wszystko wskazuje na problemy elektryczne ale kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No urfa... współczuję.. :(

Dziwna sprawa...

Ja mam starocia na gaźnikach (2003) i odpukać, wszystko bez problemów... Lagi mają dziurki w chromie, to tyle :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...