Skocz do zawartości

Transalp XL600V 87' zawias tylny i wentyl


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co zjebałem ? :

Ta podkładka co jest na feldze powinna być pod czy dokręcone za mocno ?

Nowiutka Michalina za 50 złociszy , założyłem , polatałem ze 200km , wróciłem , zostawiłem i za dwa dni powietrze spiertala pod wentylem . To jest moje pierwsze moto z dętkami także nie yebać za mocno :D

 

e8e1f8d3c91989cbmed.jpg

 

 

Czy ta śruba (tzn. z odkręconą nakrętką) jest trzymana tylko przez rdzę czy coś jeszcze ? Dzis niedziela to nie robiłem udarem ale jutro poszaleję.

No i jak widać "wyszło" łożyskowanie uchwytu amortyzatora (nie wiem czy pierwsza ścieła się śruba czy rozsypało i zapiekło coś w środku) w każdym razie dziś i w najbliższym czasie moge conajwyżej pożyczyc Marudę od ojca bo nawet rower się zje*ał .

Są zestawy do tego /gotowe łozyska czy rzeźba w gufnie/używka ? Co tam siedzi (na fiszkach niby łożysko igiełkowe + dystans + usczelnienie tylko ja sie pytam po czym te igiełki mają jeździć na zewnątrz )

 

f6ff5ded9fa8c011med.jpg

Edytowane przez LORD VADER

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, to tę śrubę próbuję wybić tylko nie idzie , jutro użyję sprzętu cięzkiego bo nie widzę na fiszkach żeby cokolwiek miało to trzymać .

Co do zestawu - są łożyska ale wahacza :bigrazz: Do przekładni nic nie widze albo ślepy jestem .

 

Ale ja nie chce drugi raz tej dętki wymieniać , dowaliłem za mocno czy co ? Te głąby radośnie umieściły rysunek wentyla z podkładkami na opakowaniu ale nic qrwa nie napisali / pokazali co gdzie ma być . , czy podkładka od strony dętki czy szprych , jak dokręcić śruby itp .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest opaska zintegrowana? Jeśli nie to sprawdź jej stan przed wymianą następnej dętki.

Zestaw naprawczy dzwigenek zawieszenia to w cbr f4 estaw naprawczy wahacza u larssona. Pamiętam że w zestawie z larssona do F4 łożysko było węższe jak oryginał i szybko wyzionęło ducha. Byłem zły ze nie kupiłem go normalnie bo to zwykły przemyslowy standard był tylko jak zwykle uszczelniacz przeciwpyłowy z połówką w wymiarze. Igiełki sa w środku. Łożysko typ HK pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do detki , mogles mieć mało powietrza i wyrwalo wentyl. Zamontuj trzymak opony .

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chyba nikt nie zatrybił co ja chcę naprawić :D

W przekładni wahacza/amortyzatora są zwykłe ślizgowe samosmary (zew. tulejka mosiężna + wew. tuleja stalowa ), poratowałem się używką . Przy okazji przerobiłem mocowanie amora do przekładni . Normalnie w uchwycie amortyzatora z jednej strony jest otwór a z drugiej gwint na śrubę . Jak się otwór wyrobi to gwint zaczyna pracować i śruba sama się oddala . Rozwierciłem gwint i zamontowałem śrubę przelotową , teraz uchwyt amora może się wyklepać ale się nie rozkręci bo trzyma go zewnętrzna nakrętka z klejem i oporem . Wszystko się mieści pomiędzy kościami przekładni a śruba pasuje z górnego uchwytu amortyzatora (tylko dociąć) .

Co do dętki - koło wentyla od wewnątrz felga mi pięknie spuchła (utleniła się) i kawałek powłoki przebijał dętkę ... wyszlifowane - "mięsa" dalej dużo , zaklejone daktejpem , chwytak opony zamontowany ,przetestowane na ostro - działa :D Przy okazji nauczyłem się szybko zrzucać kapcia i nie szczypać dętki :bigrazz:

Cos czuje że trep pójdzie do ludzi bo zakochałem się w XTZ750

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...