Skocz do zawartości

Honda VF500 '84 - nie pali


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.


Znajomy kupił wczoraj VF500. Podczas oglądania moto wszystko było ok, paliła na dotyk, trzymała obroty, nie kopciła, jednym słowem nic się nie działo, moto jak każde inne.

Jaja zaczęły się po przekazaniu pieniędzy i podpisaniu papierów - najpierw padła bateria. Odpaliliśmy ją z popychu i pojechaliśmy. Później zaczęła się przegrzewać. W czasie jazdy po autostradzie zauważyłem konkretny obłok niebieskiego dymu z wydechów. Po krótkiej chwili moto straciło moc i zgasło.

Zjechaliśmy na pas awaryjny i udało się ją odpalić, ale moto w ogóle nie chciało ciągnąć. Po chwili znowu padło i to był w sumie koniec.

Po zepchnięciu jej z autostrady zapakowaliśmy ją na vana i zabraliśmy do garażu. Z tego co na szybko sprawdziliśmy - iskra jest na wszystkich świecach, pompa paliwa działa, jakaś tam kompresja jest, bezpieczniki ok. Próbowaliśmy ją odpalić z mojej baterii - niby kręciła, ale jednak nie zagadała, tak jakby paliwo nie dochodziło.

Ciekawostka - korek wlewu oleju pachnie paliwem. Sam olej wydawał się czysty, bez żadnego syfu.


Od czego można zacząć reanimację tego paździerza? Poza pomiarem kompresji, co jeszcze można sprawdzić?

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. poziom oleju , albo zlać trochę do słoika zostawić na noc zobaczyć co się zrobi

2. kompresja na zimnym i na ciepłym jak zapali

 

 

wróżać z fusów i układu tali kart i fraz księżyca to : rupieć zrobiony na handel , zablokowały się pierścienie , wzięła olej i straciła kompresje , może styknie rozbiórka i wymiana samych pierścieni aczkolwiek ja myślę że piec do remontu jeśli się da...jak pierścienie się zablokowały a długo ją kręciliście to olej do wymiany bo paliwo będzie w nim.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...