Skocz do zawartości

kawasaki kx 250 tłok


Sebek1313
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam strzelił mi tłok w moim sprzęcie i tak się zastanawiam co mogło być przyczyną. od generalnego remontu przejechałem 40 mth, przy 50 mth chciałem wymienić tłok ale nie zdążyłem :D wysyłam zdjęcie tłoka. Tłok był proxa więc chyba nie najgorszy, a chłopaki w cwiarach jezdzą wiecej mth i nic się nie dzieje. Filtr myty i czyszczony co jazde nie ma mozliwosci żeby coś tam się dostało chyba, że ktoś by po złości mi coś wrzucił :D niech się wypowie ktoś obcykany w temacie czemu go tak zmieliło. pozdro.

post-85314-0-73206800-1464443905_thumb.jpg

post-85314-0-01912100-1464443910_thumb.jpg

post-85314-0-49392300-1464443920_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że pękł od strony gaźnika. Na pewno nic Ci z gaźnika nie wpadło do cylindra ?

Najprawdopodobnie źle dobrany tłok (za duży luz montażowy przez co tłok latał w cylindrze i od drgań pękł) lub wada fabryczna.

 

A jak wygląda cylinder ? Ucierpiał ?

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie. cylinder jest w dobrym stanie. cylinder mam na nickasilu tłok mi wyszedł selekcja C, bo poprzedni właściciel powiedział, że byłą selekcja B. oczywiście pojechałem do zakładu robącego szlify i wymierzyli mi średnicówką cylinder, więc tłok na pewno dobrze dobrany. jedyna możliwość to kurcze coś musiało jednak tam wpaść, albo coś było z tym tłokiem nie tak od nowości bo 40 mth to troche za mało żeby tak się rozleciał. Mam jeszcze pytanie. założyłem nowy cały wał i łożyska a teraz musze rozpołowic silnik żeby wygrzebać resztki tłoka ze skrzyni korbowej i czy mogę złożyć to tak jak jest czy dawać nowe łożyska na wał? oczywiście sprawdze czy nic nie ma luzu, ale jeśli nie ma to chyba nie warto pakować kasy. wszystko ma nalatane tylko 40 mth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częściej jeżdżę po torze, ale nie odwijam manety ciągle na full, bo jeszcze się trzeba troche podszkolić żeby okiełznać tą ćwiare na torze. Więc myśle że tak umiarkowanie dostaje po d***e. Patrzyłem dziś to na korbie nie ma żadnego luzu góra dół, tylko delikatny na boki, więc jest dobrze. jutro rozpołowie silnik i zobacze czy w łożyskach nie ma resztek tłoka wyczyszczę złożę i mam nadzieję, że przelatam na tym 50 mth do remontu i nic się nie rozsypie znowu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...