Skocz do zawartości

JAWA 350 czy JAWA 350 TS


Kuskus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie http://www.cz350.prv.pl/ przeczytałem ze 6V Cz nie mają obrotomierza ?? czy to prawda , jesli tak to Chyba wezme tą CZ bo ona ma obrotomierz :( wiec problem z elektryka roziwązany - jak sprawdzic czy sprzet był katowany tzn.chodzi mi o porady dotyczące sprawdzenia samego silnika - nie chce kupic padaki .... Co do ramy itp. to wiem jak sie sprawdza ( czy nie było dzwonu itp ) czy amory nie dobijają...itp ... Chodzi mi o sam silnik .

 

PZdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowałem swoją to nie sprawdziłem wszystkich biegów i się okazało w domu że wodzik jest złamany i dlatego nie wchodziła czwórka. W jawie wodziki często się gną lub łamią bo większość ludzi zmienia biegi bez sprzęgła (to automatyczne nigdy nie będzie działało tak jak ręczne) Ja swoja deptam (i to solidnie np. jaranie lacza :( )juz rok i jedynym odchyleniem od normy jest to że wkłady w tłumikach mi się rozsypały i teraz chodzi jak traktor. Nie wiem czy to przez agresywny styl jazdy ale to się w niej zmieniło od momentu jak zacząłem ją deptać. A najleprzym wskaźnikiem stylu jazdy to są chyba zębatki i łańcuch. Jak się mylę to sorry. Jawa to mój pierwszy jednoślad po rowerze więc doświadczenie mam niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sprzęgła :( W sprawnej jawie nie ma takiej możliwości! zarówno ręczne jak i nożne sprzęgło działa na tę samą dzwigienkę, więc nie ma to żadnego wpływu. Ja 3 lata jeździłem bez używania lewej klamki i nic się nie zepsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche wyczucia, to naprawde fajny wynalazek i choć teraz w japońcu nie zawsze używam sprzęgła przy zmianach o tyle ruszanie się bez niego nie obejdzie a i podczas zmian, bez wysprzęglenia trzeba trafiać w obroty o wiele dokładniej niż w jawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na codzien normalnie uzywam sprzegla ,za bardzo nie praktykuje z polautomatem bo moje skrzynka i tak juz wykazuje jakies objawy zuzycia i nie bede jej dodatkowo meczyl, ale byl czas ze mi jawa strasznie rwala linki od sprzegla i ze 2-3 razy wracalem z miasta korzystajac z polautomatu (wypas), ruszanie jest najfajniejsze , przy odrobinie wprawy mozna ruszac i dodatkowo lewa reka pomachac do otoczenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nożne nigdy nie rozdzieli tarcz tak dobrze jak to ręczne. Zdejmij sobie dekiel od alternatora i zobacz jaka jest duża różnica. Ja i tak i tak używam sprzęgła ręcznego. O dziwo jechałem wczoraj na Simsonie SR50 i tam zmieniałem biegi bez sprzęgła :mrgreen: Nie mój sprzęt więc co się będe rozdrabniał :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W motorze jeszcze jakoś ujdzie zmiana bez sprzęgła ale juz w samochodzie nie za bardzo.

Pamiętam jak moja mamusia uczyła się jeździć samochodem to zamiast czwurki w czasie jazdy wsteczny włączyła (no prawie) troche przęziło ale skrzyni nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...