Skocz do zawartości

Aerodynamika wieżowca


qla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, od niedawna posiada Kawasaki ZR 7. Wg VIN, powinien miec te 73KM. Jednakże czytałem, że były KITy do dławienia....

Ja mam 2 metry wzrostu i 115kg wagi... i o ile do 120 km/h moto przyspiesza chyba ok, to powyżej tego jest dramat, w sensie, przyspiesza ale znacząco wolniej niż moja była tdm 850. Tam byłą owiewka za którą mogłem się schować, ZR 7 to naked, więc jak się pochylam nad bakiem to i tak wieje...
I teraz pytanie - Czy to moja aerodynamika wieżowca (w pochyleniu) przeszkadza żwawo przyspieszać powyżej 130, czy to może jednak moto jest zdławione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci na Twoje pytanie precyzyjnie, ale nawiążę...
Ja mam 185 cm wzrostu i (podobnie jak Ty) 110 kg żywej wagi a jeżdżę Hondą Deauville 650, która ma caluśkie 56KM. Nie chowam się za owiewką bo mam krótką szybę i na "letko" przyspieszam do 140-160 km/h. Baaaa, nawet jadąc z małżonką 160 lecieliśmy.
Wcześniej jeździłem nakedem CB 500 (58KM) i też do 150-iu "na miętko" przyspieszałem.
Tak czy srak masz coś nie tak z moto. Zdławiony lub gaźniki do czyszczenia, powietrza za dużo dostaje/za mało.... trudno na oko wyczuć.

Nawet jak zdławiony do 45KM to powinien więcej pociągnąć.

Edytowane przez Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZR7 jest bardzo specyficznym motocyklem. Odczuwalne przyspieszenie powyżej 100 jest dosyć mizerne, za to spalanie zaskakująco niskie. Do tego bardzo miękka praca skrzyni. Mialem okazję pojeżdzić osobiście, bo mial ją kumpel z grupy, z ktorym nawinąlem dosyć dużo kilometrow. Ogolnie narzekal tylko na osiągi, po za tym moto bylo bezawaryjne. A z tego, co pamiętam, mial wersję otwartą, ale w wersji S.

Edytowane przez grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...