Skocz do zawartości

Zbroja pod kurtkę czy wszycie protektorów


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim

Zmądrzałem odrobinę i pomyślałem o bezpieczeństwie na moto.Kask zmieniony,ochraniacze kolan są.

Czas na kurtkę.Mam mega dobrze wykonaną,grubą i ładną ramoneskę lokalnego wytwórcy który robi takie moto-ubrania.

Minus jest taki,że nie ma ona protektorów.Kosztowała sporo i nie chciałbym wymieniać na coś innego(poza tym pasuje do spodni;)

Kurtka ma odrobinę luzu więc facet jest w stanie zrobić kieszenie na protektory (plecy,barki,łokcie).To jest pierwsza opcja i raczej tańsza+wygodniejsza.

Druga opcja to kupno jakiegoś sensownej zbroi,może alpine. Mogłaby służyć również na crossie.

Pytanie:

Które rozwiązanie jest lepsze?I czy są jakieś sensowne,zgrabne zbroje które wejdą pod kurtkę? Jak z wygodą zestawu zbroja+skóra?Nie rozpłynę się latem? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam smigam w Alpinie i polecam.

 

Alpina oferuje osobne protektory ktore dostaniesz w FC Moto. Pytanie czy chcesz je wlozyc od wewnatrz czy naszyc kieszenie na zewnatrz i do nich wlorzyc protektory. Moze okazac sie bowiem, ze beda zbyt uciskac.

 

Ja rozwiazalem Problem, ze kupilem skoraka na zalozona Alpine i wszystkie inne ciuchy sa tak wlasnie kupowane.

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbroja jest zdecydowanie lepszym wyjściem. Protektory powkładane w jakieś pseudo kieszenie będą się przesuwały i będą stwarzały tylko pozorną ochronę. Nawet jak się nie przesuną w kieszeni, to przesuną się z kieszenią po ciele.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie masz tabele rozmiarow wiec sprawdz. Alpina ma siatke elastyczna wiec problemu nie bedzie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odświeżam temat
nie znam się w ogóle na sprzęcie i markach więc doradźcie czy
1. Force Field Pro L2K EVO Back protector

2. IXS Gharial Pro Black 9
3. Daines Shield 7 Air Back Protector

Jestem w trakcie robienia pełnego prawka na motor i w tym lub przyszłym sezonie będę przesiadał się ze 125 na coś większego ale raczej nie chodzi o prędkość a o komfort. Docelowo marzy mi się Harley ale też bez szaleństwa tak do pojemności 1000. Myślę, że to określa trochę styl jazdy czyli też moje potrzeby i może niektórzy uznają, że na "turystyczną" jazdę to taka ochrona jest niepotrzebna ale lepiej być jakoś zabezpieczonym bo nigdy nie wiesz kogo spotkasz na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś sugestie co do wyboru bo to, że kupuję to pewne. Znalazłem porównanie, w którym jest Force Field L2K EVO i jeden IXS ale nie ten model a pro blak skeleron, który ma podobną cenę ale tamtego widzę na promocjach teraz często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego polecam ! Przetestowane na sobie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to co pokazujesz to właściwie są żółwie a nie zbroje. Tak przynajmniej ja rozumiem. Nie masz chronionych ramion, łokci, klatki piersiowej itd.

Zbroja wygląda w ten sposób: http://www.extremesupply.com/Merchant2/graphics/00000001/600x600/dainese/dainese_protection/dainese_jacketwave_pro_protection.jpg

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie i podkreślam tu słowo przeważnie - za ceną kryje się jakość. Ważne żeby protektory były certyfikowane.

 

Pozdr.

F.

No i się jeszcze okazuje że są certyfikaty i certyfikaty...

bardzo ciekawy artykuł, polecam:

 

http://www.webbikeworld.com/Motorcycle-clothing/ce-certified-vs-approved.htm

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zbroja jest zdecydowanie lepszym wyjściem. Protektory powkładane w jakieś pseudo kieszenie będą się przesuwały i będą stwarzały tylko pozorną ochronę. Nawet jak się nie przesuną w kieszeni, to przesuną się z kieszenią po ciele.

 

Pozdr.

F.

W tekstylnych ciuchach jestem w stanie się z tym zgodzić, że kieszenie się przesuwają. Natomiast w skórach już nie jest tak łatwo o przesunięcie się protektorów, w szczególności w ciasnych skórach sportowych.

Raczej sam o tym wiesz, nie sądzę, że po torze jeździsz w zbroi i na to kombiaku, żółw sam na plecy owszem.

Także dużo zależy od dopasowania ciuchów, czy wąskie i obcisłe czy luźne.

 

 

Tapatalk for iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...