Skocz do zawartości

Pytanko jaki olej ???


BANDIT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam nastepujace pytanie gdyz od niedawna jestem posiadaczem yamahy virago z 90 r i zabierając się do standartowych czynnosci konserwacyjnych doszedłem do wymiany oleju i niewiem jaki był zalany wczesniej, jaki mam więc wlac teraz syntetyk pół syntetyk ?? Jesli mozecie to napiszcie tez jakiej firmy najlepiej (mam kumpla który ma warsztat i moge miec taniej shella czy nada się ?) i jeszcze jedno jaki olej wlac do tylniego mostu i ile go tam wchodzi. Za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej sobie motocyklowego Aral'a półsyntetyka. To bdb olej.

 

Do dyfra leje się pod korek chyba 0.2 czy 0.3 l. Też może być jakiś przekładniowy Aral. O ile się dobrze pamiętam, to 75W-90

 

przy zmianie filtru olejowego pamietaj by zmienić gumowy oring pod puszkę, która go przykrywa. Kupisz go w każdym sklepie z simmeringami, kosztuje 0.50 - 1.00 PLN Bardzo często jest tak, że jest on wygnieciony i sączy się spod niego olej. Ludziska dociągają go więc "na chama" zrywając sobie gwinty w karterze i potem jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półsyntetyk powinien być OK, jeżeli klasa lepkości i jakości będzie taka jak zalecana luw wyższa. Półsyntetyk można zalać po mineralu i syntetyku, więc rozwiązanie jest bespieczne. Polecam Aral lub Motul. Shell też nie jest zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(mam kumpla który ma warsztat i moge miec taniej shella czy nada się ?)

 

Pytasz o to czy sie nada myśląc Shellu "samochodowym" :?:

Dobrze zrozumiałem :?:

 

Niedawno był taki temat na forum. Czy olej "samochodowy" nadaje sie do moto. Co odważniejsi i bogatsi z kolegów wlali do swoich maszyn i opisywali na bieżąco zaobserwowane róznice. Poszperaj na forum to na bank coś ciekawego znajdziesz.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...