Skocz do zawartości

Triumph Sprint St955


Vigoxin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem ze swoim Triupmhem Sprint ST955 z 2000 roku.
Maszyna od końca zeszłego sezonu ma problem z obrotami silnika. Na zimnym silniku wiadomo, że kręci wysoko, ale dłużej niż normalnie. Poza tym w trakcie jazdy jak już silnik się nagrzeje po wrzuceniu luzu obroty w magiczny sposób rosną (zazwyczaj do 1500-2000) mimo, że powinno to być ok. 1000. Po wrzuceniu jedynki obroty spadają i są normalne lub nieznacznie podwyższone. Problem badał Rapid, ale nie wiedzieli co to jest oraz Moto44, które stwierdziło, że w motocyklu mam uszkodzone złącze diagnostyczne i nie mogą podpiąć kompa i tym samym zdiagnozować sprawy. W motocyklu w 2015 roku motowałem z elektrykiem alarm. Sam alarm nie jest przyczyną wariacji obrotów, gdyż został odłączony i problem dalej występuje.

Mam pytania do was dobrzy koledzy:
1) Co to może być za problem ?
2) Gdzie to naprawić ? Kogo polecacie ?
3) Czy to możliwe, że przez podpięcie alarmu uszkodziło się złącze diagnostyczne ? Kto to sprawdzi ?

Proszę o pomoc, bo mnie szlag trafia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na trafionego TPSa. Zapraszam na sprint.fora.pl i pewnikiem znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Złącze to zwykłe OBD II i jest pomiędzy baniakiem a aku po prawej stronie. Program do obsługi to TuneECU na forum masz temat cały co z tym robić i jak, jak również co i jak sprawdzać...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten wątek na sprint.fora, ale problem w tym, że złącze OBD nie działa.

Ściągnąłem TuneECU i przez kabel ELM 327 się próbowałem połączyć. Sygnał idzie do motocykla (widać po doiodach na końcówce kabla) ale już nie wraca do kompa. Program nic nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Tym bardziej że z serwisówką nie ma problemu i jest Haynes w którym są schematy z kolorami kabli i nie ma komplikacji.

Jeszcze sprawdź ładowanie jak wygląda i czy aku jest sprawny.

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...