Skocz do zawartości

Renowacja WFM z 1957r


Blue_Ant
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie ;)

Może dla części z was będzie to coś w stylu "odgrzewanego kotleta" ale po kolei

Posiadam jak w tytule WFM z 1957r która przez 20 kilka lat stała u dziatki w szopie...postanowiłem na jej 60 urodziny trochę odnowić. Wiadomo czas zrobił swoje... po za tym brakuje jej kilku części.

Macie tu kilka fotek https://imageshack.com/a/GgVM/1

Na razie postanowiłem zgromadzić brakujące części później chciałbym zabrać się za odnowienie i tu jest prożka do was jak ktoś by mógł coś doradzić bo niestety nigdy czegoś podobnego nie robiłem.

 

Ps. Przez te 20 kilka lat niestety papiery dostały nóżki i sobie gdzieś poszły więc ich nie mam wie ktoś co z takim fantem zrobić, czy da się ją jeszcze zarejestrować czy coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij kwestię papierów - czy kupiłeś, czy dostałeś, czy jest w rodzinie od nowości.

 

Zrobiłbym to tak: wyciągnij silnik, rozbierz ramę i daj ją do piaskowania oraz malowania, oczywiście jak będziesz miał już wszystko zebrane. Jak rama będzie w malowaniu silnik na stół, rozbierasz, robisz naprawy jak jest taka potrzeba.

 

Ogólnie jest to wszystko bardzo proste, ale czasochłonne i kosztowne ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor należał do mojego ojca a co do papierów to kiedyś były ale niestety się gdzieś zapodziały (nie można ich nigdzie znaleźć więc spisałem je na straty)

A co do piaskowania to myślałem nad tym i stwierdziłem że chciałbym zachować jak najwięcej oryginalnego lakieru i tu pytanie czy to będzie miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawę z papierami ogarniesz, ważne że nie kradziony. Rozumiem, że jest wyreżyserowany i nie jest za niego płacone oc. Zarejestrujesz na zabytek.

 

Jeśli chcesz używać pół środków to sobie daruj - jak robić to konkretnie, od podstaw. Inaczej brak frajdy z takiej zabawy, tylko strata pieniędzy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...