Skocz do zawartości

Rejestracja


bols2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam motorka wyrejestrowanego jeszcze w niemczech (jest w polsce) jest to 80.Mam pytanie na co trzeba to zarejestrowac czy da sie na motorower?Ile to bedzie kosztowac co z ubezpieczeniem ile to kosztuje ?Sorrki za dosc lakoniczne pytanie ale nieznam sie na tym w ogóle :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rejestracji będziesz potrzebował dokument własności (rachunek, umowa), dokument potwierdzający, że pojazd był zarejestrowany za granicą - wszystko przetłumaczone przez przysięgłego tłumacza. Prócz tych świstków będzie potrzebny przegląd techniczny - i tutaj okaże się czy to będzie motorower czy motcykl, diagnosta określa rodzaj pojazdu. Ale skoro to ma 80ccm to będzie to motocykl, chociaż... w Polsce wszystko da się zrobić. Koszt rejestracji to ~100PLN jeżeli będzie to motorower, jeżeli motocykl to trzeba doliczyć jeszcze co najmniej 500PLN za kartę pojazdu.

Prócz tych wyżej wymienionych dokumentów potrzebne będą (w zależności kiedy ten moto(rower) został sprowadzony):

[*]- odprawa celna

[*]- zaświadczenie VAT25

Najlepiej napisz jakie masz dokumenty to wtedy napiszę coś więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak :

-dwie umowy jedna podpisane ze mna druga pierwszego z 2 włascicielem

-wyciąg z karty pojazdu

-dowud odprawy celnej

-4 pisze STOWARZYSZENIE RZECZOZNAWCÓW TECHNIKI SAMOCHODOWEJ I RUCHU DROGOWEGO

-i jakis zielony świstek po niemiecku z danymi moto i czyms tam jeszcze

-karta rowerowa

Woze to wszystko wrazie kontroli moto przez policje :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak :

-dwie umowy jedna podpisane ze mna druga pierwszego z 2 włascicielem

a czy jedna z tych umów jest spisana z niemcem :?:

-wyciąg z karty pojazdu

a co to ten wyciąg :?: o takim czymś to nie słyszałem. Czy to składa się z dwóch i pół kartek A5 i czy to ma 6 stron :?: A czy na pierwszej stronie jest napisane Fahrzeugbrief:?:

-dowud odprawy celnej

Czyli SAD. Jest to może strona nr 8 :?: A kto widnieje jako osoba odprawiająca :?: Z jaką datą jest ta odprawa (znajdziesz ją w prawym górnym rogu na zielonej pieczątce urzędu celnego) :?:

-4 pisze STOWARZYSZENIE RZECZOZNAWCÓW TECHNIKI SAMOCHODOWEJ I RUCHU DROGOWEGO

Opinia rzeczoznawcy - do tego jeszcze będzie potrzebne badanie techniczne "Pierwsze". A co tam jest napisane :?:

-i jakis zielony świstek po niemiecku z danymi moto i czyms tam jeszcze

A jak się to coś nazywa :?: Może Abmeldebescheinigung fur den Fahrzeughalter:?:

-karta rowerowa

Woze to wszystko wrazie kontroli moto przez policje  :D

Karta rowerowa na motocykl jest jak znalazł :banghead: :D :lol:

Jeszcze pare takich postów i się dogadamy :P Mój post przypomina kalambury :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bols2 napisał:

mam tak :  

-dwie umowy jedna podpisane ze mna druga pierwszego z 2 włascicielem

 

a czy jedna z tych umów jest spisana z niemcem  

 

Tak jedna z niemcem i 2 własciecielem a druga ze mna i 2 włascicielem

 

bols2 napisał:

-wyciąg z karty pojazdu

dowud odprawy celnej

 

Czyli SAD. Jest to może strona nr 8  A kto widnieje jako osoba odprawiająca  Z jaką datą jest ta odprawa (znajdziesz ją w prawym górnym rogu na zielonej pieczątce urzędu celnego)  

 

a co to ten wyciąg o takim czymś to nie słyszałem. Czy to składa się z dwóch i pół kartek A5 i czy to ma 6 stron A czy na pierwszej stronie jest napisane Fahrzeugbrief

Ja mam same tłumaczenia prawie oprócz tej zielonej kartki to jest Orzeczenie zeczoznawcy.Nadzór Techniczny ruchu samochodowego :roll:

bols2 napisał:

-dowud odprawy celnej

 

Czyli SAD. Jest to może strona nr 8  A kto widnieje jako osoba odprawiająca  Z jaką datą jest ta odprawa (znajdziesz ją w prawym górnym rogu na zielonej pieczątce urzędu celnego)  

02 sierpień 1993 i pisze ze to Urzad celny w Przemyslu oddział w Rzeszowie

bols2 napisał:

-4 pisze STOWARZYSZENIE RZECZOZNAWCÓW TECHNIKI SAMOCHODOWEJ I RUCHU DROGOWEGO

 

Opinia rzeczoznawcy - do tego jeszcze będzie potrzebne badanie techniczne "Pierwsze". A co tam jest napisane  

 

Jest to ocena techniczna tak pisze po lewej stronie

bols2 napisał:

-i jakis zielony świstek po niemiecku z danymi moto i czyms tam jeszcze

 

A jak się to coś nazywa  Może Abmeldebescheinigung fur den Fahrzeughalter

 

Na góze pisze Technischer uberwachungs-verein hannover E.V i duzymmi na środku GUTACHTEN

 

Mam jeszcze jedno pytanie jak bym go zarejestrował na motorower to oprócz tego musiał bym go ubezpieczyc ile to kosztuje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

02 sierpień 1993 i pisze ze to Urzad celny w Przemyslu oddział w Rzeszowie

Uuuuuuu - 1993 rok powiadasz - wtedy to ja nie wiedziałem co to toaleta i robiłem TO w pieluchy :banghead: A tak na serio widzę, że ty masz bardzo indywidualną sprawę, która nie pasuje do żadnych znanych mi procedur. Chętnie bym Ci pomógł ale nie widząc papierów i nie wiedząc co w nich jest napisane mogę tylko zgadywać, a to może źle się skończyć (mogę źle Ci podpowiedzieć).

Moja rada - nie wiem ile masz lat, ale sądze, że poniżej 18-stu bo chcesz to na motorower, dlatego radzę iść z jakimś opiekunem do naczelnika/kierownika wydziału komunikacji i spytać się "Czy mając te dokumenty można zrejestrować ten moto(rower) :?: Jeżeli nie, to jakich jeszcze potrzebuję dokumentów." Wtedy będziesz miał wszystko jasne i będziesz wiedział na czym stoisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam na razie 17 i przydało by sie zarejestrowac na motorowerka (taniej i prawka nie trzeba).Ty sie znasz na tych sprawach tak dobrze bo mi sie nie spieszy z zarejestrowaniem go bo moto mam u babki i dopiero na nasteppnych wakacjach bede go rejestrował ale moge troszke poprzepisywac tych papiurkow a moze dorwe scanera od kogos i bys mi pojasnił troszke oki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne :!: Tylko nie wiem czy to przy naszych krajowych przepisach ma jakiś sens. Chodzi o to, że u mnie w Kaliszu jest tak, a u Ciebie w Rzeszowie może być całkiem inaczej. Dlatego też wysyłam Cię do naczelnika - nie ma to jak "pan i władca wszechmogący" wydziału komunikacji - to on jest odpowiedzialny za interpretację przepisów i ustalanie co niektórych procedur. Ale skoro chcesz dopiero za rok rejestrować no to nie ma sprawy - coś się przez ten rok wymyśli :D Tylko że jest jeszcze jedno ale - mianowicie Polska to taki kraj, w którym przepisy zmieniają się jak w kalejdoskopie (tak średnio co kwartał coś nowego). Także może się okazać, że za rok to już będzie musztarda po objedzie i obudzisz się z ręką w nocniku.

Ja zawsze jestem chętny do pomocy także czekam na Twój ruch. :banghead:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co najdziwniejsze za małą opłatą przepisy sie jeszcze inaczej zmieniają :banghead:

dobre' date=' dobre :buttrock: :D Tylko nie wiem czy śmiać się czy płakać :D[/quote']

Najlepiej przyjac do wiadomosci i zyc z tym dalej :P Bo to Polska wlasnie... :P

Tak wogle napisz kiedys jak ci sie uda zarejestrowac :D Bo jestem ciekawy czy ci sie uda :buttrock:)))

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
siema.mam dt 80 lc2 z niemiec.jest ona wyrejestrowana ma niemieckie papiery.i chce ja zarejestrowac na 50.napisz mi ktos raz a pozadnie co mam zrobic?

 

1.Musisz mieć: brief i umoe kupna z niemcem przetłumaczone przez tłumacz przysięgłego.

2.W urzędzie skarbowym musisz zapłacić podatek WAT25(czy coś w tym stylu)wyiesie cie to 150zł

3.Musisz mieć zaświadczenie od rzeczoznawcy i od kolesia na przeglądzie że został zmieniony celinger na 50cm (lub jakaś inną ścieme)

 

W sumie wyniosło mnie to ok 700zł (razem z łapuwkami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wyniosło mnie to ok 700zł (razem z łapuwkami)

Nie no kuzwa - zbanowac szkodnika.

Nie dosc, ze sie chwali dawaniem w "lape" (co nie wierze aby ktos od 15 latka wzial :lol:) to jeszcze pisac po polsku nie umie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no kuzwa - zbanowac szkodnika.

Nie dosc, ze sie chwali dawaniem w "lape" (co nie wierze aby ktos od 15 latka wzial )

 

Ja nie dawałem tylko Ojciec ;). Nic nie napisałęm o tym że to ja dawałem, lepiej naucz sie czytać ze zrozumieniem :? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...