Skocz do zawartości

Romet Ogar 205 bardzo słaby porady pomocy


wasyl622
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam borykam się z problem w silniku 023 wymieniłem w nim uszczelniacze na wale wału zdawczym silnik składany na ciepło nowe łożyska SKF kartery wypukane i umyte jak nowe. Po złożeniu silnika zapłon ustawiony na 3,0mm gaźnik wyregulowany kolor świecy kawa z mlekiem. Na obroty wchodzi w miarę ok. Ale gdy zamierzam jechać silnik ledwo jedzie nie ma kompletnie mocy gdy wrzucę 2 bieg silnik automatycznie się dusi zmieniałem ustawienie iglicy nic nie pomagało. Silnik ma kompresie 7,3 ATm. Skrzynia chodzi gładko i bez oporów nic nie trze koło obraca się bez oporów wał również chodzi bardzo delikatnie proszę was o porady gdzie może tkwić problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.3 trochę mało ale powinien ok jechać .....

 

a do cylindra zaglądałeś ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr powietrza sprawdź, łożyska te w karterach na wał nie są kierunkowe? spróbuj też sprawdzić drożność kranika tam z tego co pamiętam są takie dwie rurki miedziane czy mosiężne i lubią załapać muła, może ma słaby przepust i na jałowym będzie dostawał tyle co mu potrzeba a na biegu gdzie ma pobór większy paliwa to nie wydala

Edytowane przez Brylu 1989

Jawa mustang x 3 --->Wsk 125-->quad hensim 110 --->

Yamaha RD80 --->Gilera Coguar 125---> Jawa TS 350 ---> Suzuki Bandit 600 N ---> KTM SX 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cylinder posiada rysy kilka nie jest nowy. Ale kompresja 7,3. W simsonie sr 50 mam 10,5 ATm. co do łożysk raczej nie są kierunkowe paliwo leci dobrze w komorze pływakowej paliwa mu nie brakuje po czasie widzę , że świeca jest mokra za dużo paliwa skorygowałem iglica próbuje go zrobić bo kupiłem go za 300 zł uratowałem go przez złomowaniem starszego pana. Miałem kiedyś ten sam tym silnika w innym ogar 205 i silnik był naprawdę mocy a ten ledwo jedzie nogami sie trzeba odpychać gdy już ruszy po ujechaniu 5 metrów silnik zaczyna się dławić włączę luz i silnik zaczyna znów prawidłowo wchodzić na obroty. podejrzewałem skrzynie , że nie została prawidłowo złożona i ciężko chodzi ale chodzi bardzo ładnie bez oporów. Madybym gneto również nie obciera ani wał nie jest krzywy. Wiec co mu jest co on taki słaby gdybym zapłon na oko ustawiał ok w tedy wiem co jest przyczyna ale jest ustawiony zegarem na 100 % gaźnik wyregulowałem jedna śrubka filtr gaźnik wymyty wypukany czysto wszystko obudowa filtra również czy to może być cylinder skoro ma rysy ale posiada 7,3 Atm czy to mało dla tego silnika czy w mare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to coś z iskrą jeszcze, że poza cylindrem jest ładna a pod wpływem kompresji słaba lub zanika wymień świece , jak masz jakieś graty lub kogoś znajomego to podmień cewkę, wymień kondensator.

PS : http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/88240-romet-ogar-205/

Jawa mustang x 3 --->Wsk 125-->quad hensim 110 --->

Yamaha RD80 --->Gilera Coguar 125---> Jawa TS 350 ---> Suzuki Bandit 600 N ---> KTM SX 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.3 to mało ale wygląda jakby paliwa nie dostawał -pływak ok pracuje , poziom w komorze paliwowej prawidłowy ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patynki kondensator nowy po za resztą. Pływak ustawiałem z książki poginająć blaszkę



czytałem ten temat ale mój jest naprawdę słaby nie mówię tu 1 rozpędza się bardzo po woli do obrotów silnika powiedzmy połowy jak na stopkach stoi wchodzi dobrze na obroty jak postawie na centralnej stopkach też chodzi w miarę. W silniku oprócz skrzyni wału nie miał luzów był prosty wiec nie było sensu zmiany jak chodził przed remontem nie chodził kupiłem go takiego ale jak odpaliłem to ledwo jedzie o 2 biegu nie ma mowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...