Skocz do zawartości

KMX 125 wyciek płynu


PrzemeKMX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego momentu zauwazylem, ze ubywa mi plyn chlodniczy. czasem po mocniejszej jezdzie widac male wycieki tak jakby spod glowicy. czy moze byc to wina uszczelki pod glowica? czy oprocz tego ze trzeba go dolewac sa jeszcze jakies konsekwencje tego? pozdrawiam

Edytowane przez PrzemeKMX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom to nie musi być uszczelka pod głowicą ;)

U mnie w F650 po dłuższej jeździe były zielone ślady na cylindrze i raz w miesiącu trzeba było dolać setkę płynu. Też szykowałem się na uszczelkę, już nawet miałem zamawiać. Zimą robiłem parę rzeczy przy BMW i były ściągnięte wszystkie plastiki. Zajrzałem jakoś od spodu motocykla i co widzę? Obudowa termostatu (wychodzi z silnika) ma od spodu zielone krople płynu chłodniczego. Podczas jazdy pęd wiatru zwiewał te krople na silnik i stąd złudzenie walniętej uszczelki. U mnie zużył się oring obudowy termostatu, koszt nowego to 1,50zł.

Weź prześwietl dokładnie cały układ chłodzenia (szczególnie chłodnica i węże) bo całkiem możliwe, że masz to samo co u mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom to nie musi być uszczelka pod głowicą ;)

 

U mnie w F650 po dłuższej jeździe były zielone ślady na cylindrze i raz w miesiącu trzeba było dolać setkę płynu. Też szykowałem się na uszczelkę, już nawet miałem zamawiać. Zimą robiłem parę rzeczy przy BMW i były ściągnięte wszystkie plastiki. Zajrzałem jakoś od spodu motocykla i co widzę? Obudowa termostatu (wychodzi z silnika) ma od spodu zielone krople płynu chłodniczego. Podczas jazdy pęd wiatru zwiewał te krople na silnik i stąd złudzenie walniętej uszczelki. U mnie zużył się oring obudowy termostatu, koszt nowego to 1,50zł.

 

Weź prześwietl dokładnie cały układ chłodzenia (szczególnie chłodnica i węże) bo całkiem możliwe, że masz to samo co u mnie ;)

Dzieki sprawdze dokładnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowanie niekoniecznie , planowania nie robi się z automatu przed wymianą uszczelki , musi fachowiec ocenić czy trzeba planować czy nie być może sama wymiania uszczelki wystarczy......

 

a niepotrzebne planowanie jest szkodliwe bo zmieniasz parametry silnika.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie, ostatnio jeszcze przed rozebraniem kmxa i wymiana uszczelki chwile po wyjechaniu z domu zaczal sie dusic i nie chcial jechac. myslalem ze calkowicie stracil kompresje wiec wymienilem uszczelke pod glowica i zrobilem jej delikatny szlif.(nie bylo potrzeby pilowac wiecej). niestety poza tym ze plyn spod glowicy przestal cieknac motor dalej nie chce jechac. na wolnych obrotach chodzi elegancko a gdy chce jechac dusi sie. jaka moze byc tego przyczyna? i jeszcze jedno, po zlozeniu i wlaniu plynu lapie szybko strasznie wysoka temperature (gotuje sie) wczesniej bylo normalnie. Prosze o jakies porady z góry dzieki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do duszenia sie na wysokich obrotach to miałem to samo w dt 125 po wymianie świecy to ustało i jeździł juz normalnie.Wcześnie zaś miałem taki problem po remoncie silnika nie wiem jakim cudem i czy to normalne ale musiałem od nowa ustawiać mieszanke powietrze paliwo.

ps. przy wykręcaniu świecy sprawdz jaki ma kolor i porównaj je z tą str. http://www.motocykl-online.pl/technika/Swiece-zaplonowe,2949,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...