Skocz do zawartości

usuniecie chromu


Rekomendowane odpowiedzi

czesc.mam pytanie czy ktos z was usuwal chrom z powierzchni aluminiowych.chcialbym pomalowac na czarno pokrywe filtra powietrza(sporciak) tylko,ze wczesniej trzeba by bylo usunac chromowana powloke.moze ma ktos z was jakies domowe sposoby na to.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lepszy pomysł dla Ciebie. Folia czarny mat do oklejania samochodów (jest termoplastyczna). Chrom zostanie w razie co i będziesz miał efekt, którego potrzebujesz.

Tak to pozostaje Ci galwanizernia.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruję skorzystać z wyszukiwarki, odpowiedzi powinny być w mechanice, weteranach lub co, jak kupić. będzie szybciej i bardziej kompleksowo skorzystać z już zgromadzonej na fm wiedzy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly motor mialem w foli.czarna satyna.tydzien zostal zdjety i poszedl do malowania.odchodzi to po czasie.slonce deszcz i zaczyna sie wszystko odklejac.ok,dzieki.musze pogrzebac i cos znajde jak to zrobic samemu.jesli sie nie uda oddam do galwanizacji.

dzieki jeszcze raz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskowanie a następnie malowanie proszkowe. Od razu mówię, że piaskowaniem nie usuniesz chromu ale zmatujesz powłokę dzięki czemu lakier proszkowy będzie się trzymał. U mnie się to sprawdziło - od trzech lat nic jeszcze nie odpadło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dalej potrzebujesz usunać chrom - to nie dalej jak 2 tyg. temu opanowałem ten "problem"...

 

Jednak pomysł z matowaniem pod lakier chromu wydaje mi sie - najwłaścicwszy - w moim przypadku istniała inna potrzeba zdjęcia chromu... :wink:

Edytowane przez FIS

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrolit ze starego aku, mala wannna i napicie. Mechaniczne usuwanie sobie daruj.



tylko nie wciagaj w nos



Matowalem chrom pod lakier na elementach, chodzilo o polaczenie chromowanej powierzchni z lakierem, jest to do zrobienia. Potem calosc krylem bezbarwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawilem wczoraj mala czesc aluminiowa ktora jest pokryta chromemw elektrolicie.przyjechalem z pracy i sprawdzilem czy cos sie dzieje.rogi zaczely sie marszczyc.czyli cos dziala.jutro sprawdze jeszcze raz.

Edytowane przez rock76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...