Skocz do zawartości

Sondy lambda


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W trakcie ogarniania mojego HD zauważyłem, że tylna sonda lambda jest nie podłączona a przedniej nie ma, motor na tyle co na razie miałem okazje pojeździć, nie wykazuje jakiś nieprawidłowości w pracy silnika. Oczywiście pewnie dopiero jak trochę pojeżdżę to będę w stanie zaobserwować czy coś jest nie tak np: większe spalanie, nie równa praca silnika po długiej przejażdżce.

Mam założony tłumik V&H BigRadius 2in1, gdzieś na forum za wielkiej wody wyczytałem, że ktoś z V&H powiedział klientowi przy zakupie , że nie konieczne są sondy przy ich wydechach.

 

Czy ktoś z was jeździ bez sond, i jak to się ma?

Kupować i zakładać (czy komp sam się dostroi do nowej sytuacji)?

Co o tym sądzicie?

 

aaaaaa Dyna FXDC 2007 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym to ja wiedział jaki mam moduł, po zdjęciu obudowy na bezpiecznikach za dużo nie widać. Za to zobaczyłem coś dziwnego, na kolanku do tylnego cylindra jest zaślepka na otworze (taka sama jak z przodu), a poniżej jest sonda lambda w nieco mniejszym otworze, ja włąśnie myślełem że z przodu w miejsce tej zaślepki powinna wejść sonda, i tak samo powinno być z tyłu, a tu z tyłu takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie,

Teraz jestem już po pierwszych przejażdżkach, co do spalania to jeszcze nie wiem bo zam mało kilometrów, ale przy szybkim spuszczeniu z gazu pojawiają się strzały w tłumik, czy powinienem się tym martwić?

 

Przy gaźniku to bym się raczej nie przejmował, no ale na wtrysku to już nie powinno tego być, zastanawiam się czy jednak kupić sondy lambda i je założyć, (muszę też sobie przypomnieć jak sprawdzić poprawną prace działania sondy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam ponownie,

Teraz jestem już po pierwszych przejażdżkach, co do spalania to jeszcze nie wiem bo zam mało kilometrów, ale przy szybkim spuszczeniu z gazu pojawiają się strzały w tłumik, czy powinienem się tym martwić?

 

Przy gaźniku to bym się raczej nie przejmował, no ale na wtrysku to już nie powinno tego być, zastanawiam się czy jednak kupić sondy lambda i je założyć, (muszę też sobie przypomnieć jak sprawdzić poprawną prace działania sondy).

Witam po pewnym czasie, no i po sezonie!

Sondy lambda założyłem, kupiłem zwykłe uniwersalne, dokupiłem wtyczki które pasują do gniazd, i wszystko chodzi ok, na trasie spalanie znacząco spadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...