Skocz do zawartości

Ktm Mx 125


Ktoś Na Pewno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak woda wlatywała przez pompe wody i dlatego był siwy olej. Zrobiliśmy remont, wymieniliśmy łożysko na pompie wody i teraz już olej nie jest siwy wszystko gra. Wymieniliśmy dużo łożysk bo motor stał długo przy starym właścicielu bez używania i wymiana była konieczna. Wymieniliśmy wał i łożysko [wał Wossner] na wale, na cylinder poszła tuleja żeliwna, a do niej nowy tłok Wossner, uszczelki na cały silnik. I moje pytanie brzmi jak mam dotrzeć motor? Ten co robił cylinder mówił żeby dotrzeć 20h. Więc powoli docieram dotarłem już 15h i teraz jak dotrze to ostatnie 5h to czy mam powoli wkręcać motor na obroty z dnia na dzień coraz bardziej czy może od razu mogę wkręcić max ? A może za dużo lub 20h to za mało? Proszę o porady na ten temat, a nie na nicasile czy coś w tym stylu :) Dzięki z góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale mam dziwne wrażenie że mój cross jest słabszy niż poprzedni chińczyk 125cm 4t. Zrobiłem generalny w tym wszystko wymienione ale brak mocy. Na postoju bardzo ładnie się wkręca na obroty, zapala od kopa. Dotarłem 20h i myślałem że będzie lepiej a tu nic się nie zmienia. Filtr powietrza troche nasączony, zawór dobrze ustawiony, gaznik wyczyszczony benzyną podczas remontu. Dodam jeszcze że ja jadąc na szóstym biegu jade 15-20 km/h przy wolnych obrotach i nie gaśnie ;/ Niby wszyscy mówią dlatego że zębatkę mam z tyłu jeszcze raz większą jak mój brat w Yamaha XT 600. Z dyfuzora leci troszke olej ale mechanik mówił że mam się tym nie przejmować. Proszę o pomoc bo jutro chcę troszke polatać :D

Edytowane przez Ktoś Na Pewno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodam jeszcze że ja jadąc na szóstym biegu jade 15-20 km/h przy wolnych obrotach i nie gaśnie ;/

 

no to rób tak dalej :D

 

po pierwsze to trzeba kręcić wysoko ma bardzo słaby dół...

po drugie być może spartaczyłeś remont albo masz źle wyregulowany gaźnik ( regulowałeś ? ) lbo docierałeś na źle wyregulowanym gaźniku i można remont powtórzyć :D

 

 

Mniej? Więcej?

 

100ml na 5l czyli 1:50 najlepiej

nie wiem jakie specyfikacje spełnia ten olej ale wskazany byłby pełen syntetyk do tego

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...