Skocz do zawartości

Ktm Mx 125


Ktoś Na Pewno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz koledze żeby się nie udzielał skoro nie ma o tym bladego pojęcia. Poza tym, wiesz który to jest dokładnie rok? Masz do wyboru albo 84-86 albo 87-93. No i te 54mm nic Ci nie dają, musisz dać cylinder do zmierzenia średnicówką bo zakładając że to rocznik 84-86 to masz do wyboru tłoki w selekcjach A - 53,94mm, B - 53,95mm, C - 53,96mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mu powiem :D A co do tłoka i motoru, mój jest rocznik 90r ale z cylinder 54mm ale za Chiny nie mogłem znaleźć Tłoka na 90r Ktm i sugerowałem się właśnie tym 54mm że jeżeli mój też tak ma to rocznik nie jest ważny ale dzięki za info. Ale na jakiej stronce szukać tłoków. Szukałem na Olx i Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnica to pół biedy , płaszcz powiedzmy że jak nowy jest dłuższy od starego to można podpiłować ( druciarnia ale jak nie ma wyjścia ) natomiast bardzo ważna jest żeby była taka sama średnica sworznia i odległość sworznia od denka tłoka w nowym , płaszcz nie może być też krótszy......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6936771700_1459503753_thumb.jpg

Rozebralismy moto i tu boom. Widać w lewym rogu jakies wgniecenia ale główkujemy co to moze byc. Tłok do wywalenia. Dokładnie teraz sprawdziliśmy wymiar tłoka jest 54.25.

Edytowane przez Ktoś Na Pewno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widać w lewym rogu jakies wgniecenia ale główkujemy co to moze byc

 

lewy dolny róg co jest taki wyząbkowany jak trybik ? mogł być jakiś problem z pierścieniami, albo coś wpadło między tłok a gładź .....

 

 

Tak.

 

to niech ktoś zbada gar średnicówką mikrometryczną , i powie wam jaki najmniejszy tłok możecie założyć następny i potem szukać jakie tłoki są dostępne no teoretyzując

obecny był 54.25 , majster mówi że najmniejszy możliwy teraz żeby to miało luz własćiwy to 54.90 , 54.90 prawdopodobnie nie istnieje , kupić 55.00 i zanieść majstrowi niech pod niego robi szlif.......

 

jeżeli nie da się już kupić nadwymiaru to tulejowanie od nowa .........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mhm pojawił się kolejny problem mianowicie któregoś ładnego dnia jechałem się przejechać na pole standardowo odpaliłem crossa pochodził chwile i pojechałem, przejechałem około 1-2km zgasiłem i sprawdzałem co się dzieje na polu po około 15 minutach postanowiłem wrócić do domu no i tak jak zawsze odpałiłem pochodził z 2-3min trochę przegazowałem i pojechałem po 500m boooom motor zgasł... Próbowałem zapalić z kopki nie szło, podczas pchania nie szło, no nic zostało mi zapchać moto do domu. Zapchałem i rozebraliśmy cylinder i poszedł pierścionek z tłokiem. Wymieniliśmy wszystko ładnie nowy tłok i pierścionek z wossnera ale jest jeden problem od momentu kiedy motor mi stanął wraz z kopką bo padła tulejka przy kopce coś zaczeło rzeźić. Na początku myślałem że to nic na starym tłoku jeździłem dopóki się nie rozwalił i jak padł to mówię wymienie te tłoki itd i może przestanie rzeźić ale nadal rzęzi na niskich i wysokich obrotach również może troszke mniej ale dlatego że silnik pracuje głośniej i nie słychać tak tego ale gdy daje gazu to rzężenie również się troche podnosi głos. Nie chce znowu rozbierać cylindra bo na uszczelki czekał miesiąc... Miał ktoś może taki problem ?



A i jeszcze jedno pytanie dlaczego olej w silniku robi się taki szary, siwy. Wlewam Castrola 10-40. Proszę o pomc na te pytania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A i jeszcze jedno pytanie dlaczego olej w silniku robi się taki szary, siwy. Wlewam Castrola 10-40. Proszę o pomc na te pytania...

 

może woda ci leci do oleju i robi się mleko ? przez pompę wody

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm pojawił się kolejny problem mianowicie któregoś ładnego dnia jechałem się przejechać na pole standardowo odpaliłem crossa pochodził chwile i pojechałem, przejechałem około 1-2km zgasiłem i sprawdzałem co się dzieje na polu po około 15 minutach postanowiłem wrócić do domu no i tak jak zawsze odpałiłem pochodził z 2-3min trochę przegazowałem i pojechałem po 500m boooom motor zgasł... Próbowałem zapalić z kopki nie szło, podczas pchania nie szło, no nic zostało mi zapchać moto do domu. Zapchałem i rozebraliśmy cylinder i poszedł pierścionek z tłokiem. Wymieniliśmy wszystko ładnie nowy tłok i pierścionek z wossnera ale jest jeden problem od momentu kiedy motor mi stanął wraz z kopką bo padła tulejka przy kopce coś zaczeło rzeźić. Na początku myślałem że to nic na starym tłoku jeździłem dopóki się nie rozwalił i jak padł to mówię wymienie te tłoki itd i może przestanie rzeźić ale nadal rzęzi na niskich i wysokich obrotach również może troszke mniej ale dlatego że silnik pracuje głośniej i nie słychać tak tego ale gdy daje gazu to rzężenie również się troche podnosi głos. Nie chce znowu rozbierać cylindra bo na uszczelki czekał miesiąc... Miał ktoś może taki problem ?

 

A i jeszcze jedno pytanie dlaczego olej w silniku robi się taki szary, siwy. Wlewam Castrola 10-40. Proszę o pomc na te pytania...

 

http://przeklej.org/file/r69yTi/20160523.211517.2..mp4

 

Tutaj macie filmik jak rzęzi proszę się wsłuchać i powiedzieć o co gra jak wiecie. Sory że musicie pobierać ale nie wrzucałem tego na Youtube...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...