Skocz do zawartości

Yamaha DT 50..


SKUFi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Okeeej.. Nie mam korków w ogóle w chłodnicy i nie wiem jakie powinny być pomożecie? To muszą być z jakimiś wężykami czy normalne korki?

 

 

FjXkt88.jpg

 

 

 

 

ZcuhFkQ.jpg

 

 

 

gZrYpun.jpg

 

 

 

 

5yLVjPr.jpg

 

 

 

Edit: To znaczy ten pojemnik to zbiornik wyrównawczy, nie mam do niego korka i nie wiem jaki kupić. A ten drugi korek jest zniszczony, ma dziure po środku.. Jaki mam kupic korek, z węzykiem czy normalny bo nie wiem ;/

 

Edit: Niestety czeka mnie remont cylindra i tłoków, po rozebraniu głowicy zauważyłem rysy na cylindrze i tłokach.. Co myślicie nad tym zestawem ? Ujdzie czy nie za bardzo ?? http://allegro.pl/cylinder-am6-aprilia-rs-rx-yamaha-dt-tzr-tuning-90-i5661992337.html

Edytowane przez SKUFi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwiększając pojemność prawdopodobnie będziesz musiał stroić wydech i gaźnik pod to ( możliwe że wymiana dysz ) i wzrośnie ci spalanie stąd ja bym szukał narazie 50

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie mam czego oczekiwać za tę kasę, aczkolwiek tera u mnie krucho z kasiorą wiec pozostaje mi jeden wybór.. Nie wiem który kupić, wezmę chyba ten żółty zestaw.. Ogarnąłem sprawę dot. korków, tzn. dowiedziałem się że ten korek od chłodnicy jest porostu uszkodzony, nie ma wężyka który odprowadza zbędny płyn. (Tzn wyrzuca go z chłodnicy w glebę) Jak myślicie może zdołam naprawić ten korek, przyklejając jakiś wężyk. (Za czorty nie mogę dostać zamiennika, jeśli już znajdę to koszt jest nieadekwatny, dostane za kasę korka używaną chłodnice ;( ) Wiecie jaki korek powinien być do zbiornika wyrównawczego, z jakimś wężykiem czy normalny szczelny korek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie mam czego oczekiwać za tę kasę, aczkolwiek tera u mnie krucho z kasiorą wiec pozostaje mi jeden wybór.. Nie wiem który kupić, wezmę chyba ten żółty zestaw..

 

W takim wypadku najlepsze rozwiązanie to po prostu odczekanie tych 3 - 4 miesięcy i dozbieranie kasy na porządny zestaw bo w przypadku mechaniki "oszczędny traci 2x więcej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te cylindry Chińskie są aż tak złe? Miałeś kiedyś z nimi styczność? - Nie wiem co mam myśleć, czytałem opinie na innych forach to mówili ze za te pieniądze nie ma się do czego przyczepić. I ze po 2 sezony cylek trzyma ;/

 

Edit: Ehh kolejny problem mam, nie wiem jak przyczepić filtr powietrza do gaźnika :( Nie ma niczego do wkręcania ani nic, jak bym potrzebował jakiegoś adaptera albo coś, mieliście podobny przypadek?

Edytowane przez SKUFi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień zajmuje się obróbką takich cylindrów i innych. Powiedzieć mogę tyle że po korekcie luzu montażowego, korekcie okien nakierowań mieszanki i poprawienie zasilań do kanałów cylinder jest bardzo przyjemny mam w sprzedaży takie cylindry nowe i używane. Słabą stroną tych cylindrów jest między innymi jakość uszczelek w wielu zestawach za mały luz montażowy i w każdym zestawie kiepska jakoś odlanych okien. Rzadko który zestaw ma takie same okna i strojenie nie wspomnę o tym że w zasilaniach pełno zawsze strupów nierówności etc. U mnie doprowadzenie do stanu używalności takiego cylindra to 130zł. Kupując zestaw i nic nie robiąc z nim to jest realna loteria. Po zamontowaniu tego cylindra niezwłoczne jest odblokowanie króćca i zaworu membranowego o ile masz zablokowany nie wspomnę tu o koniecznej wymianie gaźnika na seryjnym najczęściej jest zbyt duża temperatura wewnętrzna i dochodzi do przytarcia/zatarcia cylindra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, jestem świadom, że nie mam co oczekiwać od tego cylka za 130 zł.. Jeśli będzie mi się tłok rozpadał to kupie jakiegoś vertex'a albo meteora.. Bo słyszałem że cylinder jak za tą kase to zły nie jest, tylko właśnie te uszczelki i tłok.. Teraz pytanie, ten cylinder bedzie pasował do mojego sprzętu, nie jest to do żadnego skuteru albo co xD (Pytam poważnie, nie chce kupować czegoś zbednego :) ) http://allegro.pl/cylinder-tlok-am6-90ccm-aprilia-derbi-ciecz-tzr-dt-i5287297927.html

 

 

Edit: Wie ktoś jak sie sprawy mają z instalacją elektryczną ? Chyba cała do wymiany. (oprócz cewki zapłony itp...) Mogę wymienić na jakąś z skutera? Na allegro widziałem instalacje elektryczne od jakiś yamah, ale trudno do DT dostać :( Będzie pasować z innego moto?

Edytowane przez SKUFi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to nie czaje jak cała instalacja elektryczna do wymiany :D

Światła nie świecą czy co się dzieje ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...