Skocz do zawartości

Yamaha SR500 2J4, 82r


pawelpaciorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo czasu już poświęciłem tej maszynie a mam wrażenie, że jeszcze drugie tyle przede mną. Jednak pochwalić się zawsze można :)

Już teraz planuje na zimę małe zmiany i udoskonalenia.

 

d08d8f9aae84feea321ba48bc5284243.jpg

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jak wiadomo zima sprzyja wszelkim modyfikacjom, naprawom itp. Ja też mam parę rzeczy do zrobienia więc nie ma na co czekać.

Przede wszystkim zbiornik paliwa. Trzeba usunąć wgniecenie i ponownie polakierować. Ponieważ strasznie lubię się bawić w takie rzeczy postanowiłem sam się za to zabrać.

Kupiłem parę drobiazgów: grzybki do usuwania wgnieceń metodą PDR, klej i zmywacz.

Pod ręką miałem ułamaną nogę od statywu fotograficznego, stary tłok od mojej SRki i kawałek blachy aluminiowej. Zrobiłem więc młotek bezwładnościowy :)

Naprawa idealnie nie wyszła, brak doświadczenia zrobił swoje. Jednak niedoskonałości duże nie zostały, wygładzę szpachlą szykując do malowania.

Z lakierowania też postaram się zrobić relację :)

 

Tutaj krótki film na YT

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w dużej części to moja robota.

Pomysł na ten motocykl jest taki, żeby dopracowywać w nim szczegóły. Ogół już jest, zostało zrobione tam masę rzeczy.

Silnik jest po generalnym remoncie, rama wypiaskowana, pomalowana proszkowo, są nowe lagi z przodu. Sporo części zostało wymienionych, ale sporo jeszcze jest do wymiany.

Na tą chwilę muszę zrobić elektrykę, wymienić amortyzatory z tyłu i chciałbym założyć inny wydech.
Później chce zmodyfikować kanapę bo ta jednak jest trochę źle zrobiona. Niestety efekt pracy korespondencyjnej i ówczesnego braku doświadczenia z mojej strony.

Po prostu bardzo chciałem już na nim jeździć, więc zrobiłem to co było trzeba i na co było mnie stać a reszta przyjdzie z czasem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Było usuwanie wgniecenia, no to teraz trzeba zrobić nowy lakier. Póki co stary usunięty, szpachla zrobiona, podkład położony i sobie schnie. Jutro zacierka na mokro i mam nadzieję lakierowanie na cito.

post-70628-0-27933100-1453388101.jpg

post-70628-0-14476200-1453388105.jpg

Edytowane przez pawelpaciorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia, seria SR to świetne motocykle do tego typu przeróbek :)

 

model SR400 był w zeszłym roku jednym z laureatów w konkursie Yard Build organizowanym przez Yamahę

 

http://www.yamaha-motor.eu/eu/products/motorcycles/sport-heritage/yard-built/dealer-contest/index.aspx

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia, seria SR to świetne motocykle do tego typu przeróbek :)

 

model SR400 był w zeszłym roku jednym z laureatów w konkursie Yard Build organizowanym przez Yamahę

 

http://www.yamaha-motor.eu/eu/products/motorcycles/sport-heritage/yard-built/dealer-contest/index.aspx

 

Gdybym był dilerem to wstydziłbym się firmować swoim nazwiskiem taką kupę :laugh: Jako prywatna osoba zresztą też :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląd kwestia gustu, aczkolwiek skoro wygrał to widać wielu osobom się spodobał. Były również inne projekty, po wybraniu kategorii SR400 można zobaczyć. Mi osobiście najbardziej wizualnie podchodzi projekt ze Szwajcarii

 

http://www.yamaha-yardbuilt.com/en#/grid/dealer

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka drobnostka, kontrolka biegu jałowego. Dioda kupna, ale podłączenie przewodów było strasznie lipne więc postanowiłem przerobić. Przylutowałem po prostu przewody bezpośrednio do rezystorów, odizolowałem koszulkami termokurczliwymi i z powrotem do obudowy :)

 

 

post-70628-1454157576,68_thumb.jpg

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pawelpaciorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...