Skocz do zawartości

Nie mogę wbić biegu po wywrotce w KLR 650


JakeKP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

 

dzwignia biegow nie podgiela sie i nie blokuje o cos ?

Nie, nie blokuje. Motocykl, można tak powiedzieć, prawie że położyłem, bo chciałem uniknąć mocnego uderzenia. Chociaż walnął na miękkie podłoże, wilgotną, trawiastą glebę, to ułamało mi klamkę, którą musiałem wymienić. Zdjąłem więc linkę przy klamce, oczywiście wcześniej luzując śrubami naciąg przy mechanizmie wybieraka. Może to ma jakieś znaczenie, aby to dokładnie wyregulować, bo dość długo czekałem na oryginalną klamkę przez co motocykl długo stał i nie pamiętam w którym miejscu było to skręcone. Skręciłem sugerując się nalotem na gwincie.

 

Próbowałeś na odpalonym silniku czy zgaszonym?

Tylko na zgaszonym, bo nie mogłem wrzucić luzu. Udało się jednak go wrzucić ręką i zauważyłem, że mogę wrzucić jedynkę i luz wciskając sprzęgło.

 

 

J.W. Wygląda to na usterkę mechaniczną. Tylko na miłość boską młotka nie używaj :wink:

Boże mam nadzieję, że to nie będę musiał wymontowywać silnika... Nieźle się namęczyłem przy dokładnym regulowaniu gaźnika, bo okazało się, że tutaj dziesiąte milimetra na blaszce pływaka mają znaczenie... Moją kawkę młotkiem?! :)

 

Reasumując. Mogę teraz wbić jedynkę i luz. Próbowałem go odpalić, ale nawet rozrusznik się nie odzywa. Widocznie stał zbyt długo i rozładował się akumulator, chociaż aku jest nówka, a moto nie ma żadnego alarmu ani nic co mogłoby żreć prąd. Ładowanie ma sprawne.

Co robić dalej?

 

Wczytałem w google o cięgnach wybieraka, że mogły pierdzielnąć, a wtedy jak nic trzeba wykręcać silnik tyle, że było to w VN750, a to już całkiem inna maszyna, a nigdzie nie znalazłem żadnego tematu o jakimkolwiek większym problemie ze skrzynią w KLR 650 zwłaszcza tych starszych. Dlatego kurcze nie wiem co dalej robić.

 

Chcąc wbić dwójkę czuć opór. Tak jakbym miał wcisnąć wajchę między coś na chama. Próbowałem odpychać się w przód i tył ale bez skutku.

 

Dodam jeszcze, że po upadku znalazłem usterkę w postaci flaka z tyłu. Przed tym jak dostałem klamkę wymieniłem z tyłu dętkę, tj. demontowałem koło. Czy to może mieć jakieś znaczenie? Coś gdzieś wyczytałem o naciągu łańcucha, ale naciągnąłem go według serwisówki co do mm.

Edytowane przez JakeKP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem w swojej kawie tak że mogłem wbić tylko jedynkę a luz tylko ręką przyczyną bała blaszka sprężynująca (rozgiąłem ją trochę) na końcu drążka zmiany biegów jest schowany pod koszem sprzęgłowym tu masz linka do manuala http://www.manualslib.com/manual/756717/Kawasaki-Klr650.html?page=37#manual

mam nadzieje że jakoś to wytłumaczyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz centralną podstawkę?

jeśli chcesz się uspokoić to postaw na centralną podstawę albo w inny sposób podnieś tylne koło i nawet bez użycia dźwigni sprzęgła spróbuj zmieniać biegi kręcąc jednocześnie tylnym kołem - zakładam jak wyżej już wspomniano, że będzie się dało i wszystko jest OK

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można ale z centralną podstawką łatwiej i szybciej przejść przez wszystkie biegi ;)

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Ehh, naładuj aku, odpal moto i wtedy zmieniaj biegi. Nic tam się nie stało.

Naładowałem akumulator, ale po wciśnięciu startera nadal brak reakcji. Zielona lampka luzu się pali, ale starter zachowuje się jakby tego nie zajarzył... :/

 

 

ja miałem w swojej kawie tak że mogłem wbić tylko jedynkę a luz tylko ręką przyczyną bała blaszka sprężynująca (rozgiąłem ją trochę) na końcu drążka zmiany biegów jest schowany pod koszem sprzęgłowym tu masz linka do manuala http://www.manualslib.com/manual/756717/Kawasaki-Klr650.html?page=37#manual

mam nadzieje że jakoś to wytłumaczyłem :)

Mógłbyś mi napisać, które to dokładnie na tym schemacie? To jest ta blaszka w kształcie odwróconej litery "C"?

masz centralną podstawkę?
jeśli chcesz się uspokoić to postaw na centralną podstawę albo w inny sposób podnieś tylne koło i nawet bez użycia dźwigni sprzęgła spróbuj zmieniać biegi kręcąc jednocześnie tylnym kołem - zakładam jak wyżej już wspomniano, że będzie się dało i wszystko jest OK

Niestety mam podstawkę boczną.

Nie potrzeba centralki, wystarczy pobujać motocyklem przód tył.

Próbowałem niestety nie mogę dalej wbić wyższego biegu niż 1.

 

Co robić dalej? Proszę o pomoc.

@Edit:

Dokładnie przejrzałem serwisówkę. Z faktu iż motocykl ma awarię, długo go nie używam, a z drugiego iż mam go krótko nie zauważyłem skrzywienia dźwigni zmiany biegów podczas omawianej wywrotki.

Zatem pomysł

dzwignia biegow nie podgiela sie i nie blokuje o cos ?

okazał się strzałem w dziesiątkę! Delikatnie odgiąłem dźwignię tak, aby była równolegle do podnóżka. Poruszałem motocykl w przód i tył próbując wbić dwójkę i udało się! Weszły wszystkie biegi!
Niestety brak odzewu na starter... :/

Edytowane przez JakeKP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa! W czujniku od klamki sprzęgła nie było kontaktu styków, bo jeden się obluzował i przesunął zbyt daleko drugiego. Po rozkręceniu wszystkiego i złożeniu porządnie, motocykl uruchomił się i śmiga! Cieszę się, że nie musiałem pierwszy raz wymontowywać silnika... Dziękuję wszystkim za pomoc! :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...