Skocz do zawartości

Honda vtr coś jest nie tak


soranin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, mam pewien problem otóż motocykl po odpaleniu gdy jest zimny wydaje głośne stuki są to nie rytmiczne uderzenia występujące raz co 5-10s w momencie uderzenia silnik lekko spada z obrotów i czuć lekkie dławienie się a raz nawet się zdarzyło że uderzenie było tak mocne że silnik się zadławił i zgasł, czym silnik bardziej jest ciepły uderzenia są mniej słyszalne i rzadziej występują, jak silnik jest już nagrzany gdzieś tak 1-2 minuty uderzenia ustępują a silnik wraca do normy i nie zależnie czy ma obciążenie czy wysokie obroty silnik normalnie zaczyna pracować, Proszę o pomoc bo nic mi do głowy nie przychodzi a już wszystkie forum zwiedziłem żeby coś znaleźć podobnego ale nic nie ma. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro nagram filmik to podeślę jest to mocno niepokojące i chcę jak najszybciej znaleźć przyczynę i zlikwidować bo jeszcze nadchodzą w miarę ciepłe dni :) a boję się jeździć by nic nie uszkodzić. Pozdrawiam



Witam serdecznie dodaje filmik tak jak prosiłeś, tylko dzisiaj wyjątkowo motor ciszej wydawał te stuki za 2 dni wyślę jeszcze jeden bo teraz tego nie słychać ale poprzednie stuki były tak mocne że na ramie było czuć a w środę mam zamiar zdjąć osłony i bak i odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stuki to walenie w gaźnik i może być spowodowane przestawionym rozrządem także lepiej nie odpalaj szpeja do czasu naprawy . Do inspekcji cały rozrząd i napinacze .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie rozrząd sprawdzony napinacze sprawdzone wszystko sztywno siedzi nie ma luzów. Nie mam pomysłów co dalej sprawdzić wiem tyle że świece wymienię bo mi się jakoś nie podobają proszę o pomoc i jakieś pomysły. czy może to być kosz sprzęgłowy ? bo panewki to raczej na pewno nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę podobnie jak Janosik, że to strzały w gaźnik. Może to być np spowodowane niedziałającym ssaniem na jednym z dwóch cylindrów. Wtedy jeden "ciągnie" drugi (ten strzelający) na ssaniu, a po złapaniu temperatury wszystko się normuje, inna opcja to nieszczelności na dolocie...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelnosci na dolocie sprawdzasz opryskujac krocce dolotowe plakiem, gdy ovbroty wzrosna to krocce nieszczelne.

Ssanie trzeba sprawdzic czy na obu gaznikach dziala tak samo obserwujac ciegna przy gaznikach, jesli tak to i tak gazniki trzeba rozebrac i oczyscic

w myjce ultradzwiekowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się przyczyna zlokalizowana i usunięta jedna z linek ssania była uszkodzona wszystko zostało przeczyszczone i dokładnie posprawdzane, motorek złożony i chodzi perfekcyjnie. Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc i pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...