Skocz do zawartości

CPI SM 50 gaśnie gdy się rozgrzeje, blokady.


Yamaha Rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

więc tak, moto kupiłem w połowie września sprzedawca przed moim przyjazdem potraktował go mocno myjką ciśnieniową przejechałem paręset metrów i silnik zaczął przerywać i zgasł wymieniłem cewkę zapłonową gdy to nic nie dało oddałem do mechanika wymienił moduł gdyż się spalił, świecę BR7ES oraz wyczyścił i wyregulował gaźnik, lecz to nie koniec problemów na zimnym silniku normalnie jadę a gdy się rozgrzeje to zaczyna przygasać i w końcu zgaśnie odpala ale nie wkręca się i ciągle przygasa wie ktoś o co chodzi? nie chce dawać go już do mechanika.. i jeszcze wie ktoś może gdzie ma blokady? gdy się rozpędzę do 50+km/h to gdy odkręcę manetkę na 100% to odcina zapłon po prostu się dusi i tylko trzy mię na średnich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam może być dosłownie wszystko na chwilę obecną........

 

kranik , gaźnik , cewka zapłonowa znowu , świeca próbowałeś w ogóle cokolwiek robić ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ci zgaśnie to ma iskrę normalną co każde kopnięcie starterem ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskra jest zawsze normalna on chodzi normalnie wkręca się na postoju tylko jak jadę to nie mogę manetki na 100% tylko na jakieś 40% jak się zagrzeje do normalnej temperatury pracy to zaczyna przygasać aż w końcu zgaśnie a jak odpali to się nie wkręca i ciągle gaśnie. Chyba jest jakaś blokada obrotów ale nie wiem gdzie ale jak jest zimny to nic nie przerywa tylko jak się rozgrzeje.

Edytowane przez Yamaha Rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zapomnieliście o jeszcze jednej cewce

 

no są 3 -zapłonowa , impulsator i zasilająca CDI

 

żadnej w zasadzie nie da się sprawdzić na 100% bez podmiany , ale jeśli kolega twierdzi że iskra jest w momencie kiedy silnik zgasł i nie chce zapalić to można wnioskować że wszystko jest sprawne tak na 70% :D

 

ja na 90% obstawiam elektrykę jeszcze że to stało się po myciu tylko nie wiem co -może CDI dostał wody ? masz opcje podmienić moduł ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł jest nowy tak jak napisałem i tak tak samo było przed spaleniem modułu tylko wtedy o tym nie wiedziałem bo po 5 metrach już zaczął gasnąć aż zgasł i potem do mechanika musiałem go dać. Znaczy na rozgrzanym odpala ale się nie wkręca i gaśnie a na zimnym silniku już wszystko sprawne.



Panowie, dziś byłem się przejechać i wyczuwam że to nie tłok a elektryka gdyż trzymię te wolne obroty a jedynie przy wkręcaniu na wysokie jak jest rozgrzany to przerywa

Edytowane przez Yamaha Rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na przejażdżce po wsi gdy wróciłem problemu już nie było wkręcał się bez przerywania ale żarówka główna 25W mi się spaliła i problem z obrotami ustał po spaleniu żarówki. Bardzo dziwne przynajmniej dla mnie aczkolwiek nie wiem czy żarówka ma coś do przerywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...