Skocz do zawartości

Polerka


Artur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc na poczatek chcialem zapytac czy ma ktos fotki czarnego motocykla z polerowana rama lub kolami, Wiem ze polerowanie kol to bardzo ciezka praca wiec w epoce bezrobocia zostaiwe ją komus innemu , nie wiecie kto sie tym zajmuje na slasku i ile to kosztuje ? Za polerke ramy mysle wziac sie sam , bo juz jest srebrna i teraz tylko dotrzec tylko czym i jak ? Prosze o wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Za polerke ramy mysle wziac sie sam , bo juz jest srebrna i teraz tylko dotrzec tylko czym i jak ? Prosze o wypowiedzi

Zajrzyj do mechaniki tam ostatnio był poruszany ten temat.

Pozdro all

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś zadałem to pytanie... i dostałem taką samą odpowiedz...

A wiec spróbuje pomoc... http://www.bikepics.com/members/iglos

tam mam fotki mojego motoru i tam jest zdjęcie polerki w moim wykonaniu...

Na początek ścierasz farbę papierem ok 600 NIE GRUBSZYM!! kiedy bedziesz już miał aluminium weź papeier 1000 przeleć dla wyrównania jeśli powieżchnia nie bedzie mieć żadnych rys nawet najmniejszych można zacząć polerkę... do tego celu najlepiej kupić pastę do metali kolorowychb w kostce i pare krążków filcowych samoprzylepnych (od5 nawet do 12zł za ten sam krążek!!) i zacząć polerkę nanosząć paste na krążek (uruchamiasz wiertarę i dotykasz krążka pastą) potem powoli nanosisz paste na aluminium (powolne obroty wiertarki i dokładnie dociskasz aż zobacztsz że pasta z krążka zacznie zamieniać się w ciemną maź i osadza się na ramie) wtedy zwiekszasz obroty i po chwili zobaczesz że alu zaczyna świecić... zabieg powtarzasz tyle razy ile jest to konieczne (według ciebie) na koniec kupujesz pastę "AUTO MAX" zielona lekko scierna i nanosisz na ramę powoli trąc zobaczysz jak ta pasta tez zmieni kolor na ciemno srebrny... zbierz jej nadmiar i wypoleruj delikatną szmatką....OSTATNI ZABIEG BEDZIESZ MUSIAŁ POWTARZAĆ PONIEWAŻ POLERKA "SIE ZUŻYWA"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
moze farbe lepiej sciognoc specjalnym preparatem "zmywacz do powłok lakierniczych " koszt 10zł  

moze pomoze

 

To już zakup papieru ściernego jest tańszą operacją :mrgreen:

 

Tutaj nie chodzi,zeby iść na łatwiznę, po zdarciu lakieru i tak trzeba jeszcze papierem polerować i tak, więc lepiej zakupić go już nieco więcej i lakier zdzierać ręcznie.

Powinno iść lekko, bo na felgach nie ma zbyt grubej powłoki lakieru.

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Igły:  
pastę do metali kolorowychb w kostce i pare krążków filcowych samoprzylepnych

 

Jak sie nazywa ta pasta i jak te krążki wygladają???

 

Pozdr

Co do pasty to pojecia nie mam ale powie ci tylko że wygląda jak szare mydło.. ;) a krążki to okrogły filc z jadnej strony ma czerwony materiał( taki do którego przykleja się żep...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...