Skocz do zawartości

Kask do ok. 2000 zł - Shark Race R Pro Carbon?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję kasku motocyklowego, priorytetem jest bezpieczeństwo. W internecie znalazłem najwyższy model Sharka czyli Shark Race R Pro Carbon. Kask przymierzałem, wszystko jest ok, poza kilkoma rzeczami:

1. Brak pinlocka,

2. Brak blendy - rozumiem, kask torowy, to nie będzie,

3. Mechanizm opuszczania szybki bez ząbków.

I teraz kilka pytań:

1. Czy w tej cenie znajdę coś podobnego lecz z pinlockiem?

2. Polecacie ten kask?

3. Czy da się dokupić szybkę z pinlockiem do tego kasku?

4. Czy jak się jeździ z otwartą szybką podczas jazdy, to czy opada ze względu na brak ząbków w mechanizmie?

Z góry dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dyskwalifikuje go wynik w testach bezpieczeństwa (nie wiem na ile jest wiarygodny, ale to jakaś blokada psychiczna) oraz niezbyt dobre opinie nt. wentylacji, no i cena...

Jakieś inne propozycje? Myślałem nad X-spirit 2, bo ten ma wszystko ale kosztuje prawie 3 tyś, oraz nad XR-1100 - wycofany z produkcji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że na GT-Air mnie nie stać - 2500 zł to znacznie więcej niz 1800. Te testy to Sharp.

Jak kolor nie gra roli http://allegro.pl/kask-shoei-gt-air-bialy-roz-m-fvat-23-krakow-i5127032979.html

http://allegro.pl/kask-shoei-gt-air-czarny-roz-l-fvat-23-krakow-i5127036235.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dyskwalifikuje go wynik w testach bezpieczeństwa (nie wiem na ile jest wiarygodny, ale to jakaś blokada psychiczna) oraz niezbyt dobre opinie nt. wentylacji, no i cena...

Jakieś inne propozycje? Myślałem nad X-spirit 2, bo ten ma wszystko ale kosztuje prawie 3 tyś, oraz nad XR-1100 - wycofany z produkcji :(

HJC RPHA 10 (Plus)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ta przeklęta strona przez która nie wiem co myśleć:

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/hjc-rpha-10-plus

Drugie pytanko, jak ostatnio kask przymierzałem, to przy ściąganiu go (ciasny przy końcu bo torowy) coś jakby lekko chrupnęło, lekko strzeliło, ale tak cichutko. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HJC

Mam i sobie chwalę. Wygodny, lekki, super aerodynamika ( i dobrze wieje w środku).

Nic nie paruje, wyściółka miła, wyjmowana.

Z minusów to hałas (jeżdżę golasem) więc używam stoperów i to że wieje... Nie da się zamknąć dopływu powietrza w całości więc jesienią marznie nos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...