Skocz do zawartości

nauka jazdy na motocyklu kobiety


fh1216
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma mnie chwilkę, a tu takie jajca się dzieją. Próbowałem pisać wczoraj, ale się nie dało, dzisiaj w sumie też się nie da ;) . To poniżej to zapisana zawartość z wczoraj, cobyście do tyłu nie byli ...



Dawaj do uk to z Generałem pokazemy jak sie robi rózne rzeczy


Tylko trza jej samolot do Hull albo Nottingham załatwić, coby przez przypadek w Ziemi Bristolskiej nie skończyła. A poza tym to nie wiem, czy treesome by mi się podobało, ch*j tam - prawko jest, ja na Suzie pojadę do tego Koszalina...



Jeszcze Ci sie spodoba i dopiero bedzie zonk. Nie ma bata:P



Słuchaj, jeśli nie masz nic przeciw motocyklom w kuchni, to możesz u mnie zostać

 

 

Pamiętajcie: "ciało rzucone na łoże, traci na oporze".

 

 

Albo nawet "ciało puszczone raz, puszcza się wielokrotnie" - choć nie wiem, czy tutaj pasuje [ :P]


Myślę, że nie wiem...bo chyba zboczyliśmy z tematu:P


Oj Słoneczko, dla Ciebie to zboczenie? Pobędziesz z nami jeszcze chwilę i już całkiem zejdziesz na złą drogę

 

Sadze ze zaczał dopiero nabierac rumienców

 

 

Gdzie tam, zaraz wpadnie Jeszua albo Cosmoo i będzie pozamiatane...

Swoją drogą ślicznotko, dalej nie mam tego foto


A to z dzisiaj :


Chyba oddał komuś pałeczkę :P



Oj ślicznoto, moja pałeczka to nie byle co, byle komu nie oddam. Ciągle jest bezpieczna i czeka ... :D :D :D

Limo, na forum też nawet nie ma co skojarzać, tutaj albo motury albo dupy, nic więcej - choć wydaje mi się, że znacznie przeważają dupy...

Edytowane przez Major87

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ryzyk kwizyk, jakoś tam będzie, jak się boisz wyglebić to nigdy nie będziesz dobrze jeździć na moto. :)

 

Polecam lot z takim pilotem :icon_mrgreen: Mpoze tez jakos uda sie wyladowac, püytanie tylko gdzie ? Kukurydza czy cmentarz ? :icon_mrgreen:

 

 

Tylko głupi nie zna strachu, sztuką jest się bać i mimo wszystko robić co do ciebie należy. ;)

 

Strach blokuje przy nauce wiec doopa blada.

 

. Wbij wzrok w pachołek i tam go trzymaj, po wyjeździe z łuku przeskocz oczami na kolejny pachołek i tak w kółko ;).

 

No niestety ale patrzysz sie przed siebie a juz napewno nie w/na pacholka, bo wjezdzasz w niego lub przeszkode.

 

W zakręcie można hamować przodem, tylko nie za mocno i trzeba umieć zrównoważyć nazwijmy to roboczo "siły prostujące". Bo w przeciwnym wypadku polecimy w krzaczory.

 

W zakrecie mozna duzo, tyle, ze trzeba wiedziec co, ile i jak. Bez doswiadczenia nie wroze nic dobrego.

 

Masakra, to tak jak niektórzy twierdzą z przeciwskrętem, że działa tylko przy dużych prędkościach, a działa nawet przy prędkości 1km/h, tak samo jest z tym co pisałem wyżej, tylko przy niskich prędkościach jest praktycznie nieodczuwalne.

 

Jak ma dzialac jezeli sily zyroskopowe sa zbyt male ? wytlumaczysz mi to zjawisko ? Chetnie naucze sie czegos nowego. :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma dzialac jezeli sily zyroskopowe sa zbyt male ? wytlumaczysz mi to zjawisko ? Chetnie naucze sie czegos nowego.

 

Co tu dużo gadał, po prostu go użyj przy małej prędkości to zobaczysz, :P a i nie myl przeciwskrętu ze skrętem koła w kierunku skrętu. :P

Edytowane przez kamil2255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synu, KS jest instruktorem, jeździł jeszcze z dinozaurami, więc nie mów mu, że coś się dzieje jak się nie dzieje :P Nam w sumie też, bo tutaj po prostu pieprzysz głupoty.


No niestety ale patrzysz sie przed siebie a juz napewno nie w/na pacholka, bo wjezdzasz w niego lub przeszkode.



Andrzeju ,ja byłem uczony kręcenia ósemek z patrzeniem na pachołek. Cały trik polegał na przeniesieniu wzroku z jednego pachołka na drugi w odpowiednim momencie, czyli przy wyjeździe na prostą. Nie zdarzyło mi się wjechać w pachołek ani raz, a samo patrzenie na niego pozwalało dość znacznie zacieśnić figurę. Gdybym się zastanowił, to nie widziałem żadnego kursanta wjeżdżającego w pachołki.

Z drugiej strony, przy ćwiczeniu omijania przeszkody z hamowaniem awaryjnym, tutaj punkt 11

Picture1.jpg

uczono mnie patrzenia na ten pachołek po zewnętrznej, a konkretniej przeniesienia na niego wzroku na ułamek sekundy przed i w czasie omijania przeszkody, a następnie dokładnie tam, gdzie chciałem wylądować, czyli pomiędzy pachołkami dookoła nr 7. Też działało, a samo ćwiczenie okazało się dużo łatwiejsze ;).

Na egzaminie miałem zaliczone dwa przejazdy nieco szybciej niż wymagane ;).

Co do normalnej jazdy to jak najbardziej masz rację - patrzysz tam, gdzie chcesz jechać, albo jedziesz tam gdzie patrzysz. Ja pisałem tylko i wyłącznie o ósemkach, bo tak mnie nauczyli i tak działało ;)

Swoją drogą, gdzieś Ty był jak Cię nie było?? :) :) :)

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mnie chwilkę, a tu takie jajca się dzieją. Próbowałem pisać wczoraj, ale się nie dało, dzisiaj w sumie też się nie da ;) . To poniżej to zapisana zawartość z wczoraj, cobyście do tyłu nie byli ...

 

 

 

Dawaj do uk to z Generałem pokazemy jak sie robi rózne rzeczy

 

 

Tylko trza jej samolot do Hull albo Nottingham załatwić, coby przez przypadek w Ziemi Bristolskiej nie skończyła. A poza tym to nie wiem, czy treesome by mi się podobało, ch*j tam - prawko jest, ja na Suzie pojadę do tego Koszalina...

 

 

 

Jeszcze Ci sie spodoba i dopiero bedzie zonk. Nie ma bata:P

 

 

 

Słuchaj, jeśli nie masz nic przeciw motocyklom w kuchni, to możesz u mnie zostać

 

 

 

Pamiętajcie: "ciało rzucone na łoże, traci na oporze".

 

 

 

Albo nawet "ciało puszczone raz, puszcza się wielokrotnie" - choć nie wiem, czy tutaj pasuje [ :P]

 

 

Myślę, że nie wiem...bo chyba zboczyliśmy z tematu:P

 

 

Oj Słoneczko, dla Ciebie to zboczenie? Pobędziesz z nami jeszcze chwilę i już całkiem zejdziesz na złą drogę

 

 

Sadze ze zaczał dopiero nabierac rumienców

 

 

 

Gdzie tam, zaraz wpadnie Jeszua albo Cosmoo i będzie pozamiatane...

 

Swoją drogą ślicznotko, dalej nie mam tego foto

 

 

A to z dzisiaj :

 

 

Chyba oddał komuś pałeczkę :P

 

 

 

Oj ślicznoto, moja pałeczka to nie byle co, byle komu nie oddam. Ciągle jest bezpieczna i czeka ... :D :D :D

 

Limo, na forum też nawet nie ma co skojarzać, tutaj albo motury albo dupy, nic więcej - choć wydaje mi się, że znacznie przeważają dupy...

 

 

 

 

Dłuższego referatu nie mogłeś napisać:P???

 

Do Uk się nie wybieram, chociaż teśkni mi się za pewnymi okolicami...

 

Moto w kuchni świetna sprawa...a jest w niej miejsce na coś jeszcze?:P

 

Ruchy ciał przemilczę...:P

 

No oczywiście, że nie byle co, ...wszystkie słoneczka, ślicznotki, misie itp itd ( nie wiem ile Ty tam tego jeszcze masz w rękawie) przecież widzą:P Nie musisz aż tak tego podkreślać:)

 

 

Polecam lot z takim pilotem :icon_mrgreen: Mpoze tez jakos uda sie wyladowac, püytanie tylko gdzie ? Kukurydza czy cmentarz ? :icon_mrgreen:

 

Tekst mnie dzisiaj tak rozśmieszył w pracy , że koleżanka , patrząc na mnie jak na wariatkę zapytała " Chcesz mi coś powiedzieć?" :P\

 

Strach blokuje przy nauce wiec doopa blada.

 

Warto go czasem czuć żeby się zmobilizować - oczywiście z pewną dozą...

 

No niestety ale patrzysz sie przed siebie a juz napewno nie w/na pacholka, bo wjezdzasz w niego lub przeszkode.

 

Nie mam zwyczaju patrzeć na pachołek i raczej podobnie nikomu nie polecam.Dzisiaj zwróciłam na to specjalnie uwagę ...patrzę w punkt zmiany kierunku jazdy...na nim sie koncentruję i docierając do niego staram sie przerzucic moto na drugą stronę...inaczej wychodzi na opak

 

 

 

 

 

 

A tak na marginesie, przy obecnym stanie rzeczy , dzisiaj wyjeździłam 12 - tą godzinę mojego kursu i niestety ( raczej) w tym roku ostatnią, nad czym bardzo ubolewam.Chyba będzie mi się za gladiusem tęskniło te parę miesięcy. Niesty temp. spada ostatnio dość szybko.Dziś miałam trzęsawkę póki sę nie rozgrzałam:P ( Zmarzluch jestem).Ale za to mam fajny filmik z jazdy:P na długie zimowe wieczory heheheheeh. No i to by było na tyle:) Macie mnie z głowy - przynajmniej na jakiś czas w tematach z serii...a jak mam zrobić?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Dłuższego referatu nie mogłeś napisać :P???

 

Do Uk się nie wybieram, chociaż teśkni mi się za pewnymi okolicami...



Oczywiście, że mogłem! Trzeba tylko powiedzieć, a będzie zrobione :D ...

Szkoda, że nie chcesz przyjechać. Ostatnio bardzo padało i miałem nadzieję na choć troszkę Słońca :(...



Moto w kuchni świetna sprawa...a jest w niej miejsce na coś jeszcze? :P



Ty niegrzeczna! Ja wiedziałem, że tylko taka cicha woda jesteś :P. Pewnie, że jest miejsce - tyle ile będzie trzeba :).

 

Zmarzluch jestem


A wiesz, że ja też? I nie zapominaj, że mam ciotkę w Koszalinie :D :D :D

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo gadał, po prostu go użyj przy małej prędkości to zobaczysz, :P a i nie myl przeciwskrętu ze skrętem koła w kierunku skrętu. :P

 

Nie co zu duzo gadal, tylko jak juz zaczynasz to moze i dokoncz, to raz, dwa, to wyobraz sobie, ze wyprobowalem przy chaba wszystkich predkosciach i we wszyszkich wariacjach.

 

Nobel dla Ciebie za druga czesc zdania z tym skrecaniem kola :icon_mrgreen:

 

Wyprobuj weic sobie fakt, do jakiej predkosci gdy zaczniesz skrecac kierownica w prawo / lewo motocykl bedzie jechal w tym samym kierunku co skrecenie kola. To wlasnie Ty mylisz pewne pojecia :icon_razz: :icon_mrgreen:.

 

Impuls skretu inicjuje wyprowadzenie z rownowagi a nastepnie nastepuje juz sam przeciwskret( przy predkosci stabilnej ). Przy predkosci niestabilnej to zjawisko nie wystepuje gdyz nie ma odpowiednich sil - te zaczanaja wystepowac przy predkosci stabilnej.

 

Jezeli u Ciebie wystepuja wczesniej to naprawde nie wiem czym jezdzisz ? Hulajnoga ?

 

Na filmiku kolo wykonuje cos w rodzaju impulsu ale nie jest to absolutnie przy tej predkosci potrzebne, bo wykona sie ten skret i bez impulsu wyprowadzenia z rownowagi.

 

Ucz sie mlody, ucz, :icon_mrgreen:

 

Major

 

To co napisales, z tym zgaczam sie po Twoim wyjasnieniu calkowicie, tyle, ze wczesniej to z tego nie wynikalo.

 

Dlatego zareagowalem.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I może jeszcze mam go tu wrzucić ?

 

Dreamof

 

Jezeli mam byc szczery, to zapytam, dlaczego go tu jeszcze niema ? :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...