Skocz do zawartości

GSF650SA Chłodnica co robić ?


machajos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

ostatnio zauważyłem lekkie sączenie z chłodnicy...

Pojawia się przy trasach np. 300km/dzień, normalnie nic się nie sączy...

Zrobiłem ~3500km - Płynu chłodniczego nie dolewam, cały czas utrzymuje się w normie.

jest sens ściągać chłodnicę ?

czy może to wężyk jest słabo zaciśnięty ?

 

pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doswiadczenie z chlodnicami (niestety tylko samochodowymi poniewaz motocykle zawsze mialem chlodzone wiatrem) sa takie ze najlepiej kupic nowa w dobrym zamienniku. uzywana moze byc w podobnym stanie i tylko wydasz kase.wiem, ze w przypadku motocykla z zamiennikiem moze byc problem. Ja do samochodow kupowalem chlodnice Nissens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się naprawia ale musi być spec tylko od chłodnic

zanim dasz do zrobienia to można nabić do chłodnicy max 2bary powietrza i sprawdzić ten wyciek pod wodą, jak z brzegu to nie będzie nawet śladu po spawaniu, jak głębiej to niestety trzeba pruć i zostaje kwestia estetyki

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwroccie uwage na konstrukcje chlodnicy i miejsce wycieku. Spawanie tu nic nie pomoze. Cieknie na laczeniu zbiornika z radiatorem. Tam jest gumowa uszczelka , a polaczenie jest najprawdopodobniej zagniecione (zawalcowane). Moim zdaniem proby naprawy nie rokuja powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz to do lutowania, a nie do spawania.

Mozesz to z powodzeniem zrobic, kazdy spec od chlodnic Ci to ogarnie bez problemu.

Jesli masz dostep do uzywanej, pewnej chlodnicy to mozesz odrazu brac.

Narazie ja bym temal olał, ale jak ci jebnie 100km od domu, to nie bedzie miło :)

Edytowane przez shiters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dostępu do pewnych używanych a mój mechanik mówi że nowe "zamienniki" są do d**y.

Ściągnąłem chłodnice i zawiozłem do speca - powiedział że zrobi.

Będę wiedział co z tego wyszło w czwartek/piątek.

 

co sądzicie o takiej na allegro ?

 

http://allegro.pl/chlodnica-wody-suzuki-gsf-650-bandit-08-13-i5400496656.html



nie kumam dlaczego chłodnice do moto są stosunkowo drogie do samochodowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jest sezon i wszystko dziczeje co do cen.

A czemu jest drozsza, po pierwsze sprzedaje sie takich chlodnic zdecydowanie mniej i koszty produkcji sie nie zwracaja tak szybko jak w przypadku samochodow, dochodzi do tego fakt, ze trzeba zaprojektowac inne maszyny produkcyjne itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalista od chłodnic powiedział że na tej dziurce mógłbym dojechać do Portugalii, ale ją zalutował abym się nie denerwował że coś ucieka :banghead:

zrobiłem ~20 km w korkach po KRK wygląda na to że nic nie puszcza,

dziś jeszcze przegonię 100km po autostradzie dla celów badawczych oczywiście... :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest gumowa uszczelka , a polaczenie jest najprawdopodobniej zagniecione (zawalcowane). Moim zdaniem proby naprawy nie rokuja powodzenia.

Ta chłodnica jest z dobrych czasów czyli mosiądz i miedz , więc mozna lutować .

To niejest chłodnica z lamelkami z alu i plastikowe zbiorniki zagniatane po bokach i uszczelnione oringiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...